Mercedes - chybová hláška P1664

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Mercedes - chybová hláška P1664

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Pozdravujem všetkých. Kto vie, nech odpovie a poradí. Aby som predišiel kritike, ktorá sa mi ušla, ide o MB C270 CDI, rok výroby 2001. Počítač diagnostikoval chybovú hlášku P1664. Malo by ísť o predhrievanie motora (chladiacej kvapaliny?), ktoré by sa malo aktivovať pri teplote nižšej ako 8 stupňov Celzia. Ide zrejme o chybová hlásenie staršieho dáta. Myslel som, že niečo pomôže výmena termostatu. Pomohla, motor už (po veľmi dlhej dobe) dosiahne správnu prevádzkovú teplotu, aj si ju drží. No dlho trvá kým ju dosiahne, ale čo je podstatné, chybové hlásenie trvá. Môže mi niekto poradiť (najlepší by bol obrázok), kde sa nachádza to dodatočné predhrievanie motora, čo sa dá s tým urobiť a na čo všetko môže mať jeho nefunkčnosť dopad? Ďakujum za každú informáciu.
jozefd270
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 18.03.2011 20:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefd270 »

Ďakujem všetkým, čo sa nad problémom zamysleli. Práve som našiel všetky informácie na mercedesfóre cz. Záver - je istejšie to nechať tak (nefunkčné), ako mať s tým následné problémy (najmä s batériou). Ale ak máte niekto postup zapínania-vypínania predohrevu na palubnom PC, môžete poradiť.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nie je postup zapinania a vypinania na palubnom PC. Je to ovladane cez riadiacu jednotku motora. Je to prihrievac pre rychlejsi ohrev vody na bloku motora nad starterom. V RJ motora sa da nastavt teplota pri ktorej to RJ aktivuje. Najnizsia mozna teplota aktivacie je -42 a najvyssia +13.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: RadoVaanK a 11 neregistrovaných