Nejaký právnik? Lekáreň, poisťovňa, neuhradeny doplatok..

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Nejaký právnik? Lekáreň, poisťovňa, neuhradeny doplatok..

Príspevok od používateľa peto166 »

Zdravim, nájde sa tu nejaký právnik? ..potreboval by som mensiu právnu radu... :-\ vysvetlím o čo ide..
Asi pred necelým mesiacom som bol u lekára, pracujem v zahraničí, takže som o Tom informoval aj lekárku že niesom poisteny a cele vyšetrenie si zaplatil..
vystavila mi recept, ten som si vybral v lekarni, zaplatil zan čo mi nauctovali..

Avšak nastal problém, čuduj sa svete o 2-3 týždne som dostal domov poštu, vraj poisťovňa (neviem aká) im vrátila moje recepty a mám to okamžite prísť osobne zaplatit čo im dlhujem doplatok(cca 20€) lebo ma dajú na súd a exekúciu... Wtf?

Podotýkam, že tak ako u lekárky, tak ani v lekárni som sa NEPREUKAZOVAL žiadnou kartičkou poistenca, lebo žiadnu nemám už takmer 2 roky...!!! Oni v liste samozrejme tvrdia opak, vraj som sa ňou preukazoval, čo je nezmysel a klamstvo!!!

Moja otázka teda znie, som v práve a môžem sa s nimi súdiť, alebo to mám proste zaplatiť?

Nechápte ma zle, nejde o to že by som na to nemal, ale jaksik ma vždy vedia maximálne vytočiť
Listy typu, zaplať alebo ťa dáme na súd či pošleme na teba exekútora... :342a:
Tobôž, keď viem že z mojej strany k žiadnemu omylu neprišlo! :41c2:

Vie niekto k veci poradiť? Ďakujem.. :3906:
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Vyzerá to tak že lekár Ti vystavil recept a uviedol tam poisťovňu ktorú si mal predtým na slovensku ,v lekárni si zaplatil nejakú asi menšiu časť a zvyšok mala doplatiť poisťovňa ,lenže ona odmietla platiť lebo niesi už ich poistenec .Z toho vyplýva že chcú len svoje peniaze takže to zaplať a máš s nimi pokoj :4012:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nejaký právnik? Lekáreň, poisťovňa, neuhradeny doplatok.

Príspevok od používateľa christiane »

peto166 napísal:informoval aj lekárku že niesom poisteny a cele vyšetrenie si zaplatil.....
vystavila mi recept, ten som si vybral v lekarni, zaplatil zan čo mi nauctovali.....čo im dlhujem doplatok(cca 20€)
Tiez si myslim to co Mateusz.Doplatok za lieky.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Môžem potvrdiť,že teraz po Novom roku,všetky ZP zintenzívnili činnosť,aj mne prišla od UNION- výzva na zaplatenie aktuálneho preddavku,ale nie je to ich bežný postup...Zrejme tam nastúpil nejaký nový manažér a chce ukázať ," ako to ide dať do laty"... :d :D
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pravdepodobne lekár uviedol kod poistovne, ktoru si pred tym mal, ako písali chalani. takze budes musiet zaplatit.

ale ber to v pohode, su ludia, co platia ine peniaze kazdy mesiac, aby boli nazive.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Cele zaujimave, v lekarni su uz nejaky piatok on line pokladnice, malo hned vyskocit ze si nepoisteny
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných