Skoda Fabia 1,2 tsi 2016 - vymena sviečok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Obidve tie prípony dosť degradujú hodnotu vozidla ako takého.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to sa naucil v autorizaku, nemenit ale uctovat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Je to presne tak, sviečky sa menia v predpisanych intervaloch a basta. To, ze nie su zakarbonovane alebo extra vypalene neznamena, ze sa nemaju vymenit. To je ako nevymenit, len vyklepat vzduchovy filter - šak je este cisty..
To je skutocne setrenie na nespravnom mieste
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to je strasny rozdiel HTP a TSI, aj ked je ten tsi nepodarok, alebo bol, lebo ho uz asi 2x vylepsovali, ale nikdy by som tu armadu ludi, co pracuju vo vyvoji motorov tak nepodcenil, ze htp, alebo tsi sa podobaju - ano maju piesty, vacky, ojnice a podobne haraburdie, ale v tom nie je kvalita motora... a k tym svieckam, nevydrzia 60-100tis., ani keby si ako chcel, ono to len tak vyzera, ale degradaciou kovu, porcelanu, vzdialenosti elektrod a povrchu kontaktov sa nesmierne meni odpor a tok prudu - aj v case,aj v kvalite a to nehovorim, co to robi pod tlakom...to sa okom, alebo beznym voltmetrom neda zistit, ale toto je uz vyskumane v inych podmienkach a preto su predpísané výmeny... naco su ti trysky so cca siedmimi dierkami a 5-7x vstrekom /tzv.vrstvenim/, ked iskra ide casovo niekde uplne inde... potom ze mam vysoke emisie, nestartuje, alebo az na treti raz a pod. .... ani sa mi to nechce menovat, toto je absolutne nemiestne setrenie - ako prevrtany dpf, zaslepeny egr a pod....
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

to ked ti pri 15k menil olej tak po 45k ak nahodou nekontroloval jednu a tu istu sviecku skontroloval vsetky 3 :D Pritom ta sviecka stoji 3 eura. Dufam ze olej menil zasadne v baleni po 1l flasiach :D
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Lubko33 napísal:Hjundai, len pre Tvoje info, chlap čo k nemu chodím pracoval niekoľko rokov v autorizovanom servise Škoda, čiže dúfam, že Ti je jasné ako má zmáknuté tieto autá. Pri mojich 60000 km námatkovo vykrútil 1 sviečku a predstav si nebola zanesená a ver tomu, že dávala iskru a vždy keď som prišiel k nemu meniť po 15000 km olej znovu námatkovo skontroloval 1 sviečku a tie Boschky vydržali 102000 km úplne v pohode. Chlap keď chce nech si ich dá vymeniť, len Ti vravím moju osobnú skúsenosť.
- ak chceš niečo "pomerať" tak to musíš pomerať a nie okukať. Kedže tam sviečka nie je na parádu ale aby iskrila tak pohľadom sa nedá nič zistiť. Teda dá - že je iste na hovno ale aj keď vyzerá OK neznamená že je aj Funkcia OK. A že pozrel Jednu sviečku to je eštee lepší gol do vlastnej bránky - a to si hodil kocku že ktorú vytočí? Jednoducho lenivosť na jeho strane a lakomosť na tvojej.
Ja som doktorík a asi by sa ti tiež nepáčilo keby som stav srdca hodnotil pohľadom na oblečeného pacienta - šak to ekg, echo, MRI,CT to sú blbosti, to machri nepotrebujú. Pozriem sa spredu zozadu a viem nie?
Kto trošku uvažuje nemôže napísať také kraviny.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 26 neregistrovaných