Skoda Fabia 1,2 tsi 2016 - vymena sviečok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroso
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.11.2013 12:28
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1,2 tsi 2016 - vymena sviečok

Príspevok od používateľa miroso »

Zdravym. Uz sa blizi 60000km a chcel by som si sviecky menit sam. Poradi mi niekto postup? Niekde som aj cital,ze sviecka musi byt dotiahnuta predpisanym momentom a musi mat spravnu polohu. Vysvetli mi to tu niekto? Dakujem za vsetky rady a odpovede.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

V duchu lepsie raz vidiet ako stokrat pocut si otvor youtube, do vyhladavania napis "tsi vymena sviecok" a mas tam materialu na celu pracovnu zmenu. Niektore su na vybornej urovni.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nebude to nejaký ftipálek? :zg282: nedávno na jednej benzínke volá pán Máte sviečky?Hej máme voňavučké ružovučké... Ja chcem do motora!!! :40bd:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A preco s tym neist do servisu?
Doba “starych“ skodoviek je uz davno prec, nastupila moderna technologia, dolezite je dodrziavat pracovne postupy.
Ze je predpisana sviecka a predpisany moment? Kto hlada, najde, ze napriklad je to koli pozicii iskrista voci ventilom, aby sa predislo moznemu “odpaleniu“ iskrista tej sviecky.
A este detajlik. Potrebne je este pred demontazou sviecky ten priestor vyfukat stlacenym vzduchom. Poznam mechanika, co koli piesku, co tam bol a po vytiahnuti sviecku spadol do valca musel urobit rozborku motora. To nie lacna zalezitost…
miroso
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.11.2013 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroso »

Dakujem za komenty,idem ja radsej do servisu :-\
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Miroso netreba všetko do bodky dodržiavať, čo sa píše v servisnej knižke. Mám fabiu I tú trápnu htp-čku, od výroby tam boli sviečky Bosch, môj mechanik mi ich skontroloval pri 60000, 75000, 90000 km, a hádaj kedy som ich menil, auto malo 102000 km!!!, ale pre istotu som ich dal vymeniť, a ver tomu ešte by dačo vydržali. Takže toľko moja osobná skúsenosť so sviečkami. Daj si ich námatkovo skontrolovať mechanikovi, a uvidíš čo ti povie.
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Ak sa na toto pytas, tak bude lepsie navstivit servis, inak tam pojdes najskor na opravu zavitu. Odporucam, ak sa chce niekto nieco priucit tak pod dohladom znameho, ktory je zrucny ma viac skusenosti. Radami cez forum pri takychto zakladnych ukonoch radsej nie.
A tie zvysne odpovede dokazuju len to, ze tu ludia nedosli asi ani pod kryt motora.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lubko33 napísal:Miroso netreba všetko do bodky dodržiavať, čo sa píše v servisnej knižke. Mám fabiu I tú trápnu htp-čku, od výroby tam boli sviečky Bosch, môj mechanik mi ich skontroloval pri 60000, 75000, 90000 km, a hádaj kedy som ich menil, auto malo 102000 km!!!, ale pre istotu som ich dal vymeniť, a ver tomu ešte by dačo vydržali. Takže toľko moja osobná skúsenosť so sviečkami. Daj si ich námatkovo skontrolovať mechanikovi, a uvidíš čo ti povie.
Ibaze HTP a ten TSi je o galaxiu ina liga.
Skoda daco vysvetlovat, ked niektori ziju v inom svete.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

inak to ma celkom zaujíma že ako sa dajú "skontrolovať" sviečky, predpokladám z nich neubúda vosk a knôt.... musela by sa kontrolovať funkcia teda ako akú dáva iskru a ako sa toto dá skontrolovať ma nenapadá.... Inak aj tie kontroly trebalo zaplatiť plus nejký ten čas nebolo lacnejšie miesto 4 kontrol urobiť jednu výmenu? len sa pýtam....
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Hjundai, len pre Tvoje info, chlap čo k nemu chodím pracoval niekoľko rokov v autorizovanom servise Škoda, čiže dúfam, že Ti je jasné ako má zmáknuté tieto autá. Pri mojich 60000 km námatkovo vykrútil 1 sviečku a predstav si nebola zanesená a ver tomu, že dávala iskru a vždy keď som prišiel k nemu meniť po 15000 km olej znovu námatkovo skontroloval 1 sviečku a tie Boschky vydržali 102000 km úplne v pohode. Chlap keď chce nech si ich dá vymeniť, len Ti vravím moju osobnú skúsenosť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubko - meral aj vnútorný odpor sviečky? hodnotu vodivosti? Lebo aj sviečka čo nie je vobec zanesená, može byť KO. Sviečka je taký artikel že sa mení preventívne - teda v momente keď je ešte dobrá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Neuveríš, ale nemeral, on si bol istý po tom čo videl tu sviečku, že ešte dlho vydrží... a nemýlil sa. Ti hovorím bez srandy 102000 km na originálnych sviečkach Bosch od výroby a tá Fabča bezproblémov štartovala.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž - daj mu pozrieť aj rozvodový remeň :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Gratulujem :40bd:
Naramne si usetril, ze si tie sviecky nemenil skor.
Tak podobne si menil aj ine prevadzkove naplne a filtre (aspon sa tak da predpokladat z tvojho nasadenia, ako urputne sa tym chvastas).
Avsak uz tu v teme o TSi prestan spamovat, a uvedom si, ze HTP vs TSi je asi ako porovnavat motor P63/64 vs tvoj HTP.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mastik29 napísal:
Lubko33 napísal:Miroso netreba všetko do bodky dodržiavať, čo sa píše v servisnej knižke. Mám fabiu I tú trápnu htp-čku, od výroby tam boli sviečky Bosch, môj mechanik mi ich skontroloval pri 60000, 75000, 90000 km, a hádaj kedy som ich menil, auto malo 102000 km!!!, ale pre istotu som ich dal vymeniť, a ver tomu ešte by dačo vydržali. Takže toľko moja osobná skúsenosť so sviečkami. Daj si ich námatkovo skontrolovať mechanikovi, a uvidíš čo ti povie.
Ibaze HTP a ten TSi je o galaxiu ina liga.
Z kaluže do blata.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekk13 a 43 neregistrovaných