VW Passat b7 - blika kontrolka zhavenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

VW Passat b7 - blika kontrolka zhavenia

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Zdravim.Chcel by som sa opytat.VW Passat B7 r.v. 2012,
2.0 TDI,manual,CBBF,103kw,diesel.300 000 km.
Coraz castejsie sa mi stava,ze vypnem motor na par minut-napriklad idem natankovat-potom ho nastartujem,motor po sekunde zdochne a zacne mi blikat kontrolka zhavenia a napis-nastartujte motor manualne.Tak zase zapnem zapalovanie,trocha pockam a tak uz problem zmizne.Ale v poslednej dobe mi motor zhasina castejsie a potom blika ta kontrolka.Nedavno som nastartoval az na 6 -tykrat.Ked sa mi podari nastartovat,tak kontrolka zhavenia prestane svietit.Robi to len pri zohriatom motori a ked po kratsej pauze nastartujem.Az pridem domov zajdem na diagnostiku-teraz som ale v AT.Tak ci nahodou sa s tym niekto nestretol.Vdaka za odpovede.
italo80
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 05.09.2008 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italo80 »

treba íst na diagnostiku tá napovie može tam byt viacero závad
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Určite je nutné ísť na diagnostiku a pozrieť sa na to lepšie, čo sa riadiacej jednotke nepáči.
Blikajúca kontrolka žhavenia môže mať, žiaľ, veľa významov...

S najväčšou pravdepodobnosťou, keďže okrem blikajúcej kontrolky sa aj motor fyzicky zastaví, bude vinníkom váha vzduchu.
Bude nutné preveriť, či celé elektrické spojenie medzi váhou vzduchu a riadiacou jednotkou motora je v poriadku, následne paralelne pripojiť váhu vzduchu aj na meracie zariadenie a zistiť, prečo za tepla dáva hodnoty také, že rozbliká kontrolku a motor sa zastaví a následne podniknúť kroky smerujúce k náprave.

Pre nedočkavých by sa dal spraviť aj rýchly test - neodporúčam ho ale kvôli meničom súčiastok (často zamieňaný pojem za automechanika, servisáka a mnohé iné), pretože zapíše chybu do pamäte chybových kódov v riadiacej jednotke motora.
Dá sa nasimulovať stav, kedy dochádza k zastaveniu motora a váhu vzduchu jednoducho odpojiť. Kontrolka žhavenia síce bude blikať počas celej doby, kým váha vzduchu bude odpojená, avšak ak z nej aj prichádza nepravdivý signál, po odpojení ho riadiaca jednotka zastúpi inou preddefinovanou hodnotou a motor je schopný štartu aj behu.
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Ahoj, toto co popisujes som mal ja pred mesiacom, a bol to egr ventil. Myslim ze to by mohol byt tvoj problem.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

@arnie191219
Opravené? Kde bola závada?
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Vaha vzduchu vymenena a furt to robi.Ze vraj to mozu robit aj rozvody.Az to poriesim,tak napisem.Zatial chyba pretrvava.Robi to len pri zohriatom motore.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0905649060 a 17 neregistrovaných