Rosenie svetiel zvnútra

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patobn
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 05.10.2008 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patobn »

Ahojte, k tomu roseniu dodam len tolko že sa mi to tiež nezda celkom ok ked vidim auta u susedov v cene cez 50 000 ako audi Q3 alebo Kodiaq starý 4 mesiace a svetla skoro furt zarosene aj v garaži a bez umivania.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Aj keď to vyzerá že Herin sa na Cayenne vybodne, ale áut s rosiacimi sa svetlometmi je asi stále dosť.
V autoklampiarčine platí, že do dutiny karosérie sa voda vždy dostane, prinajmenšom skondenzovaná zo vzduchu, musí ale mať možnosť odtiaľ vytiecť alebo sa odpariť, inak bude spôsobovať koróziu.
No a nejako podobne je to aj v reflektoroch.
Ak sa tam nejakým spôsobom voda dostane, bolo by dobré jej umožniť aby vo forme pary odtiaľ vyfučala.
Už som problém s rosením svetla aspoň 20 rokov neriešil, ale keď to vtedy bolo, tak som to urobil tak ako tu už ktosi spomínal, že som vzadu na telese svetlometu na vhodnom mieste navŕtal dierku a do nej som zalepil také gumové kolienko smerujúce smerom dolu, mohla by to byť aj vhodná krátka gumová alebo plastová hadička. Odvtedy už žiadne rosenie svetlometu nebolo.
Boli to samozrejme vtedy obyčajné svetla s H4, ale aj dnešné svetlomety vytvárajú teplo, takže by to vari mohlo fungovať obdobne.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Herin šťastnú ruku pri kúpe, to je absolútne jedno akého auta, nebudem ďalej rozpisovať,ale asi s tvojím tatkom sme niečo v tomto skurv8nom živote zažili, a ver mi, tak ako tvoj otec, aj ja som to myslel v dobrom. Ako v predošlej téme,už iba . BODKA. :4012:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

trucker, myslím, že je lepšie kúpiť auto ktoré má tri roky a servisnú knižku/teda pri ňom si trošku treba priplatiť/, ako kúpiť auto ktoré má 11-13 rokov a ktovie čo za sebou a ešte pred sebou.. :d :D
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

wilz napísal:Aj keď to vyzerá že Herin sa na Cayenne vybodne, ale áut s rosiacimi sa svetlometmi je asi stále dosť.
V autoklampiarčine platí, že do dutiny karosérie sa voda vždy dostane, prinajmenšom skondenzovaná zo vzduchu, musí ale mať možnosť odtiaľ vytiecť alebo sa odpariť, inak bude spôsobovať koróziu.
No a nejako podobne je to aj v reflektoroch.
Ak sa tam nejakým spôsobom voda dostane, bolo by dobré jej umožniť aby vo forme pary odtiaľ vyfučala.
Už som problém s rosením svetla aspoň 20 rokov neriešil, ale keď to vtedy bolo, tak som to urobil tak ako tu už ktosi spomínal, že som vzadu na telese svetlometu na vhodnom mieste navŕtal dierku a do nej som zalepil také gumové kolienko smerujúce smerom dolu, mohla by to byť aj vhodná krátka gumová alebo plastová hadička. Odvtedy už žiadne rosenie svetlometu nebolo.
Boli to samozrejme vtedy obyčajné svetla s H4, ale aj dnešné svetlomety vytvárajú teplo, takže by to vari mohlo fungovať obdobne.
hej hej wilz kašlem na cayenna :d :D
K tým odvetrávacím kolienkam na svetlách o ktorých píšeš, tak to maju svetlá normálne vo "výbave"..samozrejme okrem LED svetiel, tie to myslím nemaju..
Raz som ešte dávno experimentoval ked som mal oktávku 2, že si tam dám šošovkové svetlá/okta mala normálen halogeny s parabolou/, tak som kupil tu na slovensku cez jeden eshop fungel nové Depo svetlá šošovkové..mali aj odvetrávacie kolienka-nahodil som ich a na druhý deň ráno pozerám a vo vnutri voda a to bola jasná noc a nepadla ani kvapka..tak reku nechám ich nech sa adaptuju na teploty..no prd makový..na durhý, tretí aj štvrtý den to iste..a vôbec nepršalo..potom sa uchvela šošovka a vyreklamoval som ich..
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Všetky svetlá majú odvetranie, či halogén, xenón alebo LED a u toho posledného je to odvetranie výrazne klučovým prvkom vzhľadom na prudké zmeny teploty počas práce.
Depo svetlá podobne ako TYC a iné sú odpad, tam sa nečudujem , že sa stalo to čo sa stalo...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

herin napísal:trucker, myslím, že je lepšie kúpiť auto ktoré má tri roky a servisnú knižku/teda pri ňom si trošku treba priplatiť/, ako kúpiť auto ktoré má 11-13 rokov a ktovie čo za sebou a ešte pred sebou.. :d :D
Sam si to potvrdil čo ti vravel otec a aj ja.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Hmm... nikdy som nemal novšie BMW ako 3 ročné. najstaršie malo 24 rokov. NIKDY ani na jednom sa mi nerosilo ani jedno svetlo. Možno treba kupovať autá a nie tie srandy od folcgagenu.

Ale zase aby sme boli objektívni, rosenie svetiel riešia aj mládenci na Aston Martin fóre a tých to riadne sere keď dali za autá 150+ tisíc a ani jeden z nich na tom neurobil viac než 80 000 km :40bd:
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Miešaš hrušky s jablkami, svetlá na aston martin je v podstate ručná výroba niekolko tisíc kusov ročne, podobne rolls royce atď. Bentley má vačsie objemy v predaji takže tam sa napr. použije už výrobná linka s prípravkami ale je zdielaná aj pre další typ svetlometu ale všade je obrovský tlak na cenu aj keď výsledné auto stojí cez 200 000€. K tomu bmw...jeden kolega na F10-ke zarosené sklá, další na e90-ke na bixenónoch taktiež. Nevšimol som si, že by hella, automotive lighting alebo zkw robili super nesmrtelné svetlá výhradne pre bmw a nakolko som nedávno pytval jeden svetlomet z X1-ky tak viem, ze to svetlo bolo kvalitatícne odrbané po vsetkých stránkach....cakal by som to u fabie, nie u auta za 35000e
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

ja mám range rover a jedno zadné svetlo sa tiež rosí. Odparováky som skontroloval, svetlo vysušil, pretesnil so silikonom, resp.som ten silikon natrel na spojde svetla. Čiastočne pomohlo, rosí sa to menej, ale aj tak sa to rosí. A je to zadné svetlo, ktoré nie je tak na rane ako predné. Nechápem, ale kakám na to už.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

dreeevo napísal: Nevšimol som si, že by hella, automotive lighting alebo zkw robili super nesmrtelné svetlá výhradne pre bmw a nakolko som nedávno pytval jeden svetlomet z X1-ky tak viem, ze to svetlo bolo kvalitatícne odrbané po vsetkých stránkach....cakal by som to u fabie, nie u auta za 35000e
Nemusis cakat.
Poznam vyrovu dielov pre auta s cenou od cca 60000 do 200000 €.

Myslis, ze diel pre auto za 200 000€ je kvalisi, laebo viac kontrolovany?

No ani nie.
Dokonca aj automobilky zan platia podobnu cenu.
Len koncovy zakaznik di rad prilati za to, co mu natlacil marketing :300f:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Yxo - presne potvrdzujem, a keby koncový zákazník videl "bezpečnostné" prvky a deformačné zony tak by sa asi .... pokakal. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Prezil som tragace kde bezpecnostny deformacny prvok bola rezerva pod kufrom,tak z noveho auta sa nepokakam
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - písal som to pre tých čo vyberajú suv pre ženu do mesta kvoli bezpečnosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: sadun a 31 neregistrovaných