Co robit s automskoda fabia1.2 HTP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

argus55
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:24
Zdieľať na Facebook

Co robit s automskoda fabia1.2 HTP

Príspevok od používateľa argus55 »

Zdravim vás páni mám na vás skusenejších otazku co robit v prípade mojho auta škoda fabia 1.2 HTP rocnik 2006 toto auto som kupil ako druhy majteľ v roku 2016 a najazdených zhruba 88tisic km ako moje prve auto nečakal som od neho vela len som chcel nejake svoje prve auticko a zlepsit svoje vodičske skusenosti, najazdenych ma teraz takych 96tisic ale je tu problem bohuzial nepresiel som emisnou a v servise mi povedal ze s najvacsou pravdepodobnostou netesnia kružky a spaluje olej co som aj odpozoroval lebo olej naozaj žral taktiež mi hovorili ze tie HTPčka motory su jedna veľka katastrofa povedal mi ze treba motor rozobtrat a ked už bude rozoberat tak už vymeni všetko co tam bude zle suma sa može vysplhat až na viac ako tretinu co som to auto kupoval, taktiež mi povedal že v tom motore sa už babralo lebo tesnenia niesu nanesené ako z vyroby ina možnost vymenit cely agregát ale to je take ako kupiť macku vo vreci či ten agregát je v pohode a tak, otázka znie oplatí sa do toho auta pchať peniaze ? alebo predať pripadne za koľko alebo ako porozhliadať sa po lepšom aute ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kupiš ďalsiu mačku vo vreci? Poobzeraj sa po,okolí, 1,2 htp nie je auto pri ktorom by si sa dostal k exekútorovi, treba si obehnuť po okolí nejakých lepšich mechanikov, popýtať sa na cenu, vopred dohodnuť čo a ako, dať to na papier, ten motor vieš zgenerálkovať relatívne za slušnú sumu, a keď auto poznáš a si spokojny, načo si robit problémy, keď nemusíš.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v nasej rodine bolo jedno fabio 1,2, ale relativne bezchybne na papieroch, za tusim 400? islo do sveta, za 600 sa nahradilo oktaviom 1,9 :-)

rozmyslam za kolko bude pokazene ze by si ho takto chcel predat :zga28: , treba si zvazit naklady na opravu, pripadnu cenu auta po...ale aj co vies kupit miesto toho, aby vo finale nebola pre mobilitu lepsia generalkovana hatapa
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, aky bol problem na emisnej? Otazka znie, ci je to opotrebovanim motora, alebo je K.O. katalyzator / lambda sonda.

Tieto HP sa robia celkom dobre. Pokial auto nema koroziu, je velky predpoklad, ze po oprave Ti dlho bude sluzit.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ak si za tri roky dal 11 tis.km, tak obehni 3-4 mechanikov v okoli, oprava je lacna, daj to do poriadku a tebe este vydrzi dlho….v tejto cene kupis vždy len auto na opravu...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

este som zabudol, ze nechcem ziadne auto znevazovat, kazde ma nieco do seba, len za mna by som HTP nebral do domu ani ako stvrte auto do rodiny....ale niekto na nom moze vidiet skryte kvality...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Lorak, fabia v čase svojho vzniku nemala vo svojej kategórii takmer žiadnu konkurenciu, s motorom htp to nedomysleli,a ani žiaden motor po už nedosiahol úroveň starého motora zo škody 1000mb. Pretože motor pôvodom z roku 1964, radový štvorvalec ohv, 999ccm vykon 33kw bol zakladom pre prvé motory vo fabii 1 z roku 1999. A tie v nich dodnes takmer bez poruchy žijú oddnes. :4012:
Nevravím že bola dobrá, ale bola bez konkurencie v dobe vzniku
tempo 1O
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 22.01.2007 01:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tempo 1O »

argus55
ak sa ti nepodari poriešiť tak sa mi ozvi mam ešte zrepasovane motory 6v aj 12v ale pohni si lebo PTtaxi ich pobere pomali všetky.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Myslím že ako prvé auto Ti poslúžilo dobre a prišiel čas sa ho zbaviť , ako Ti vravel tento motor je mega katastrofa a kupovať druhý nedáva zmysel a opravovať to bude skôr generálka a nebude to lacné a pri týchto amateroch aj s nejasnym výsledkom sám si písal že motor už bol rozoberany a vidíš ako ho opravili :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných