BMW E61- posilovac riadenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

BMW E61- posilovac riadenia

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Zdravim,
Dnes sa mi vyskytol nasledovny problem. Idem zo stretnutia nastartujem auto a idem sa pohnut volant ide velmi tazko pohnut vyslovene ako keby nesiel posilovac riadenia (presne tak isto tazko isiel ked mi pred rokom vyplo auto za jazdy pre problem s alternatorom). Je jedno ci sa hybem dopredu alebo cuvam. Prestalo to akonahle som sa pohol rychlejsie ako krokova rychlost. Nasledne pocas jazdy vsetko v poriadku. Odparkujem auto idem na stretnutie po 3 hodinach pridem nastartujem a opet to iste. Pocas jazdy ked som zastavil na stopke a odbocoval tak ziaden problem ani pocas zvysnej jazdy. Jedine ked nastartujem a zacinam sa pohynat. Auto ma 13 rokov a 330tis km. Navyse ako som dnes prichadzal domov tak 300 metrov pred cielom som zacitil z ventilatora kurenia taky zvlasny zapach ako keby tlela guma alebo take nieco. Nie vyslovene stiplavy zapach spaleniny ale nieco dost podobne. Myslel som si ze to ide z vonka ale neslo tak som otvoril kapotu motora a islo to odtial pozeral som ale nevidel som ani naznak dymu ani nic mokre, nic nezvycajne. Spominam to len preto ci to nahodou spolu nesuvisi resp. nenaznacuje problem s ktorym sa uz niekto stretol. Servisak ma dovolenku takze auto sa k nemu dostane az o 10 dní. Dakujem za kazdy postreh, radu.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

najskor skontroluj vysku hladiny oleja v nadrzke posilovaca , treba pozriet elektriku alebo aj samotne cerpadlo
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

je bezne a nie len na SK, ze tam tych 13 rokov nikto nemenil olej v serve...s tym smradom pozri remene, aj malo vyosena kladka odpali remen...
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Bohuzial dnes som s tym chcel ist do servisu a nechalo ma to 35km pred cielom ako som tam smeroval :( Vsetko nasvedcuje problemu s remenom alebo remenicou. Po odtahu do servisu budem vediet na isto.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Remenica KO, dost standardny problem, ale svietil by ti aj alternator
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Vacsina uzivatelov odporuca len original remenicu. vraj nahrady dlho nevydrzia a roztrasu sa.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Samozrejme nabehla ako prvá hláška že nedobíja batériu, následne slabá baterka, chyba 4x4 a už sa to sypalo zaradom.
PatrolGR
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 01.10.2008 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatrolGR »

Tak si jasny, remenica isto. Vacsina dava Corteco, ale originalka je istota
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 14 neregistrovaných