Názor na kvalitu áut

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Cryohazard
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.09.2010 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cryohazard »

Ja som minulý rok kúpil Corollu ešte minulú generáciu, vybehovy model. Klasická 1.6. Dlho som si zvykal, keďže som prechádzal z 1.8 TDCi, ale po zhruba 10k km som sa s autom pekne zžil, dobre sa zabehol motor a nemám problém. Štyria dospelí ľudia sa odvezú s pohodlím a ani diaľnica nerobí problém, pri dlhšom stúpaní podhradím... Pár krát do roka sme naložený, s tromi bicyklami na ťažnom. Vtedy je to samozrejme trochu trápenie, ale dá sa v pohoďke. Keď ideme len tak bežne nemám problém sa ponaháňať po diaľnici, motor nad 3000 rpm výraznejšie ožíva. Nad 5000 sa ešte niečo udeje a pekne až k obmedzovaču. Pripájanie na diaľnicu je lahôdka, pekne si to výtocím a zvuk motora je pekne športový. A to nehovorím o manuálnom riadení, ktoré je presné a je ti radosť. Jasne, nemôžem sa porovnávať s turbami a predbiehať tri kamióny, ale stačí sa pohrať, naučiť sa napr. rev match, rozmýšľať, vytočiť a kamion je pekne za mnou.
Mal som nutkanie auto predať, ale vydržal som a neľutujem, keď počúvam známych, čo behajú po servisoch s malými nájazdami. Jedine škoda, ze sa nerobí 1.8 alebo 2.0 ako u Mazdy.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

mhlavaty napísal:
xentry napísal:Oco ani CR od zaciatku nepotreboval DPF az od urcitej generacie, nie je CR ako CR.
Presne,Voyager čo mám je CR a nemá žiadne DPF
vytrhnute z kontextu. samozrejme ze nema, ked sa povinne montovali az od euro 4..


to auto by nepreslo voci dnesnej euro 6d. ani s domontovanym dpf, ci adblue.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Z toho vyplýva , že dnešná euro 6d je čistý nezmysel. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

nezmysel?
dizel vyfuk je klasifikovany v najvyssej triede karcinogenov. (neobhajujem elektro, naopak.)
vyhadzovat smeti do potoka, kurit v kachliach plastami, blokovat egr a dpf....
ono je to vtip do momentu, kym sa nezacnes stazovat na podlomene zdravie. (alebo potomci)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

a566 - ano nezmysel.
Nemá cenu snažiť sa urobiť autá čistejšie - naša snaha musí byť zameraná na to aby ich bolo menej na cestách.
Namiesto kamionov vlaky, namiesto osobných aut trolejbusy a električky a ak chce niekto jazdiť sám??? nech sa páči bicykel je celkom ekologický. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vodu kaze, vino pije. Chod zbierat drievko na bicykli.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

aby ich bolo menej na cestách.
Xentry - prosím čítať celý text. Drevo sa zbiera v lese a aj tam je lepší kôň ako traktor. :40bd: :40bd: :40bd:
A ja netvrdím, že som vzorom. Tiež si zaslúžim aby so mnou COVID poriadne zatočil.
Ja vám tu píšem ako by to malo byť, som vaše zlé svedomie. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných