Chevrolet Aveo 1.2 benzin 53kw - trhanie autom

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Aveo 1.2 benzin 53kw - trhanie autom

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Zdravím vás, mám problém s mojím autom Chevrolet Aveo 1.2 53kw 2008, odkedy vyšiel nový benzín E10 fankujem ho a nemal som v živote problém, no raz som natankoval taktiež tento benzín na jednej nemenovanej benzinke (nie Shell ani Slovnaft) a neviem či to je taká zhoda náhod ale začalo mi auto trhať skubat a nevládze nejako, odvtedy som tankoval na Slovnaft a problém stále je, nastartujem ho hneď aj všetko len nechce ísť do výkonu, prvá vec čo sa menila boli sviečky, boli už v zlom stave no po výmene nepomohlo, mechanik ďalej povedal že keď mohlo to aj upchať filter keď tam bol bordel, vymenil sa filter no taktiez sa nič nezmenilo, vždy keď zasvietila rezerva som šiel natankovať a nemal som za pol rok čo mám auto problém, no teraz mi rezerva ešte ani nezasvieti je palivo o dosť nad rezervou a už zdochina akoby nebol benzín lenze naskočí stále, taktiež keď auto je aj v neutrali na miesto a pridám nad 3500 otáčky už sa snim nepohnem pretoE stratí výkon, no keď sa pohnem do Max 2000 otáčok tak auto sa ťa rozbehnúť normálne, no keď držím plyn a otáčky vyjdú vyššie auto stratí výkon, diagnostika ukázala chybu lambda sondy vraj pomalá odozva bank 1 a taktiež chybu detekovan náhodný vypadek zapalocani, no to bolo asi tými sviečkami, boli v dosť zlom stave,auto štartuje pekné aj za studena a motor beží (klepe) ako aj predtým akurát nejde ten vukon...po výmene filtra ak som sa pohol vyplulo dosť dymu ktorý boli cítiť čisto od benzínu, taktiež live diagnostika tak ukázala vraj niečo s valcami, mechanik mi povedal že tu chybu aj auto zdochina kvôli triskam ktoré striekaju veľa benzínu do valca a preto dusi motor, môže to byť len v tom? Chybu ukazaoo na všetky valce, on tvrdí že to bude na 100% triskami aby sa objednali a pôjde auto, no nieje to najlacnejšie, nestreli ste sa niekto stým ešte ??? Taktiež povedal že lambdu aby som vymenil až potom pretože ju taktiež tie vstriky odpália kvôli tomu množstvu benzínu ktoré striekaju, budem vďačný za každy názor a pomoc, Ďakujem pekné
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

V prvom rade treba zmeniť mechanika ,ak tam bola chyba zapaľovania tak pri výmene sviecok bola skontrolovaná cievka a káble ?
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Vymenil len sviecky, nešlo to lepšie povedal že treba vymeniť trisky že to robí kvôli tomu
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Po jednom natankovani ti klakli trysky?! To snáď nemyslí vážne?! Nech ich na vlastné náklady tvoj mechanik objedná,vymení. Ak sa režim motora vráti do pôvodného režimu, zaplať mu za trysky,prácu. Ak to bude robiť naďalej kopni ho do vajec,a pošli do 《!》-iče. Nech vráti štátu školné,a nech ide jarky kosiť. Takýchto hokus pokus milujem, aj v dedine michal, GARANT išiel meniť turbo, lebo diagnostika ukázala nizky plniaci tlak, predbežne oprava 3-4 tis ojro, a ako som napísal inde,Imre báči v pajte na družstve našiel na motore hovienka od kuny a hneď vedel prečo má turbo nizky tlak. Majiteľ ho v tom momente mal curva vysoký, skoro ho je8.lo. To je bohužiaľ tak,keď majster nerozumie remeslu. Olej a brzdové platničky vie vymeniť aj žiak pomocnej skoly,ále rozlúsknuť sifry z diagnostiky vie strašne málo pánov mechanikov.
Ako ti kolega radil, vymeň mechanika nie trysky :4012:
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petokilian »

Ahoj vymen mechanika ako ti vraveli predchozi,tieź som mal takeho mechanika,treba vymenit lambdu -sondu,potom sviećky a stale ta sama chyba,nakoniec to bol pletenec ćo je za zvodami z valcov bola to fabia 1.
maskes
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.02.2020 18:23
Zdieľať na Facebook

Peter

Príspevok od používateľa maskes »

Ja som mal tiež takýto podobný problém a nakoniec to bola cievka...vymenil som a odvtedy pokoj.
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Tak dnes som mal benzín nad rezervou, na rezervu som vedel spraviť 30km stále a tak šiel natankovať a nebol problém, no dnes nad rezervou sa autu ako tak nechcelo zase no keď som dotankoval ešte 8litre auto začalo slapat ako ma, šlo pekné na otáčkach aj do kopca konečne pekné všetko, po prejdení 65km ak benzín spadol opäť na tú hladinu, kde bola pred natankovaním nad rezervou tak auto skublo zase vyhodila kontrolka motora no auto ide pekne ďalej, hneď za tým som šiel natankovať ďalšie 7litre a auto ide zase pekné no kontrola svieti aj tak......
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Máš nízku hladinu paliva, nestíha ťahať benzín, alebo niečo s dodávkou paliva,a čo tak natankovať full nádrž?! Tu by som začal diagnostikovať vadné trysky tvojho mechanika
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Tak vrátil som sa domov a opäť auto akoby stratilo výkon keď držím plyn pri jazde tak od 2800 otáčok zase ako pridusene hučí a cítiť aj benzin, nádrž je nad štvrť stále
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak ono tankovať po 7 litroch, to sa potom nemožno čudovať ničomu... :::
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Čo čudovať ničomu? Keď mi príde auto nad rezervu stále natabkujem za 10,15eur nikdy som nemal problém
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

10 eur? To je tých 7 litrov. Čerpadlo v nádrži beží stále a je chladené benzínom. Ak má byť akým...
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

No keď odislo kvôli tomu ako je potom možné že chvíľu ide potom nejde potom zase ide, keby odišlo nešlo by potom už vôbec nie?
Pato0407
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.02.2020 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pato0407 »

Ako môžem vylúčiť tie trysky? Boli by sviečky mokré keď sa vyberú? Dá sa pozrieť na vstryk ako dáva benzín keď sa vyberie a pridá plyn? Či je stále otvorený alebo strieka ako má
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Cico, on má svojho mechanika, svoju pravdu. Jeho slzy náš smiech, vieš čo znamená plniaci tlak na rampe?

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní