Seat Leon - hmlovky a natacacie svetlomety

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

keyzone napísal:
Pozerám na ten graf, a to čo píšeš nie je tak úplne pravda. Žlté svetlo práveže lepšie absorbuje voda a to je ten účel - že nedochádza k až takému odrazu ako u modrého.
Mas pravdu, v rychlosti som to doplietol
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

mne je uplne jedno či budem kolotočar (aj ked netusim čo to je) alebo či to ma každa druha oktavia, ak sa mi niečo pači tak si to dam, neriesim nazory inych a hlavne neriesim ake auta to maju, prisiel som si po radu. Aj ked musim povedat, ze tie blbe komentare som tak trochu cakal, kedze sme na slovensku, tu sa kazdy stara do druheho.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ak sa mi niečo pači tak si to dam, neriesim nazory inych

Toto je tvoj dosť velký problém , lebo si človek a žiješ medzi luďmi, preto by si mal brať ohlad aj na názory tých čo musia s tebou žiť. Volá sa to "empatia". Bez nej bude tvoj život dosť ťažký.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

aha, cize pockat..podla toho co pises tak si to nemam dat urobit, pretoze tebe sa to nepaci? je to moje auto, nikomu nekazem nech si to nasilu dava. Dalsia vec, ak by to nejako vadilo v cestnej premavke tak to beriem ale toto nemoze nikomu vadit. :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ale toto nemoze nikomu vadit
niečo z teba predsa len bude, lebo rozmýšlaš. čo ak to niekomu môže vadiť v premávke. Ak si si istý že to nikoho v protismere neoslní, tak je to v najlepšom poriadku. Ale to ty posúdiť na svojom aute nedokážeš pretože sedíš za volantom. Takže všímaj si autá oproti za snehu a dažďa, lebo v takomto počasi počúvam zo všetkých strán , že svietia ako dementi.
Vieš ono tí inžinieri ktorí to tvoje ,ale aj iné autá vymýšlali asi mali dosť dobrý dôvod prečo to spravili tak a prečo nedali do hmlovky biele svetlo. Ale tak možno si v svetelnej technike lepší, ktovie :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sendy45
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 18.09.2019 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sendy45 »

ma to takto moj kolega ktory ma leona, len o rok novsieho a nevsimol som si aby to niekoho oslnovalo, mimochodom docital som sa ze do leonov daju do hmloviek svetlo biele, zrejme majitel predomnou mal nato podobny nazor ako ty tak dam dal zlte :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Možno sa to bude niekomu zdať čudné, ale tento týždeň predo mnou jazdila manželka na citronovi C2 do nočnej. Nikdy by som neveril ako má to auto hlúpe smerovky. Ako odbočovala zadná smerovka v bielej !!!!! farbe doslova pichala do očí. Keď sa mi to auto dostane do rúk tak tam ide žltá a menej watov, toto vymyšlal uplny tupec.
Tieto moje odpovede nie sú len pre teba, ale pre všetkých domácich tunerov - aby sa niekedy nečudovali prečo im ten dedo oproti chce bejzbolkou vymlátiť svetlá. Na cestách sú šoféri 18 až 80 roční a každý to svetlo vníma ináč.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Oco ono vsetky smerovkove klasicke ziarovky su co sa wattov tyka rovnake akurat z tej tvojej asi opadala ta oranzova vrstva a mas bielu :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Viem 21w , nahodím original oranžovú ale ak mi to bude vypalovať blbaky tak tam pojde 10W. Za tým autom chodím dva dni v týždni. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco mam ti pohladat prispevok kde si tunil svojho favorita 100w halogenmi s odovodnenim ze ty potrebujes vidiet a ten oproti je ti ukradnuty? :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pohladaj a pozri sa kolko som mal rokov. To si nepočul, že chlap nestarne ,ale dozrieva ako víno. :40bd: :40bd: :40bd:
Ak by sa stalo že ja v 50ke by som stretol sám seba v 20ke , tak by to bola vražda jak namalovaná :40bd: :40bd: alebo samovražda??? :4012:
Inak aj teraz potrebujem vidieť - len už viem , že sa to dá riešiť natočením pravého svetla viac ku krajnici. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ale o 10 menej? Ale to je fuk...ja som ten druhy pohlad na vec :)

A za seba poviem ze som asi rovnaky tĺk ako pred 10 timi rokmi. Resp.asi este viac sprostejsi , tak s vinom na mna nechod :d :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

sendy45 napísal: Dalsia vec, ak by to nejako vadilo v cestnej premavke tak to beriem ale toto nemoze nikomu vadit. :)
oslepuje to aj na obycajnej ziarovke-preto to nieje zapnute z vyroby.v meste na kruhacoch to vadi hlavne ak je cas ako teraz a hned na vyjazde z kruhaca su prechody pre chodcov.hmlovky svietia hlavne do stran.v urcitom uhle ak ty vychadzas z kruhaca aktivuje sa prava hmlovka a prichadzajuceho na kruhac rozsietenie dalsieho svetla oslepi na 1-2 sec tak ze nevidi chodca.u nas v cz to este nezakazali tak zatial mozes s tym jazdit.no az bude koli tomu par ludi zrazenych potom sa to poriesi.

to bol len taky hit pred 12 rokmi u superba a octavii.koli tomu sa zacalo davat do aut pred rokmi prisvecovanie do zakrut v hlavnom svetlomete.hmlovky ostanu vzdy len hmlovky.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Tema zrela na ukoncenie.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných