Citroen Berlingo 1.9d , 51kw WJZ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mozno ze celu vymenim a predam
A o tri dni ti ho prídu vrátiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Vymenenou funkcnou prevodovkou mozno ze predam vies..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zalistuj si nazad v svojich príspevkoch , čo všetko si tu už riešil a auto máš mesiac.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Nevadi nebolo drahe ked sa vyriesi ta prevodovka tak nato aj zarobim ked predam.. Bolo mi jasne co je lacne do toho treba investovat
..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak potom nechápem prečo chodíš vyplakávať sem. Ak si sám prehodíš prevodovku tak synchrony by mali byť brnkačka.
Ale zase je dobré mať vedomosť , že si treba dávať pozor na Berlingá z okolia Rožňavy lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Ja nevyplakavam len si pitam pomoc ze ci to naozaj moze byť tym ohladom tych veci tento fórum je sluzi asi nato ale ty si mi este nepomohol narozozdiel od mhlavateho vsetkonco mi povedal sedelo!.. Neznas farbu je zu ich dost
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ti neporadím s autami , tie nepoznám, ale zato poznám velmi dobre ludí. Preto sem píšem , aby videli ako ich vidia druhí. Na farbe nezáleží. Z vnútra je to stále rovnaké aj autá aj ludia. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Tak sorry ja som si mislel ze naschvál nechces pomôct nevadi skusim demontovat a uvidim co dalej prides mi pomoct?? :40bd: :40bd:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial chces usetrit a si schopny vymenit prevodovku sam, tak si ju vymen.

Ak nie, pozri sa na auto ako ma celok.
- co od neho este ocakavas?
- je skorodovane, v akom je stave je motor a podvozok a brzdy?
- prejde emisnou a stk v pohode aj o dva roky?

Pokial je zivotnost auta menej ako dalsi cyklus stk/ek, nema vyznam do neho imvestovat a kup si ine auto.

Ak to ma vyznam, daj si zrepasovat prevodovku. Priprav si 500 az 1000 eur v zavislosti od rozsahu skody.
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Inac auto nema ziadnu koroziu ani prahy nic aj zvnutra nedotrhane kupil som od prveho majitela brzdy skontrolovane boly menene oblozenia kupil som to pod cenu mislel som na to ze inevesticia bude potrebna len teraz ta prevodovka a inac ja mam druhe auto to len tak na pravovne ucely tu prevodovku vymenim doma isto bude to aj lacnejsie len som sa chcel naisto imformovat ze je to synchron
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď je auto inak dobré a máš možnosť kúpiť lacno inú takú istú prevodovku, tak ju kúp a vymeň si ju.
Samozrejme s dosť veľkým rizikom že za nejakú dobu bude podobná ako tá čo máš teraz v aute, ak dokonca už nie je v podobnom stave.
Pýtal si sa však na prevodovku z P206, to má byť tá ktorú chceš kúpiť ?

Alebo to nechaj tak ako je, konečne jazdiť sa dá aj vyšúchanými synchrónmi, kedysi žiadne synchróny neboli, zvykneš si radiť na dvakrát a ani ti to nebude vadiť.

Ale ak by si išiel meniť tie synchronizačné krúžky, treba rátať s tým že keď už bude prevodovka rozobratá, tak takmer isto sa okrem tej dvojice synchrónov nájde minimálne nejaké ložisko, ktoré stojí za to vymeniť ho. A ako tu už bolo napísané, ak je prevodovka dole a spojka už má niečo za sebou, tak nie je od veci vymeniť aj spojku.
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Jasne radsej vymenim celu prevodovku bo repas to bude pridrahe a tu na okolí na citroen ani nechce doticny koho poznam urobit a ja sa dotoho nepustim nema nato ani naradie take.. Tak jeden na okoly tu ma na nd berlingo 1.9d volal som hovoril ze nech pockam tyzden bo ma aj jedno pojazdne a aj jemu klepoce daco a este sa nato pozrel preto sa pitam ale mal bi pasovat z p206 ten isty motor mal by nie? Alebo p306 xara
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To že je na tom P206 alebo na Xsare rovnaký motor, to pre prevodovku v Berlingu naozaj nič neznamená, tie autá sú projektované každé pre iné použitie, poradiť ti môže len niekto kto tie autá už dlhšie opravuje a má tú skúsenosť, alebo potom skúsený mechanik v autorizovanom servise.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

WJZ je možné použiť (spojenie z DW8 1,9D)
Citroen Berlingo
Citroen Xsara
Peugeot 306
Peugeot 206
Peugeot Partner

Zhruba nech je predstava čo by sa aký dvojsynchron menil,je vyznačený celý kus ako ho treba meniť,v krúžkoch je jeden a druhý synchron,samozrejme že taký komplet stojí viac než dve použité prevodovky
[img]https://i.postimg.cc/68Z8BLZN/a.jpg [/img]
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Tak to urcite dnes som sa chistal na vrakovisko kamarat stadial hovoril ze tam maju vseliake len berlingo nie ale som si nebol isty ci bude pasovat ale zajtra po robote pojdem.. Dakujem pekne mhlavaty..

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní