Skoda Fabia - voľnobežné otáčky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Tak dnes som si našiel čas a vyskúšal som to, čo mi radil lakinooo svojho času o pár príspevkov vyššie. Zablendoval som dieru v posilovači po hadici, tak isto aj hadicu a išiel sa previezť. Auto sa v podstate rovnako chová keď stojí naštartované, ako aj keď sa s ním ide. Keď šliapnem na brzdu, tak otáčky motora klesnú niekam okolo 500 a držia sa kým brzdu nepustím. Niekedy to až zdochne. Kedže hadica posilovača bola odpojená, motor nerozhodí podtlak, ale niečo iné. Je možné, že by to bol alternátor? Tým, že sa zapnú brzdovky, tak nestíha dobíjať? Keď som zapol na voľnobeh všetko čo sa dalo (hmlovky, vyhrievanie zadného okna, ventilátor),tak sa neudialo nič.
Nejaká rada?
lukynoo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.04.2008 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynoo »

Ozyvam sa po dlhsej dobe, sice moj problem sa nevyriesil, ale je mozne ze momentalna zavada mala vplyv aj na problemy, ktore sa v tejto teme riesili. Vzhladom k tomu, že auto ide uz len na 3 valce a striedavo vyhadzuje chybu vypadok zapalovania na 1 aj 3 valci, tak je podozrenie na podpalene ventily. Treba povedat, ze sviecky a cievky boli dane nove a chod motora to neovplyvnilo. Auto je momentalne odstavene a caka sa kym bude mat servis cas potvrdit diagnozu. Mali by odmerat tlaky, pripadne vraj kuknu sondou do motora a bude jasne, ci su to ventily, alebo nie. Potom je otazka, co s tym. Stav km - 307 000. Dneska som len tak skusmo cez znameho v Skodovke zistoval cenu X-kovej hlavy a zabil ma s cenou vyse 1000,- eur.
miggy
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 22.08.2012 21:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miggy »

Ahoj

Ako si teda skončil s autom? Mám totižto podobné problémy a bol by som veľmi nerád, keby som musel meniť ventily. Robil som to na felícii, kde to bolo v pohode. No do opravy hlavy na fabii sa mi nechce púšťať. A ani neviem, či nie je pracovný postup zložitejší oproti felícii a či nie je lepšie kúpiť novú hlavu, či motor za 500€.

Ďakujem za odpoveď
filip911
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2017 12:59
Zdieľať na Facebook

Fabia 1.4mpi

Príspevok od používateľa filip911 »

Zdravím chalani, potrebujem radu mam fabiu 1.4mpi 50kw, motor AME, je normálne mat spotrebu na voľnobehu pri zahriatom motore 0.9 až 1.0 l/h? Priemerná spotreba je cca 6,5 a 6,8. Ďakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemam sice skodovku, ale 1,4 benzin a spotreba 0,9-1,X je na volnobehu uplne normalna, podla zaradenych spotrebicov pochopitelne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
filip911
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.07.2017 12:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa filip911 »

Ďakujem, čítal som aj iné fóra a niektorý mali spotrebu 12 litrov, takže ja som na tom dobre. Len som chcel vedieť ten voľnobeh pri zahriatom auto.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte či je aj realita to čo ukazuje palubák. Na nejakej šunke som videl možné korekcie v nastavení 50% :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných