Saab 9-3 1.9TiD , 110kw - nizka teplota motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

achamon123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.04.2019 23:02
Zdieľať na Facebook

Saab 9-3 1.9TiD , 110kw - nizka teplota motora

Príspevok od používateľa achamon123 »

Dobry den..mam problem s teplotou chladiacej kvapaliny/motora..(1.9TiD 110Kw-Z19DTH)teplota sa vysplha na 70°C a koniec..vymenil som termostat za novy a ziadna zmena(Termostat-MAGNETI MARELLI)..ale teraz neviem ci mam objednat dalsi lebo sa mi to zda cele divne..pri vonkajsej teplote 5°C sa mi chladiaca ohriala na 90°C a drzala teplotu..ked som sa vracal z prace vecer ked bola vonkajsia teplota 0°C zase mi na budiku ukazovalo 70°C...kurenie funguje uz po par prejdenych km..Premeraval som konektor napajania snimaca teploty(5V)takze ten by mal byt v poriadku ..odpor zo snimaca som nemeral tak neviem..mohol by mi niekto poradit co s tym..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pojmy a dojmy,bez reálneho podkladu.
Je nejaká vedomosť či sa jedná o problém termostatu alebo problém oznamovací...ručička ukazuje nereálnu hodnotu ?!
Pritom na zistenie nie je potrebné nič extra.Ak je 70°C reálna teplota,je to pod bodom otvárania termostatu.pre tej teplote je zatvorený úplne,a teda logicky bude okruh chladiča odstavený - stačí si siahnuť.
Teplotu vie ručička (diagnostika) atd asi z čoho ?! Garantovane z hodnoty odporu teplotného čidla. Odpor u studeného čidla je vysoký (cca 3000 ohm) a klesá ohrevom na desatinu tej hodnoty.Čiže...zmerať odpor a pozrieť do konverznej tabulky kolkým stupňom to zodpovedá.
Pretože celý opis vôbec nevylučuje že motor podchledený nie,ale zlý je údaj.
Ak už inak nie,zapojte na vodiče čidla potenciometer (ideálne odporovú dekádu) a nastavte si na prístrojoch 90°C (radšej 100°C)a následne odmerajte odpor potenciometra.Dozviete sa čo potrebuje budík. Vždy ak odmeráte samotné čidlo budete vedieť kde sa asi teplota nachádza.Už si iba odmerať hodnotu odporu čidla najlepšie vo vriacej vode (100°C) a všetko potrebné viete.
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní