Fiat Fiorino 1,3 Multijet - reťaz

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Fiat Fiorino 1,3 Multijet - reťaz

Príspevok od používateľa qubo »

Ahoj, ide o Fiat Fiorino / Qubo, 1,3 Multijet 75hp diesel, 2010, 190tis (oficialne-kupene z druhej ruky, predpokladam že má km viac..bol to dovoz z Fr), historiu mam iba od kupy pri ´90tiskm 6 rokov dozadu..

Ozýva sa ´šušťanie´ reťaze, servis mi povedal že je to ešte vporiadku, že napínak ešte má priestor
Všetko vždy servisovane ako ma byt. Zvuk retiazky bol vpodstate od kúpy počut, i ked menej.
Je to bežný prejav tejto jednotky alebo mám reťaz preventívne vymeniť? Cca odhad nákladov?

Vdaka za každú odbornú/múdru radu k téme...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

vsevetko--no no no.Rozvodova sada nestoji az tolko.Hydrosteli sa nemusia menit,ale rozvod cim skor ak uz susti.U tychto motorov neodchadzaju hydrostely,zalezi na stave motora.Ano praca nie je az tak vela.
Ak ti vraveli na to sustanie ze je to norma,tak tomu servisu vychni a cim skor vychladaj normalny servis.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Presne tak ešte dodám že u týchto motorov vedeli zlyhať rozvody
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je celkom náhoda že sa to predáva ako kompletná sada aj z mostíkmi a hydrami.Nie je to prvý ani posledný motor kde rozvody nekľaknú pre samotnú reťaz ale pre "zaľahnutie" mostíka.Až následne dôjde k takému odporu voči točeniu že reťaz skočí.neskôr to už nik nerozlíši v akom slede príčin a následkov sa to stalo.Preto sú motory kde sú tieto rozšírené sady akoby povinnosť.Samozrejme to ide aj spôsobom "iba"
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

pokial to auto chces este vyuzivat nejake to dlhsie obdobie a si s nim spokojny tak daj na radu mhlavateho a vymen rovno cely kit. V autevkelly je to predrazene do 600€ kit INA kupis v hocijakom inom obchode...
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

Vďaka páni, ešte nejaký good servis v okolí Košice Prešova?
cenovku musím stiahnuť nižšie ako 2tis... to autíčko ma hodnotu okolo 3tis teraz.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Netreba ani sťahovať,pri trocha solidnom servisákovi neprešvihne oprava polovicu,a to aj pri spokojnosti oboch
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní