Porsche Cayenne LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Porsche Cayenne LPG

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Chcel by som niekoho fundovaného poprosiť o radu. Chcel by som kúpiť nejaké väčšie SUV s benzínovým motorom a následne ho dať prerobiť na plyn-prípadne kúpiť také auto už aj s plynom.
Rozmýšlam nad Porsche Cayenne a BMW X5.
Pri tom BMW jedine s motorom 4,8 V8, že vraj to bol posledný poctivý motor aký má byť. Len pri tom Porsche mám nejako chaos s tými motormi..pri tom BMW ide o atmosferu..pri porsche ide o priamovstreky, a to by som sa chcel spýtať, že ktoré motory by sa dali vlastne pri porsche prerobiť na plyn..mám záujem iba o tie modely čo sa vyrábali od roku 2007 a vyššie-v ponuke bol ako základ 3,6 V6, 4,5 V8 a 4,8 V8..Dočítal som sa že tie s turbom nie su vhodné na prestavbu..je z týchto motorov čo som napísal niektorý atmosferický bez vstrekovania?
Napísal som aj do firiem s LPG servismi a napísali mi že motory 3,6 V6 a 4,8 V8 sa dá namontovať iba nejaký drahý systém PRINS a že aj tak to bude brať okrem LPG ešte 10% benzínu..tak ako to je?
Vopred ´dakujem za rady...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíš, že tu to bude niekto vedieť lepšie ako tí čo to montujú? :41c2:
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Opice a banany. Uplne vidim, ze ked bude treba zimne kolesa, tak tam da 16ky :2f93:
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

flyte napísal:Opice a banany. Uplne vidim, ze ked bude treba zimne kolesa, tak tam da 16ky :2f93:
Chcel by som raz vidieť tému, kde niekto chce lepšie auto ako škodovicu a niekto by mu nenapísal sprostosti o opiciach a banánoch.
Jazda na LPG nie je prejavom chudoby, ale rozumu. Prečo by mal platiť viac, keď môže jazdiť za niečo cez polovicu?
Nie, ja LPG nemám, do motorov, ktoré mám v autách, sa namontovať nedá. Predtým som ale mal dve autá na LPG (8 a 12 rokov) a za ten čas som ušetril také neskutočné prachy, že ak to pre teba nie je položka, tak ti gratulujem a kľudne vyhadzuj peniaze von oknom, lebo ty máš na banány.
Niektorí v tom ale nevidíme podstatu života.

Keby chcel na to obuť matadory (napríklad), tak si z neho rob prdel, to by bolo na mieste, ale nie kvôli LPG.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a tie testy mu budú na čo? prvá vec - nájdi top lpg dielne. Tu je nejedna téma kde sa to rieši. Tam sa popýtaj, napíš. To je celá veda. Ak má systém prívstrek benzínu tak ho má. Ak vstrekuje kvapalné lpg tak ho nemá. To ty nemusíš riešiť. Tam je jedine iná kalkulácia návratnosti.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

jergusko napísal:
flyte napísal:Opice a banany. Uplne vidim, ze ked bude treba zimne kolesa, tak tam da 16ky :2f93:
Chcel by som raz vidieť tému, kde niekto chce lepšie auto ako škodovicu a niekto by mu nenapísal sprostosti o opiciach a banánoch.
Jazda na LPG nie je prejavom chudoby, ale rozumu. Prečo by mal platiť viac, keď môže jazdiť za niečo cez polovicu?
Nie, ja LPG nemám, do motorov, ktoré mám v autách, sa namontovať nedá. Predtým som ale mal dve autá na LPG (8 a 12 rokov) a za ten čas som ušetril také neskutočné prachy, že ak to pre teba nie je položka, tak ti gratulujem a kľudne vyhadzuj peniaze von oknom, lebo ty máš na banány.
Niektorí v tom ale nevidíme podstatu života.

Keby chcel na to obuť matadory (napríklad), tak si z neho rob prdel, to by bolo na mieste, ale nie kvôli LPG.
- slovenský život ale dokazuje že je to tak - vozia sa hogofogo a pritom sú to chudáci na smiech. Minule do mňa nadrbal zozadu dement na obrovskom BMW ani neviem model a bol to primitív v teplákoch ako vyšitý z komiksu. Takže aj na tom o opiciach a banánoch niečo bude.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pozri www.hatiar.eu montujú plyn a majú veľmi dobrú povesť. Volal som s majiteľom pánom Hatiarom a je s ním veľmi rozumná reč.
Ja som neuspel, lebo do žiadneho z mojich motorov LPG namontovať nejde, ale Cayenny sa tak robili bežne.

Druhá vec je, či je to rozumná kúpa, lebo majitelia Cayennov sa ich zbavujú za smiešny peniaz a to musí mať nejakú príčinu... Ostatné Porsche (Cayman, 911, Panamera) si veľmi držia cenu, ale Cayenne nie, to je práveže jedno z najstratovejších áut na trhu. Niečo s týmto modelom nebude v porádečku.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lebo tema o Porsche Cayenne si zaslúži linkovať KAŽDÚ jednu zmienku o tomto výnimočnom aute . :300f:
Raz ho budem mať vo svojej garaži. :4012:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kto chce setrit nech si da LPG, no na samotnej instalacii by som nesetril, ten pristrek benzinu nemusi byt na skodu, coho by som sa dnes najviac bal je EK, preto este pred kupou by som urcite chcel aby sa spravili emisie, usetri to vela nervov a penazi
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ono sa hlavne treba zamyslieť kto mi to porše bude servisovať.... a ako ho bude servisovať v prípade problému ak tam bude ešte nadrbaných hadíc, káblov, RJ od lpg :d :D o tom že " to bude chyba v lpg" nemusíme pochybovať...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

laco1871 napísal:Lebo tema o Porsche Cayenne si zaslúži linkovať KAŽDÚ jednu zmienku o tomto výnimočnom aute . :300f:
Raz ho budem mať vo svojej garaži. :4012:
- to je odkedy výnimočné auto? a čím že?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked si všimnete tie 4 koncovky vyfukov o priemere 70 mm každá jedna, tak je jasné, že cez tento motor musí prejsť obrovské quantum vzduchu...
Ked uvážime ,že motor pracuje so stechiometrickým pomerom 14,6:1
tak je jasné,že aj spotreba okolo 25 litrov benzinu/100 km
je ešte dosť umiernená hodnota...

Pri prestavbe toho 8-valca na LPG tam musia montovať všetko 2 x
pre každú radu valcov zvlášť a pristrek benzinu je nevyhnutnosťou, ja by som povedal,že je veĺkou výhodou v pripade toho motora.
Ako už bolo spomenuté, pri prevádzkovaní 8-valca sa nežgrloší.. :) Nie je to nejaký motor 1.1 :40bd:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

hjundai napísal:
laco1871 napísal:Lebo tema o Porsche Cayenne si zaslúži linkovať KAŽDÚ jednu zmienku o tomto výnimočnom aute . :300f:
Raz ho budem mať vo svojej garaži. :4012:
- to je odkedy výnimočné auto? a čím že?
Mńa dostalo o.i. aj osvetlením interieru v nočných podmienkach...hlavne to prisvietenie miesta na nohy ...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

jergusko napísal:
flyte napísal:Opice a banany. Uplne vidim, ze ked bude treba zimne kolesa, tak tam da 16ky :2f93:
Chcel by som raz vidieť tému, kde niekto chce lepšie auto ako škodovicu a niekto by mu nenapísal sprostosti o opiciach a banánoch.
Jazda na LPG nie je prejavom chudoby, ale rozumu. Prečo by mal platiť viac, keď môže jazdiť za niečo cez polovicu?
Nie, ja LPG nemám, do motorov, ktoré mám v autách, sa namontovať nedá. Predtým som ale mal dve autá na LPG (8 a 12 rokov) a za ten čas som ušetril také neskutočné prachy, že ak to pre teba nie je položka, tak ti gratulujem a kľudne vyhadzuj peniaze von oknom, lebo ty máš na banány.
Niektorí v tom ale nevidíme podstatu života.

Keby chcel na to obuť matadory (napríklad), tak si z neho rob prdel, to by bolo na mieste, ale nie kvôli LPG.
Mozno ta prekvapim, ale sam som mal niekolko rokov auto na LPG. Bol to Citroen C5, a ano, oplatilo sa mi to. Lenze ten motor bol na to vhodny, a ja som vtedy robil tak 30 000 km rocne. Vobec LPG neodsudzujem, tam kde to dava zmysel.

Ale... ked si zadavatel vyberie Porsche V8 turbo a zabije to tym ze aj tak to bude zrat 10% benzinu, tak sa tam ta poznamka doslova pyta.

Naozaj by ste sa ani kusok nepozastavili, ak by sa tu niekto opytal na LPG do 911ky, alebo R8?
Proste take motory si pytaju vsetko ine, len nie LPG.
Uz len poznamka na zaver - kdesi som videl aj Auris hybrid doplneny o LPG. Ako taxikarske auto mi to dava zmysel. Ale nijako inak.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní