Seat Leon - chyba P0472

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

phobie
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2020 19:52
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - chyba P0472

Príspevok od používateľa phobie »

Ahojte,

mam Seat Leon 2009, BMM, 170k km, DSG. Zasvietila oranzova kontrolka motora, diagnostika hlasi P0472, ziadnu dalsiu.

Poradte mi prosim ci skusit vymenit senzor G450 v domacich podmienkach, alebo to moze byt nieco dalsie co viem lahko diagnostikovat?

Vopred dakujem.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Vymen.
Nastav novy ofset.
A ked bude problem, tak zmeraj ako na snimaci, tak aj na svorkovnici T14b, potom mozno aj na ECU motora referencne U, kostru a aj signal... Potom mozno sa bude zhanat novy, original snimac...
Akurat neviem, co znamena to "co viem lahko diagnostikovat?"
Diagnostika hlasi chybu... Zas ta obohrana pesnicka a ze nic viac.
Diagnostika totiz da aj dalsie informacie.
phobie
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2020 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa phobie »

Parada, dakujem.

Lahkou diagnostikou som myslel diagnostiku v domacich podmienkach.

Nemam napr. vag-com/vcds ale viem citat data z CAN inak. Mam multimeter tak viem zmerat napatie, ale nemam osciloskop aby som videl signal.

Pozrel som si zoznam aktivnych chyb, bola tam len tato.

Urcite viem precitat z CAN aj kopu dalsich informacii ktore by mi pomohli, len neviem ktore to su, ak ma vies prosim ta nasmerovat, pomoze mi to. Ak nie nevadi, pomohlo mi aj toto.

Dakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toto nie je pre riešenie multimetrom.V prvom rade treba odpovedať na základnú otázku,čo je za nízkym tlakom na diferenčnom čidle.Je to chyba merania alebo meranie je správne a nízky je tlak.Už pohlad do hodnôt by dal obraz čo je reálne.Posúdenie základnej hodnoty (motor nebeží),pracovný ofset,tlak na volnobehu a v priereze bodov zvýšených otáčok dajú celkom dobrý obraz o reakcii signálu na tlak.
Správna hodnota je závislá na tesnosti,nezávadnosti hadicového pripojenia,nesmie byť prasklý filter,musia byť plne priechodné aj cesty za filtrom.Za pomoci diagnostiky a ručneho tlakomeru (podtlak/tlak) sa dá dokonca úplne presne vyhodnotiť údaj senzoru.
Napäťový výstup čidla by išiel konvertovať na tlak pre potreby posúdenia,ale tu je nutné vedieť,čo vidí samotná RJ ,to je jediné dôležité
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Nemam napr. vag-com/vcds ale viem citat data z CAN inak.

dobrý deň , toto ma zaujíma ako inak .....

nejaký mikrocontroler arduino alebo niejek ESP8266 alebo ?

jeden spôsob poznám picoscope (forma pozorovateľa ) na na to prevodník ale aj tak ten prevodník nepovie nič o meraných hodnotách tie sa totiž do siete can bus adresujú multiplexom až po výzve od diagnostického prístroja

skúste napísať ako to teda robíte
phobie
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2020 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa phobie »

Multimetrom sa da pomerat minimalne zasuvka ci je tam 5V alebo nejaky skrat a 12V alebo nic. Z kablov vidiet malo tak toto pomoze ci nie je niekde predrata izolacia alebo preruseny.

Hadice som pozrel vizualne, nevyzerali byt popraskane.

Tak som vymenil snimac a pomohlo.

Kazdopadne dakujem za nasmerovanie obidvom.
phobie
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.01.2020 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa phobie »

jaroslavelektro napísal:Nemam napr. vag-com/vcds ale viem citat data z CAN inak.

dobrý deň , toto ma zaujíma ako inak .....

nejaký mikrocontroler arduino alebo niejek ESP8266 alebo ?

jeden spôsob poznám picoscope (forma pozorovateľa ) na na to prevodník ale aj tak ten prevodník nepovie nič o meraných hodnotách tie sa totiž do siete can bus adresujú multiplexom až po výzve od diagnostického prístroja

skúste napísať ako to teda robíte
Cez USB/Bluetooth adapter, idealne ELM327 alebo nejaky lacny cinsky klon.

Auta su celkom ukecane, takze ked nestaci ELM, a potrebujete, lepsi je MCP2515 a povedzme RaspberryPI a este lespsi Macchina M2 alebo Panda od CommaAI (3xCAN, 2xLIN, 1xGMLAN).

Prevodnik s k niecom pripojite - ludia bezne pouzivaju torque lite/pro na android telefonoch. Na par PIDov staci.

Na RPI alebo notebooku cantools alebo python-can, DBC subory na dekodovanie toho co chodi po zbernici ma napr. OpenDBC.

Arduino alebo ESP by som na auto nechcel, maju maly vykon, mozno by stacili na CAN nejakeho drona alebo vytah v budove ale na auto by aj po vela robote chodilo zle.

Ospravedlnujem sa ze to smeruje uplne mimo povodnej temy,takze bud sukromne alebo vyrobte prosim nove vlakno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných