Veterán na klasické ŠPZ

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alviant
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.01.2020 19:44
Zdieľať na Facebook

Veterán na klasické ŠPZ

Príspevok od používateľa alviant »

Zdravím!
Som veľký fanúšik klasických amerických áut, vždy som si chcel nejaké zaobstarať no uvažujem, na veteránske značky to pre mňa nemá význam... autom neplánujem síce moc jazdiť, no skôr ak bude pekné počasie a čas tak ho niekam "prevetrať" cez víkend a to mi žiaľ veteránske značky neumožňujú.
Moja otázka teda znie, je problém s takýmto auto prejsť cez STK? Zvažoval som auto doviesť z Čiech alebo Nemecka už na ŠPZ EÚ, jedná sa o autá zo 70. rokov.

Vopred vďaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Paradoxne to staré auto prejde skôr ako štvorročné.Jednak platia pre ne úplne iné emisné normy,ale aj motor mal nepomerne jednoduchšie konštrukčné riešenie.Saré auto ak je technicky nezhumplované prejde hravo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale pozor , zase neprejde všetko - Keď som chcel dostať na tabule klsického ruského Uaza 469 od vojska , tak to bolo celkom nepriechodné kvoli tomu , že mal jednookruhové brzdy. Pritom maďari ich bežne zapisovali na normálne civilné značky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Autor témy mal skôr na mysli svetlá a pod. ako emisie...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie brzdy by u aníka zo 70 rokov tiež mohli byť problém.
V CZ sa tomuto venuje pražská firma "Garaže Vltava" a videl som tam aj Mustangov pred renováciou za 200t Kč, ale aj "Eleanor" za 1,7 miliona. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ake brzdy boli na aute pri vyrobe,take tam aj musia byt.Podstatne je aby kolesa brzdili,ako maju.Aj emisie by sa dali ,skor by som povedal ze budu problemy zo svetlami.Viem ze na dovezenych Jeepoch ich musely prerabat na europsku verziu.Napriklad v USA svietia smerovky na cerveno co je v europe zakazane.Tak isto aj ostatne svetla musia byt homologizovane.Na USA stale nemame,tam staci vytrhnut vanu z kupelne,namontovat svetla,dat spz,zvysok z hocicoho a hlavne zaplatit poplatky za auto.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Boli velké boje za prkotiny - auto (žiadne) neprejde cez stk bez pravého spetného zrkadla - a to veterany nemali, rovnako bez zadnej červenej hmlovky - do roku 1980 nebola. O tých brzdách som už písal ak na biele tabule - auto musí mať dvojokruhové brzdy , inak len veteranske.
P.S.: amíci nemajú červené smerovky - oni blikajú brzdovými svetlami. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
alviant
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.01.2020 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alviant »

Vďaka páni za rady, auto chcem práve preto kúpiť už na EÚ značkách keďže to by už malo mať tieto veci ošetrené, radšej si priplatiť.
Ono hlavne som sa obával, či v dnešnej EKO dobe to nejako nezasiahlo aj tieto staršie vozidlá a nebudú robiť problémy. Keďže dnes už človek nevie čo čakať lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak kúpiš pod rokom 1971 tak na EK vôbec nemusíš. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Oco len jedno mi povedz - eleanor by si na lpg neprerobil že?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ver tomu , že ano - veď to bol tuším klasický americký "bigblock" tam by stačil bežný zmiešavač. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj dva. Pocuvaj ale niektore veci fakt nejdu - Eleanor alebo Shelby jednoducho nemozes drbat na plyn, pretoze zabijes to auto.

Pri takom aute uz ide v kazdej strane o originalitu, ziadne nalepky na nadrzi, ziadne spojlery na prahoch alebo kridla co vyrobca v zivote nevidel... cim originalnejsi, tym hodnotnejsi.

LPG do Eleanoru a zabil si 95% jeho hodnoty. Uz to v zivote nepredas, nikto rozumny to od teba nekupi. Ze ta to nezaujima ? Ale zaujima, lebo ti ide o prachy. A prave z toho isteho dovodu, lebo prachy, si nekupis Eleanor lebo na neho nemas rovnako ako ja a 99.99% citatelov tohoto fora.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No ja by som hlavne nekupoval Eleanor ale repliku. A tu by som zabil tiež lebo jazdím 55 na 5ke po meste a aj po okreskách.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Šak keď si pahltný,a vlečka nepozná menej ako 2,5 tony. :40bd:
Bodaj by tá chuderka felícia vladala ísť viac ako55km/h :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mp3turbo napísal:aj dva. Pocuvaj ale niektore veci fakt nejdu - Eleanor alebo Shelby jednoducho nemozes drbat na plyn, pretoze zabijes to auto.

Pri takom aute uz ide v kazdej strane o originalitu, ziadne nalepky na nadrzi, ziadne spojlery na prahoch alebo kridla co vyrobca v zivote nevidel... cim originalnejsi, tym hodnotnejsi.

LPG do Eleanoru a zabil si 95% jeho hodnoty. Uz to v zivote nepredas, nikto rozumny to od teba nekupi. Ze ta to nezaujima ? Ale zaujima, lebo ti ide o prachy. A prave z toho isteho dovodu, lebo prachy, si nekupis Eleanor lebo na neho nemas rovnako ako ja a 99.99% citatelov tohoto fora.
- netreba ma brať vážne, je jasné že som si ho len doberal...
na druhej strane videl som aj športové autá prerobené na lpg, je to len v hlave - prečo by také 350-370Z nemohlo behať na plyn? môže keď sa to vie...

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných