Adaptívny tempomat v štandardnej výbave

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
lupal
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.09.2006 13:12
Zdieľať na Facebook

Adaptívny tempomat v štandardnej výbave

Príspevok od používateľa lupal »

Ahojte, zaujímalo by ma, od cca. akého roku je bežné nasádzanie adaptívneho tempomatu (ACC) do áut strednej triedy (Passat, Mondeo, i40...) Inzerujúci sa neunúvajú to správne v inzerátoch vyklikať. V cenníkoch nových áut to vyzerá, že už je súčasťou štandarnej výbavy. Zdá sa, že sa to postupne posúva aj do nižších tried (Focus), a od 2021 to bude tuším povinné. Prípadne ako je to cca. s inými asistenčnými systémami.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Približne 50% nehôd kamiónov zapríčinil tempomat. Spánok, tv, notebook, internet sa sleduje namiesto premávky, veď tempomat to zvládne za mňa. Nohy v okne, na pristrojovej doske, káva v jednej ruke, v druhej cigareta, oči zabodnuté do obrazovky nb a zrazu treba prudko zabrzdiť a s čim? :40bd:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Adaptívny tempomat v štandardnej výbave

Príspevok od používateľa christiane »

lupal napísal: Inzerujúci sa neunúvajú to správne v inzerátoch vyklikať.
Nepovedal by som,nevedia.Bracho kupoval Passata a boli sme pozriet v bazare pri Topolcanoch.Neake dovezene,spz BL.Na aute som nasiel Webasto,nebolo pisane ani v inzerate ani bazarnik nevedel ze tam je.A zabudovane webasto a fungujuce sa pocita velke + aspon pre mna.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Adaptívny tempomat v štandardnej výbave

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

lupal napísal:Ahojte, zaujímalo by ma, od cca. akého roku je bežné nasádzanie adaptívneho tempomatu (ACC) do áut strednej triedy (Passat, Mondeo, i40...) Inzerujúci sa neunúvajú to správne v inzerátoch vyklikat.
Neunuvajú lebo ho asi nemajú ,v passate nebol nikdy v štandardnej výbave ani teraz nový buď si ho priplatiť alebo vyššia výbava
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Adaptívny tempomat v štandardnej výbave

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

christiane napísal:... ani bazarnik nevedel ze tam je.
:40bd: :40bd: :40bd:
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ak to bude pravda, tak šoférovanie bude nočná mora. Ako vlastne už je teraz...

https://autogratis.sk/eu-schvaluje-dals ... tartujete/

Skôr by mala EU požadovať od držiteľov VP preskúšanie každé 2 roky ako STK na aute. Ak nespravíš jazdu a test na 3x, pápá od začiatku. Teraz je to na plač, čo vonku chodí na afte.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Otazka je ci to je ten adaptivny Tempomat je aj realne pouzivatelny... Napr v novej astre stoji za prt...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Moonshine napísal:Skôr by mala EU požadovať od držiteľov VP preskúšanie každé 2 roky ako STK na aute. Ak nespravíš jazdu a test na 3x, pápá od začiatku.
Keď som ešte za komančov, ako mladík, chodil na preškolenia vodičov referentských vozidiel starí mazáci sa báli testov ako čert kríža a opisovali od nás mladých zajacov.
Dnes som starý paprika ja, tak ma prosím Ťa nestraš lol
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: gnagy, mhlavaty, tatkotom a 31 neregistrovaných