Platnosť Diaľničnej známky po prepise auta do iného okresu.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Platnosť Diaľničnej známky po prepise auta do iného okresu.

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Dobrý deň prajem

Mám takú otázku aktuálne mám auto ktoré mám na BL ečv (leasing). A mám kúpenú ročnú diaľničnú známku ktorá mi konči 31.1.2020.

No chcem sa spýtať že v Marci mi končí leasing a auto sa bude prepisovať do Nitry. A chcel by som zistiť že keď si kúpim 1.2.2020 ročnú diaľničnú známku a auto následne prepíšem do Nitry že či sa dá preniesť diaľničná známka na nové ečv.

Viem aj o možnosti 30 dňovej diaľničnej známky ktorú keby som kúpil 1.2.2020 tak by mi platila do 1.3.2020 lenže auto sa bude prepisovať až niekedy v druhej polovici Marca.

Jazdím často po diaľniciach tak že či tu je aj táto možnosť prehodiť už uhradenú známku na nové ečv.

Ak sa to tu už riešilo tak prepáčte ale nechce sa mi to hľadať.

Vopred Ďakujem za odpovede.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Neda,aspon ja o tom neviem.Dialnicna sa kupuje na spz a nie na meno.Budes to musiet vyriesit tymi 30 dnovymi.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Ano je na auto, prepisoval som dvakrat ročnú na tom istom aute, len ten prepis sa neda urobit na počkanie, bude treba bud chvíľu nejazdit alebo prikupit krátku známku.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dá sa. Všetko potrebné sa dozvieš na stránke NDS...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Normalne si zakup rocnu DZ, odloz si doklad o kupe a ked zmenis SPZ tak mailom posles naskenovany stary TP, novy TP a doklad o kupe. Mne na dalsi den prislo potvrdenie o zmene (a to som nemal ani doklad o kupe, ale v podmienkach to uvadzaju). Platnost znamky na novej SPZ nadobuda platnost vykonanim zmeny, cize ihned. Navyse maju online podporu kde vam velmi ochotne a promptne poradia a vsetko vysvetlia. Jedna z mala sluzieb na SK ktora ma milo prekvapila.
ivan-k
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 24.01.2019 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan-k »

Chod po prepise auta do Nitry, Priemyselná 86/4 SkyToll, a.s. Nitra Vybrané obchodné miesto, ukaz doklad o zakupeni novej znamky, prefot stary technicak, ukaz novy uz prepisany, do 3dni ti pride sms o uspesnej zmene. To je vsetko.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martinmihalov27 a 44 neregistrovaných