Citroen Berlingo 1.9d , 51 kw - nepravidelny chod

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Citroen Berlingo 1.9d , 51 kw - nepravidelny chod

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Zdravím potreboval bi som pomoc pri studenom motore mam nerovnomerny chod a klepanie motor 1.9d citroen berlingo rv2000 dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepíšeš km,to by viac napovedalo.Z vysokou pravdepodobnostou sa dá očakávať že už vstreky občas začurajú.Ohriatím sa tieto čapové dýzy trochu napravia a začnú normálne prášiť.Riešenie je aj ľahké aj lacné,kedže špičky čapových vstrekov sú lacné,a ich výmena je jednoduchá,stačí mať jednoduchý skúšač vstrekov aby sa skontroloval tlak otvorenia. V podstate na tom istom skúšači sa aj overujú.Ale vzhladom na cenu to vidím rovno na výmenu a bude pokoj také km že to auto sa už dávno dovtedy rozpadne
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Rozumiem Najazdenych ma okolo 200000km inac aj za studena motor ide pekne nevinechava mozno ze vymenim skor tie vstrekovace jeden tu v okoly ma komplet auto na naharadne diely
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Este jedna vec mhlavaty..1.9d hidrostely asi nema vsak? Vdaka
solex
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 18.08.2009 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa solex »

predtým ako vymeníš vstreky skús vyjazdit jednu nádrž s aditovaným palivom.4 odmerky zimneho aditíva vif + 4 odmerky riedidla s 6006 bezaromatik(dostat kúpit v obi)a doplnit nadrž doplna.mne to pomohlo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to hydro,ale podobný štamperlík a na vrchu má niečo ako mincu.Tie mince rôznych hrúbok vlastne umožnujú nastavenie vôle
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Taká malá poznámočka - mám tento motor v traktore a je očesaný od všetkých zbytočností z auta. Tada nie je tam ani ten "sytič" čo spomínal zadávatel ani imobilizer, proste nič len plynové lanko a zhasínací kábel. Môže byť - 10st. a traktor zafúkaný v metrovom snehu po 10 sec. nažhavení chytí a ide. Palivo je od nafty cez olej až po riedidlo v ktorom umývam štetce. :300f: V traktore je cez 20 rokov a rozvody menil "možno" niekedy majitel auta v ktorom ten motor predtým býval. :4012: Tak ja nejako neviem. :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Tizden tomu co som kupoval auto a teraz zistujem postupne chiby lebo ked je motor zohriaty ide pekne hladko dakujem vam za rady len este jedna vec okolo rozvodov zapocuvam skor piskanie ale nie je to remen vdaka..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tizden tomu co som kupoval auto a teraz zistujem postupne chiby
:angr: :angr: :angr:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

:40bd: som tu novy ale verim ze vdaka vam auto bude zad fucat jakkk nove! Ze by volnobezka alternazora??????
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapče, fakt mi to nedá a viem že ma ostatní zdrbú , ale niečo ti napíšem.
Nikdy už nikdy si nekupuj sám auto. Najdi si v dedine dielňu s nápisom Autoservis , daj mechanikovi sto eur a povedz - vyber mi prosím ťa auto, ale také ktoré budeš potom aj servisovať. Uvidíš , že budeš spokojnejší ako teraz. Ty vyberaj len farbu, nič iné. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Vdaka za odpoved.. ale aute fakt nic nebolo ked som skusal bolo zohriate islo pekne ako aj teraz len za studena ten vyraznejsi klepot ale ako pisal mhlaty to budu vstreky aj podla mna.. Potom este to piskane zajtra sa na to pozrem.. A dam vediet..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak prídem pozrieť auto , a nemá studený motor tak rovno pozdravím a idem preč.
Sorry už som ticho :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Perfekto1
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 18.01.2020 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Perfekto1 »

Tak aj ja som isiel prec ale uz z berlingom :d :D.. Zajtra sa nato pozriem tie dve veci sa viriesia a mam dobreho pracanta..ale ty mi nechces pomoc stale stim piskanim vsak :d :D

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní