Skoda Octavia II RS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Loslamos napísal:2 týždne čo som doma väčšinou auto stojí v garáži u nejakého mechanika a ty stále niečo menia... Ja nemám dobré skúsenosti jeden mi menil brzdy zaúčtoval novú kapalinu všetko odvzdusnenie a ten druhý zistil že bol nejaký srub úplne zhnity a musela sa kupovať opravna sada a kapalina tiež samozrejme nebola vymenená ... A ešte k tomu že bol brzdový strmeň úplne povolený
Zdravím ťa Loslamos. Bývam pár KM od teba a zaujímalo by ma (a možno nie len mňa) ktorému servisu/servisom v PE a okolí by som sa mal vyhýbať.
Nechcem ťa uraziť ale dať niekomu 800 € za materiál + prácu? :40bd: Kurňa tak zapnem internet pozriem po čom idú tlmiče a uloženia pripočítam k tomu cca 20% a mám zhruba výslednú sumu ktorú mi v servise za materiál naúčtujú.
Ja takisto robím z autodielmi, nemám nejaké astronomické mesačné obraty ale predné tlmiče Monr*e na mňa stoja 41 €/ks a na pulte sú za 64 €/ks, Sachs 59 €/ks, na pulte sú za 84 €. Horné uloženie tlmičov Sachs 20 € a na pulte 29 €. Keď to zosumarizujem tak keby autodielňa nemala žiadnu zľavu z dielov ( čo určite má) tak tlmiče Sachs + horné uloženie Sachs by ťa spolu vyšli na 226 €. Za výmenu sa bežne berie max. 100 € - dielne ktoré poznám. Ten kto ti robil servis podla mojich výpočtov zobral za pracú 680 € - že mu gratulujem.
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale ešte sme celkom nevymreli. Nesmieme to vzdať , už len preto aby sme niečo ešte aj vnukov naučili.
Pozn. prekladatela - nepíšem o ťukaní do Fejsbuuku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je dosť desivé ak sa musí už človek z tej istej profesie vyjadriť o kolegovi (dielni) ako o hajzlíkovi.Také to všeobecne všade prítomné chrapúnstvo sa nevyhýba ani dielńam.Chyba ale napraviteľná je v tom,že sa väčšina ľudí pýta neskoro,to je až po vyplienení peňaženky na kedejakého lotra.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 08.05.2020 22:29, upravené celkom 2 krát.
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

No na auto sa mi pozrel kamarátov známy minulý týždeň ... V tlmicoch bol problém že dorazy boli namontované naopak a rovnako boli vymenené aj pružiny za nejaké slabšie ktoré sú pre benzínový agregát zistil z nejakého farebného kódu ... Dymivost zase vyriešil vycistenim váhy vzduchu v izopropilalkohole ... po vyčistení sa znížila aj volnobezna spotreba o 0.1 l... ostáva už len vyriešiť tie čierne koncovky motora ... No keď som mu popisoval regeneráciu DPF tak sa mu to nezdalo ... Nakoľko mne sa pri čistení zmení chod motora a spotreba naopak ešte klesne na nejakých 0,5l za hodinu z predošlých 0,7 ( momentálne po vyčistení váhy vzduchu 0,6) ... Zatiaľ toľko k mojim problemom ...
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Zdravím nechcem zakladať novú tému ... Dnes mi zasvietilo zhavenie motor šiel normálne naďalej nemal obmedzený výkon po zapnutí a vypnutí to aj prestalo svietiť .. pre istotu som to pichol na diagnostiku a tam vypísalo chybu P3138 rizeni saciho potrubí rada valcu 1... Máte s tým niekto skúsenosť ? Som v zahranici a miestny mechanik mi po telefóne napísal že to bude pravdepodobne skrtiaca klapka ... Že preto my aj tak strasie agregátom pri vypnutí ... Doteraz tomuto problému pripisoval dvojhmotu... Môže to byť podľa vás toto? Ďakujem za každú odpoveď ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,správanie aj chyba samotná ukazuje na disfunkciu škrtiacej klapky,tomu nasvedčuje aj zlý dobeh pri zhasínaní.Teraz nie je možné určiť či je to vada priamo klapky,alebo vada prípojov z predretia a pod.
vratko21
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.03.2010 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vratko21 »

je to velmi zly motor .. treba si kupit tfsi alebo tsi a nie pozerat na spotrebu potom to tak aj vyzera
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Zdravim opäť sa na Vás obraciam asi mesiac do zadu my naskočila kontrolka zhavenia a musel som ísť do servisu nakoľko som teraz v Nemecku a nepoznám tu ešte servisaka tak som šiel ku jednému čo mi odporučil známy ... Na diagnostike ukázalo nejakú chybu s EGR (prepáčte ale nevytlacil mi to a nepamätám sa ) tvrdil že to bude na 100% iba DPF a spustil nútenú regeneráciu... Chyby samozrejme zmazal pri nutenej regenerácii nevyšlo z auta skoro vôbec dymu ... Kontrolky zhasli a povedal ze je to opravené za tych 15 min zobral 100euro koruniek... Ano viem ze som debil ze len tak to bolo ale v tom momente som bol rad a tie peniaze som mu dal... No asi po týždni kontrolka zasvietila zas teraz iba zhavenie auto ide normalne aj pred tym slo... A teraz k problemu rozhodol som sa vycistit egr to bolo celkom ciste oproti tomu co vidim na internete jediny bordel bol v tej klapke od chladica egr ... EGR som namontoval naspat a tu sa stal problém lavy konektor pri pohlade z predu nejde zacvaknut na tu poistku aby to držalo pevne ... Stalo sa to uz niekomu? Kontakt to ma keďže RJ nehlási žiadnu chybu ... Konektor som este poistil zdrhou a drzi tam ... Zaujimalo by ma ci nie je na to nejaký trik ako to tam dať späť a čo je vlastne ten konektor zac... Dakujem za odpovede a sry za tak dlhy text s pointou na konci :D

PS. auto ide normálne a nehlasi ani ziadnu chybu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Loslamos napísal: od kúpy čo je snáď pol roka do zadu som do neho vrazil asi 8000€ a stále som si myslel že už bude všetko v poriadku ale stále niečo nové
Teda bratm toto je fakt masochizmus - rok dozadu črep za 800 eur, stk no problem, a kapotu otvára mechanik len pri výmene oleja. Teraz to bude tretí krát za rok to dalo cez 30t km. Pritom je to kolosalny francúzsky prúser zaklincovaný plynom. :4012:
P.S: ak nie si mechanik, načo otváraš prednú kapotu????? Načo??? Ja sa tiež nehrabem gazdinej do sviečkovej, aby som netrávil celú rodinu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Mudrujes tu jak "k***t" ale keby si v zahraničí a zarabas pre rodinu a ti niekto zapyta 100 euro korunky za 15 min roboty s pocitacom tak by si tu plakal dva tyzdne ... preto som sparal a prisiel som na zavadu od ludi co sa vyznaju a stacilo precistit kostri co zatekaju do poistkovych skrini co je vraj typicka zavada na octavia 2 ...ale nie niekto tu bavi panka a je tupelo do auta jak ja !!! Keby som ja p***val do každého kto si opravoval svojpomocne lebo sa snazi z h*ovna urobit pre rodinu zlato tak dodnes palis sviecky v noci

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných