Skoda Octavia II RS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II RS

Príspevok od používateľa Loslamos »

Dobrý deň ,
mám 3 problémy jedná sa o auto Octavia 2 RS 125 kw kód motora BMN , prvy je že auto po vypaľovani DPF ma celý čierny výfuk počas jazdy pokial nevypaluje DPF a očistím výfuk je krásny chrómový no po vypaľovani je ako uhlie a auto smrdí ako stará Avia ... Ďalší problém je že po prudkej akcelerácii za autom vyjde čierny dym ... EGR je čističke bolo cistene ...
No a posledný problém je nájsť dobrého mechanika v okoli Partizánskeho nakoľko som sa tam prisťahoval pred nedávnom ... A zatiaľ nemám dobré skúsenosti jeden sa bál ísť do výmeny hadice od turba k intercoleru ďalší mi vymenil predné tlmiče s uložením (Monr*e ) za 800€ a ešte k tomu vydržali neskutočných 3000km a nechcel mi uznať ani reklamáciu ... Ďakujem za rady ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Po vyčistení koncovky a opätovnom zanesení je na svete jedna istá informácia,filter je vadný,má prasklinu,proste je poškodený.Nepoškodený môže robiť sto problémov zo zaplnením a pod,ale nikdy nespôsobí špinavú zasadzenú koncovku. V tom je aj odpoveď na dym.
Aj charakter sparávania diferenčného tlaku vie hypotézu o poškodení potvrdiť,pretože správny filter má aj charakteristické tlaky.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

treba najst dovod preco to dymi a to odstranit ako prve, ak len zalozis druhy filter tak ho znicis, smrt filtrov nebyva pricina ale dosledok nespravnej funcie samotneho motora
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 08.05.2020 22:27, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sú potrebné prvé úkony,nepochybne.Ale ostáva v paltnosti že ak sa koncovka zanosí sadzami,znamená to netesný filter.Z princípu svojej konštrukcie filter nemôže prepustiť cez seba žiadnu čiastočku sadze,to proste tak je a treba o tom aj tak uvažovať,je to proste filter.Len preto pri dobre fungujúcich motoroch je koncovka aj pri niekoľko stotisíc km stále čistučká.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 08.05.2020 22:27, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne s tým súhlasím.Ani výmena filtra nemusí spôsobiť že už od dnes ok. každopádne je filter rukojemníkom fungovania samotného motora.Ja s tým vaším poukazom na problematiku plne súhlasím
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II RS

Príspevok od používateľa braga »

Loslamos napísal:Dobrý deň ,
mám 3 problémy jedná sa o auto Octavia 2 RS 125 kw kód motora BMN , prvy je že auto po vypaľovani DPF ma celý čierny výfuk počas jazdy pokial nevypaluje DPF a očistím výfuk je krásny chrómový no po vypaľovani je ako uhlie a auto smrdí ako stará Avia ... Ďalší problém je že po prudkej akcelerácii za autom vyjde čierny dym ... EGR je čističke bolo cistene ...
No a posledný problém je nájsť dobrého mechanika v okoli Partizánskeho nakoľko som sa tam prisťahoval pred nedávnom ... A zatiaľ nemám dobré skúsenosti jeden sa bál ísť do výmeny hadice od turba k intercoleru ďalší mi vymenil predné tlmiče s uložením (Monr*e ) za 800€ a ešte k tomu vydržali neskutočných 3000km a nechcel mi uznať ani reklamáciu ... Ďakujem za rady ...
k tomu prvem presne taketo veci sa diali na aute sice inej znacky ale to iste pricina prevrtany dpf filter softver povodny takze auto sa dookola snazilo regenerovat a vtedy vzdy smrad ako z avie a vyfuk cely zasraty okrem toho celkova spotreba o 1.5 litra vacsia ako normal -takze uvaha o predieravenom dpf alebo poskodenom je na mieste , k tym tlmicom kus monroe na Rs stoji 62 eur plus zlava pre servis -ale to je vyhoda servisu takze neberien do uvahy a ochrana manzeta 5 eur co cini zaokruhlene 70 eur kus krat 2 je 140 eur takze servis si v podstate vypytal 660 eur za pracu , odhad caa ked prezeniem max. 4 hod. tak hodina viac ako 160 eur na hodinu je viac ako chrapunske tam sa pohybuje mercedes triedy s
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Okej skúsim dať zmerať tlaky DPF ďakujem za radu ... Našiel prasklinu po celej dĺžke na airboxe zo strany autobatérie snáď to môže robiť aj toto... A k tej cene práveže práca bola ocenená na 100€ ;) tj 5 mh... To ostatné bolo pribite na materiale ... No ale mám skúsenosť a už sa tam neukazem ... Ako auto som potreboval súrne opraviť ... Ale najviac ma mrzelo to že mesiac po montáži a prejdení 3000km mi neuznal reklamáciu..
To auto má už celkovo štve od kúpy čo je snáď pol roka do zadu som do neho vrazil asi 8000€ a stále som si myslel že už bude všetko v poriadku ale stále niečo nové
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

airbox s tým nemá doslova nič,pretože prasklina je ešte pred bodom kde je váha vzduchu,teda nezasiahne do merania.Naopak tesný a upchatý filter vzduchu ten by dopad mal.
Ako cenu radšej neuvádzaj,pretože za 8 tisíc také auto pozlátim 18 karátovým zlatom.
Zase to vidím na paralelu = žena nerozozná debilného huja ani z 30 cm,ale chlap tiež nevidí že ten monterkový king pred ním je úplný blb
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

Do áut sa vôbec nevyznám ... Chodím na turnusy z Belgicka tie 2 týždne čo som doma väčšinou auto stojí v garáži u nejakého mechanika a ty stále niečo menia... Ja nemám dobré skúsenosti jeden mi menil brzdy zaúčtoval novú kapalinu všetko odvzdusnenie a ten druhý zistil že bol nejaký srub úplne zhnity a musela sa kupovať opravna sada a kapalina tiež samozrejme nebola vymenená ... A ešte k tomu že bol brzdový strmeň úplne povolený čo bol aj dôvod v Belgicku navštíviť servis lebo po ceste som počul pri prejazde nerovnosti akési cinkotanie akoby kľučkami ... Takže ja nemám vôbec dobré skúsenosti v poslednom čase preto aj môj tretí problém bol či niekto pozná seriózneho mechanika ...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Trocha od témy uvediem, ale podobne ako si mechanici hovoria že idú k nám peniaze, keď stojí pred bránou servisu nové MB-S alebo A8,
tak rovnako keď ty pristavíš auto do servisu a povieš im že ideš na 2 týždne do Belgicka, tak majú k tebe podobný vzťah.
Jedine že by si natrafil na morálne pevného poctivca, ale žiaľ takých je čím ďalej tým menej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To snáď nie.To by pán čo mi bez problémov zahlási že ide na tri mesiace do Švédska musel dopadnúť dosť zle.Dokonca to funguje v prospech zákazníka,pretože času je velmi velmi dosť,a tak sa pracuje v "pohodových časoch" ,vyplňuje sa čas kedy iná oprava stojí na dieloch a pod.To iba znižuje cenu práce,kedže to práve servisu max vyhovuje robiť to vtedy keď sa hodí
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milanko nezabúdaj , že nie si prototyp bežného mechanika. Na slovensku si jeden z zopár jednorožcov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Popravde si občas pripadám ako jednorožec z inej planéty,ale to bude polstoročím v remesle,proste taká generácia.Nie celkom sa hodíme do týchto časov

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0910493017 a 31 neregistrovaných