- olej ako aditivum -

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

Dobre hovoris,kamaratovy opravovali octaviu tdi v POLSKU a poliak hovoril ze olej je najlepsi bol to specializovany servis na opravu cerpadiel,trysiek.

no hlavne od ničoho čo pochádza z polska by som si dal radiť... však všetci vieme aká je polská kvalita... :-\
flashmajster
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 29.06.2008 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flashmajster »

Oprorúčam preštudovať toto fórum: http://www.dieselpower.cz/forum/viewfor ... 33e3efd44a
Tam su ludia co jazdia iba na olej alebo olej+nafta.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Dobre hovoris,kamaratovy opravovali octaviu tdi v POLSKU a poliak hovoril ze olej je najlepsi bol to specializovany servis na opravu cerpadiel,trysiek.

no hlavne od ničoho čo pochádza z polska by som si dal radiť... však všetci vieme aká je polská kvalita...



Servis v Polsku je na vysokej urovni,vybavenost servisu a hlavne vysoka odbornost.Nase servisy sa mozu schovat............ :40bd: :40bd: :40bd:
A este nieco skoro vsetky servisy beru suciastky z Polska a povedia Ti ze boli objednane u nas....... . :2f93: :2f93:
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

Diesel može jazdiť kludne na čisti olej z primeranou vyskozitou podobnej k nafte dalej Pre Pd a Cr je to hluposť,pd to dokonca može škodiť nebudem tu rozoberať ake su pd trisky citlivé,ale čo sa tyka kasiky rotačnich čerpadiel to je pravda bo tam su hlavne mazané tou naftou myslim segmenty.
erik7078
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 22.07.2007 16:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik7078 »

vela ludi pridava olej do nafty,2dcl na 40l nafty,ale je to olej do 2taktov,vysokootackovy,cervenej farby,ktory sa dava do motorovych pil,kosaciek...precisti,premaze a zhori bez dymenia
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

SUV4 napísal:Dobre hovoris,kamaratovy opravovali octaviu tdi v POLSKU a poliak hovoril ze olej je najlepsi bol to specializovany servis na opravu cerpadiel,trysiek.

no hlavne od ničoho čo pochádza z polska by som si dal radiť... však všetci vieme aká je polská kvalita...



Servis v Polsku je na vysokej urovni,vybavenost servisu a hlavne vysoka odbornost.Nase servisy sa mozu schovat............ :40bd: :40bd: :40bd:
A este nieco skoro vsetky servisy beru suciastky z Polska a povedia Ti ze boli objednane u nas....... . :2f93: :2f93:

že na to museli prísť tí skvelí poliaci, že do nafty patrí motorový olej a nie výrobcovia dieslových motorov... ty si asi z východu, že?, ja chodím v BA do takých servisov, kde su fakt odborníci na urovni a nepotrebujem sa trepať ku polským šmelinárom čo leju motorový olej do nafty... neviem si v citlivých tryskách common railu predstaviť motorový olej. to nemože byť nič dobré!!!
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

genco11 Zaslal: 01 september 2009 18:00 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

SUV4 napísal:
Dobre hovoris,kamaratovy opravovali octaviu tdi v POLSKU a poliak hovoril ze olej je najlepsi bol to specializovany servis na opravu cerpadiel,trysiek.

no hlavne od ničoho čo pochádza z polska by som si dal radiť... však všetci vieme aká je polská kvalita...



Servis v Polsku je na vysokej urovni,vybavenost servisu a hlavne vysoka odbornost.Nase servisy sa mozu schovat............
A este nieco skoro vsetky servisy beru suciastky z Polska a povedia Ti ze boli objednane u nas....... .



že na to museli prísť tí skvelí poliaci, že do nafty patrí motorový olej a nie výrobcovia dieslových motorov... ty si asi z východu, že?, ja chodím v BA do takých servisov, kde su fakt odborníci na urovni a nepotrebujem sa trepať ku polským šmelinárom čo leju motorový olej do nafty... neviem si v citlivých tryskách common railu predstaviť motorový olej. to nemože byť nič dobré!!!


Toto odkial som ja ,to Teba je p.ca potom.A to ze BA maju dajake dobre servisy ,toto ja neriesim.Bol som v servisoch v D,A a CH a mozem povedat ,ze budme radi ze mame na Slovensku aspon elektriku.Ze servisi v BA,ked mas nejeku skodovku tak to Ti opravia aj
na kolene.Ale prid ku tvojim odbornikom v BA a postav tam nejakeho japonca a uz su posraty.................... :40bd: :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Diesel može jazdiť kludne na čisti olej z primeranou vyskozitou podobnej k nafte


a preco by si to robil? Lebo liter nafty stoji 1,10eura a liter oleja stoji 9eur a nema v palivovej sustave co robit ?
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

SUV4 napísal:genco11 Zaslal: 01 september 2009 18:00 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

SUV4 napísal:
Dobre hovoris,kamaratovy opravovali octaviu tdi v POLSKU a poliak hovoril ze olej je najlepsi bol to specializovany servis na opravu cerpadiel,trysiek.

no hlavne od ničoho čo pochádza z polska by som si dal radiť... však všetci vieme aká je polská kvalita...



Servis v Polsku je na vysokej urovni,vybavenost servisu a hlavne vysoka odbornost.Nase servisy sa mozu schovat............
A este nieco skoro vsetky servisy beru suciastky z Polska a povedia Ti ze boli objednane u nas....... .



že na to museli prísť tí skvelí poliaci, že do nafty patrí motorový olej a nie výrobcovia dieslových motorov... ty si asi z východu, že?, ja chodím v BA do takých servisov, kde su fakt odborníci na urovni a nepotrebujem sa trepať ku polským šmelinárom čo leju motorový olej do nafty... neviem si v citlivých tryskách common railu predstaviť motorový olej. to nemože byť nič dobré!!!


Toto odkial som ja ,to Teba je p.ca potom.A to ze BA maju dajake dobre servisy ,toto ja neriesim.Bol som v servisoch v D,A a CH a mozem povedat ,ze budme radi ze mame na Slovensku aspon elektriku.Ze servisi v BA,ked mas nejeku skodovku tak to Ti opravia aj
na kolene.Ale prid ku tvojim odbornikom v BA a postav tam nejakeho japonca a uz su posraty.................... :40bd: :40bd: :40bd:
no predpokladám že to su tvoje skusenosti z východu. asi bude lepšie chodiť do toho polska. nebudem menovať servisy kam chodím, aby som nerobil rekamu, ale su na výbornej urovni. ale určite nemaju na tvojich polských olejárov... :40bd: :40bd:
nabster999
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 27.05.2009 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nabster999 »

tankuj do nafty benzin a bude setko oke.....kamaratovy bol zaneseny v HDI xsare katalyzator, povedali mu ze treba to vymenit lebo nic s tym nevedia urobit, nahodou natankoval do auta 12 litrov benzinu + dotankoval 40 litrov nafty a odvtedy auto ide bez problemov, katalyzator je v pohode, a odvtedy pri kazdon druhom - tretom tankovani dava 5 litrov benzinu do toho.....
dr.risko
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dr.risko »

nuz citam a citam a miestami sa aj za hlavu chytam ale pani to som vam siel pozriet na to dieselpower forum a hned len tak klik na temu s oznacenim hydraulicky olej ze mozno tam daco pisu o posilovaci riadenia alebo co ze nieco sa mozno dozviem a tu hla hned prva hlaska co si asi vytlacim a dam zaramovat ze:

"čus jezdím na hydraulickej olej a mám menší problém s palivovým fyltrem. brzo se ucpe a nebo to přez něj vubec neproteče. tak by mě zajímalo co ostatní olejáři používaj za fyltry. je pravda že nemám předehřev. ještě jsem ho nestih sestrojit."

Z toho vyplyva len jedno ja uz v zivote nekupim jazdene auto a urcite nie diesel... amen! Aspon vidiet nielen na dieselpower ale aj tu ze co su schopny ludia vyskusat... Namiesto toho aby chudaci tankovali kvalitnu naftu menili pravidelne filtre, olej a kvapaliny a starali sa troska o auto tu budu ludia vymyslat ze ci tam drbnu oleja do nafty lebo to im poradil kamarat co leje benzin do nafty a este jemu poradil kamarat ze nech tam rovno nasere celu pixlu plastickeho maziva a 100g lubrikacneho gelu... Hruza ako fakt k tomu nieje co dodat... robite si to sami a budete lutovat ... Sak ked tam chcete nieco dat tak v prvom rade kvalitnu naftu a aditivum pretoze motorovy olej nepatri do nadrze a kazdy kto vie citat sa to docita kam sa to leje preboha... A inak ked sme u tych poliakov tak sa ani necudujem ze tam leju olej ... raz som tam natankoval 10l nafty na nejakej benzinke ... no a moja 1,9TDi PD mi 3x zdochla a pri akceleracii cukala ako 30rocna skodovka v zime pri -50°C... To potom mi pride nejak vtipne ta hlaska co tu padla ze poliak povedal ze ta nafta uz nieje taka mazava... :-D
genco11
Príspevky: 211
Dátum registrácie: 27.04.2009 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa genco11 »

dr.risko napísal:nuz citam a citam a miestami sa aj za hlavu chytam ale pani to som vam siel pozriet na to dieselpower forum a hned len tak klik na temu s oznacenim hydraulicky olej ze mozno tam daco pisu o posilovaci riadenia alebo co ze nieco sa mozno dozviem a tu hla hned prva hlaska co si asi vytlacim a dam zaramovat ze:

"čus jezdím na hydraulickej olej a mám menší problém s palivovým fyltrem. brzo se ucpe a nebo to přez něj vubec neproteče. tak by mě zajímalo co ostatní olejáři používaj za fyltry. je pravda že nemám předehřev. ještě jsem ho nestih sestrojit."

Z toho vyplyva len jedno ja uz v zivote nekupim jazdene auto a urcite nie diesel... amen! Aspon vidiet nielen na dieselpower ale aj tu ze co su schopny ludia vyskusat... Namiesto toho aby chudaci tankovali kvalitnu naftu menili pravidelne filtre, olej a kvapaliny a starali sa troska o auto tu budu ludia vymyslat ze ci tam drbnu oleja do nafty lebo to im poradil kamarat co leje benzin do nafty a este jemu poradil kamarat ze nech tam rovno nasere celu pixlu plastickeho maziva a 100g lubrikacneho gelu... Hruza ako fakt k tomu nieje co dodat... robite si to sami a budete lutovat ... Sak ked tam chcete nieco dat tak v prvom rade kvalitnu naftu a aditivum pretoze motorovy olej nepatri do nadrze a kazdy kto vie citat sa to docita kam sa to leje preboha... A inak ked sme u tych poliakov tak sa ani necudujem ze tam leju olej ... raz som tam natankoval 10l nafty na nejakej benzinke ... no a moja 1,9TDi PD mi 3x zdochla a pri akceleracii cukala ako 30rocna skodovka v zime pri -50°C... To potom mi pride nejak vtipne ta hlaska co tu padla ze poliak povedal ze ta nafta uz nieje taka mazava... :-D

dobrý príspevok, stále to hovorím aj ja, že je to poriadna hluposť, ale títo páni čo chodia k poliakom do servisu tu budu obhajovať kadejaké bludy. výborné servisy nna urovni vyššej ako u nás/asi myslí okolie bardejova .../, čo leju motorový olej vo velkom do palivovej nádrže. To može vyliezť len z poliaka alebo východniara.. totižto raz mi jeden východniar vravel, že on nevyhadzuje použitý olej z motora, ale maže s ním podvozok, že vraj nieje nič lepšie proti hrdzi lol :4090: :d :D :40bd: . To, že ten sajrajt obsahuje síru a kadejaké odpadové splodiny ktoré ti tu koroziu skor sposob..ia ako zabránia si nedal vysvetliť. to používal použitý olej zo škody 105l
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nahradzuju ju ine aditiva ktore su na to stavane.

a ked mas pochybnosti o mazavosti sucasnej nafty, nalejes do nadrze nejaky motorovy olej pre istotu? Nevadi ze to ziadny vyrobca takymto sposobom nevymyslel a netestoval?


chlapi vy ste fakt niektori mešuge ci uz nazormi alebo činmi. Nalejete si do nadrze olej, do oleja ekrazit a nitroglycerin a potom sa cudujete ze mate problemy s CRkami a PDckami. Ja toto nepochopim...
jurki888
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.03.2008 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurki888 »

chcel by som vydet v dnesnej dobe motorovy olej co karbonuje :d :D dnes olej karbon rozpusta a kludne ho moste pridat do nafty si dajte dole hadicu z turba a uvydite kolko oleja tam je a motor to bezne spaluje a kde je este egr ten sadze pusta priamo do sania

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných