Audi Q5 - motor žerie olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mp3turbo napísal:prasknute trubky ? Q5 ? Rok 2014 ? Pockat, porozmyslam ci som mal prasknute trubky na 2001 a 2004 masinach co maju dohromady 1.400.000km... a su to podradne stroje, nie premiove Audi.

Mmmm nie, nemal.

Porozmyslam ci zeru pol litra oleja z Bratislavy do Ziliny alebo netreba ? Chlapci to co mate za uzasne stroje tieto nove kotrmelce...
Toto bolo na co dobre?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

porozmyslaj.


>> Netrafil si ani čas a spotrebu oleja už vôbec toto môže skúšať tak na fiate panda 1.2
>> ale nie 2.0tdi ,pre ten motor je to ideálna rýchlosť točí tuším okolo 2.2ot

idealna rychlost sa meni kazdy rok podla vnimania sudruhov. Nikto ma nepresvedci ze akykolvek motor v akomkolvek aute ma pri 142km/h mensiu zataz (tepelnu, mechanicku, akukolvek) nez pri 115km/h. Kedze je to sialeny nesulad medzi spotrebou oleja v rozlicnych jazdnych rezimoch, poradil som co som poradil. Ked bude pan namiesto 2200rpm (nevies kolko presne, ja tiez neviem, nechce sa mi pozerat youtube videa) tocit 1800 rpm, urcite to motoru neposkodi. A spotrebe oleja to prospeje.

Otazka je nakolko. To chceme vediet.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

dokonaly clovek s dokonalym vozovym parkom co sa nekazi ani nezerie olej, pomaly si budeme mysliet ze ani palivo netankujes. A co tak nejake silne auto s prevodovkou ktora je nastavena tak aby si pri 140ke motor priadol? To si fakt take auto este nevidel? Nie kazde auto pili 3500otacok ako cinkular pri 140ke. Jazdit po dialnici 115kou to mi je uz len rada. Co myslis napriklad taka RS6 ktora moze jazdit po odblokovani napriklad 330? Myslis ze bude pri 140ke viac namahany motor v nej ako pri 115ke? Ja si myslim ze ta 140ka jej mozno aj lepsie padne. Presviedcat ta ozaj nejdem na to nemam titul.....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ma autor tejto temy RS6 a ta mu zere olej ? Nema. Teda ju netreba spominat. Nema ani Lincoln Navigator V8, ten tiez nezere olej.
Nema ani Renoault Clio 0.9TCe, ten tiez zere olej, a tiez ho nespominame.

Dal som chlapovi s konkretnym problemom uplne konkretnu radu - aby vyskusal. Nie je primarne dolezite kolko otacok motor kruti na 142km/h, dolezite je ze pri 115km/h rychlosti ma diametralne mensiu zataz (aerodynamika, potrebny vykon v kilowattoch na kolesach atd). Nikto nevravi ze ma sliepňať 74km/h na dialnici...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Má to pokazené, kedže je to Audi je to raritný prípad ktorý treba zverejniť - viac takých nebude nech je to podchytené no a šup k doktorovi oni to v servise vyliečia - buď opravou alebo rovno transplantáciou. Aj majiteľ sa vylieči z tej lásky k veľkej škatuli se čtyři kroužky pro teploušky.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

mp3turbo napísal:ma autor tejto temy RS6 a ta mu zere olej ? Nema. Teda ju netreba spominat. Nema ani Lincoln Navigator V8, ten tiez nezere olej.
Nema ani Renoault Clio 0.9TCe, ten tiez zere olej, a tiez ho nespominame.
 Nikto ma nepresvedci ze akykolvek motor v akomkolvek aute ma pri 142km/h mensiu zataz (tepelnu, mechanicku, akukolvek) nez pri 115km/h.  Bolo by dobre pamatat si aspon od vecera do rana co clovek napise
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

hjundai napísal:Má to pokazené, kedže je to Audi je to raritný prípad ktorý treba zverejniť - viac takých nebude nech je to podchytené no a šup k doktorovi oni to v servise vyliečia - buď opravou alebo rovno transplantáciou. Aj majiteľ sa vylieči z tej lásky k veľkej škatuli se čtyři kroužky pro teploušky.
A ty si mp3eho bratianec? Tiez si len dojdes pichnut a vybavene? Keby tak vsetci mali tie dokonale auta ako vy dvaja a kiez by sa nikto nevozil na audinach lebo su to šroty ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešia sa veci mimo a nerieši sa to,čo tak či tak bude nutné urobiť.Nebudem opakovať čo som už napísal že treba overiť úplne presne a konkrétne.Asi sa nečíta z pochopením,pretože sa stále riešia hlúposti.Tak až ich vystrielate možno vám dôjde že sa dajú robiť aj efektívnejšie kroky.Ale nemému dieťatu nerozumie ani vlastná mater
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Presne toto som chcel naznacit. Kazdy tu len ide pisat ze audi je hnoj ale poradi tu jedine mhlavaty a cloveku sa potom z toho mnozstva hlupych komentov lahko vytrati ten ktory ozaj mozno pomoze. Zase sa len cloveku potvrdi ze toto forum je uz len pokec o tom kto ma vacsiu cicinu. Sa az cudujem ze to mhlavateho este bavi tu radit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bavilo by,keby sa to vždy držalo vecnej roviny,ak k riešeniu niečo mám tak to napíšem
posky
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.02.2011 18:24
Zdieľať na Facebook

je to chore ale je to tak....

Príspevok od používateľa posky »

kolega ma 110kw Kodiaq, a zere mu to liter na 10K vymenu od novoty jazdi denne HC-BA klasicky 130km/h,

ja mam octaviu 103kw, najazd 330.000 beham mesto/nemesto kratke aj dlhe trasy a pokial nekotlim 160 tempomat tam mi to necucne ani decko, ak vymenu kotlim tak si cucne za 15.000 tak 2 deci.



flyte napísal:Vymena cerpadla ma v tomto pripade uplne rovnaky ucinok ako vymena stieracov. Len tie stierace su lacnejsie...

Proste tie motory zeru olej, sam vyrobca vravi ze liter/1000 km je v pohode. Dobre, nie je, ale kryje sa tym.

V praci mame niekolko Octavii, nagulanych okolo 200kkm a bez flasky oleja v kufri ani nevychadzam z garaze. Jazdia sa vyhradne dialnice, minimalne 350km jednym smerom. Zerie to odhadom liter na 5000 km.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Pokec z tohoto tu robia hlavne zakladači takýchto tém, lebo 2.0 tdi je raritka rovnako ako wankel 2x 654cm³ v mazde rx8 napr.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otázka ostane otázkou.Môže byť nejasná,veľmi jasná aj naivná.Ale je to vždy iba otázka.Zakladač témy sa pýta tak ako vie,úmerne znalostiam.Je korektné a prijateľné a hlavne správne,ak nedostane vôbec odpoveď,ak nikto nedisponuje schopnosťou na to odpovedať.Ale neexistuje právo,a nikto inteligentný si ho nebude nárokovať mu dať najavo že sa pýta naivne,alebo hoc aj hlúpo. Existujú nedostatočne doložené otázky,ktoré tým že neobsahujú základné údaje nedávajú šancu odpovedať. Na túto nedostatočnosť sa dá upozorniť,ale nie robiť z niekoho terč pre nenáležité útoky.Mala by platiť zásada,nikdy sa nerieši osoba,pohnútky,ciel otázky a pod.
Takže...NIE zakladači...ale odpovedači
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Moonshine napísal:Pokec z tohoto tu robia hlavne zakladači takýchto tém, lebo 2.0 tdi je raritka rovnako ako wankel 2x 654cm³ v mazde rx8 napr.
Dalsi vykvet komentov. Uz by to tu mohol konecne niekto premazat , moderatori stoja za prd makovy ako aj cele forum. Snad nedostanem za ich urazku dalsiu zltu kartu, vlastne to by bola uz cervena a uz by som si tu nevrzol
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - motor žerie olej

Príspevok od používateľa jergusko »

anko12344 napísal:Zdravím mám prosbu či by niekto vedel čo s tým je motor 130kw automat 2.0tdi quattro diesel 2014 138433km... žerie mi na diaľnici ZA-Wien a spat skoro 0.75l to je vždy pri dlhšej trase ale napr prejdem každý deň do roboty 14km a spat pozriem sa a za 5000km mi to zožralo max 0.2l vôbec neviem čo s tým je a čo s tým mám robiť poraďte prosim
folcgageňácke diesle žerú olej všetky, je to o nich známe. Keby si s tým išiel do ich servisu, tak ti to dokonca aj nalistujú v servisnej knižke.
Riešenie je, kúpiť inú značku, aj keď v tomto smere je už dnes každá rada drahá........

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných