Diesel 1,6 Hdi zhasina za jazdy

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

enslow
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2006 11:12
Zdieľať na Facebook

Diesel 1,6 Hdi zhasina za jazdy

Príspevok od používateľa enslow »

Ahojte. Vidím, že tu sa motá kadekto a popíšem dosť rozšírený a ťažko riešiteľný problém s mojím motorom 1,6 hdi 80kw, ktorý mám vo vo vozidle mini cooper D.

Najskôr sa to začalo miernym trhaním motora na nízkych otáčkach. Napríklad jazda cez dedinu.

Pokračovalo to pár zhasnutiami motora na križovatke.

Aktuálne mi každých pár sekúnd auto zhasína za jazdy. Niekedy ide naštartovať hneď inokedy o niekoľko sekúnd či minút.

Diagnostika neukazuje žiaden problém okrem zlého signálu od žhavičov..

Riešili ste niekto tento problém na vozidle od PSA??? Mini cooper ma komplet techniku peugeot citroen.

AKtuálne mi nevedia prísť nato čo to spôsobuje.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Bordel v nadrzi / palivovy filter.
enslow
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2006 11:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa enslow »

Palivový filter je vymenený. Na bordel v nádrži sme sa ešte nezamerali. Naftu tankujem prevažne v rakúsku a aditivujem.

Rád by som poukázal na to, že zároveň ako auto zhasne sa rozsvietia kontrolky, esp plus electric problem.

Dala sa nová bat, nový remeň.

Je to tu niekto kto s týmito motormi robí a riešil tento problém?
Prešiel som aj zahraničné fóra a je to dosť rozšírený problém po určitej dobe životnosti auta.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Touto cestou by som zacal. Najst v okoli cloveka s touto diagnostikou.

Obrázok

Ak ma auto IBS senzor na minusovom pole baterie je dobre vymenu novej baterie registrovat.
enslow
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2006 11:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa enslow »

Auto mi zhasinalo už za pôvodnej baterie. Je možné aby 10 ročné mini malo nejaký registračný systém na batériu? Auto má start/stop
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

To zhasinanie nebude kvoli baterii. To bol iba dodatok ak sa vymenila a ma IBS tak je dobre registrovat vymenu aby elektronika, dobijanie, praca z bateriou fungovali korektne, aby ju neprebijalo a podobne. Ak ma start/stop ma prvdepodobne aj IBS. Preco zhasina to treba pozriet na diagnostike, co sa deje pritom ako motor zhasina resp. preco, ci na zaklade problemu s dodavkou paliva alebo nejaky iny problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných