Odstupenie od kupnej zmluvy Slovenska klasika

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mhlavaty napísal:
bajo777 napísal:Milan panbozko ho ochranuj pred lovcami mozgov a korporatnym mlyncekom...a to hovorim uplne vazne, stretol som ludi, daleko pred 40 vypaleny jak pradedkova fajka :41c2:

bajo po pravde už dva razy sa stalo,ale stálo to zato,sú to zaujímavé posuny.Niektoré odmietal,čo sa mu nechce robiť na to ho nenaberú za žiadne peniaze,podmienka je že ho to musí baviť.Myslím že teraz toto posledné ho bude dlho baviť,len dve firmy na svete to robia
ok, pokial si vie dat vnutorne limit, snad najde co hlada
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bandit ...Myslim, ze u jazdeneho auta je akakolvek zavada sposobena opotrebenim nejakej suciastky


Ano,ak sa v konštrukcii nevyskytuje chyba,nedokonalosť,programová chyba by to platilo.Dnes autá testujú majitelia ktorý si auto kúpia.Fabrika potom niekedy potichu,niekedy nahlas robí "nápravu" a doladuje chyby v systéme. A AdBlue napr malo takú chybu ktorú priebežne odstraňovali,týkala sa odvzdušnenia tej prídavnej jednotky.VW vydáva TPI,iná značka to robí ešte inak.Ale množstvo chýb dnes prejde do predaja a je otázka kedy sa u auta prejaví.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to veru ano, a bude cim dalej tym horsie. Vyvojove cykly sa zrychluju (kdeze sa dnes vyraba auto ako VW Sharan ktory bol od 2001 do 2008 prakticky rovnaky, pribudol tam jeden motor !! a s tym ze auto bolo prakticky rovnake od 1996 do 2008 az na kozmeticke zmeny v interieri a generacnej vymeny motorov z 1.9tdi na 1.9tdi PD co je teda "zavazna zmena")

.
.


>> ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús

skusam cely zivot a este nikdy ziadny headhunter nevedel AKE MAM AUTO (keby aj vedel, urcite na neho nespravim ziadny dojem Rapidom, i30tkou, C4kou a podobnou triedou ehm ani Voyagerom :) Rovnako nikdy ziadny bankar nevedel, na akom aute prisiel šéfinko žobrať o uver kedze bolo zaparkovane o dve ulice dalej a triasol sa ako osika aby ho vedel splatit, nedajboze zakašlať).
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal:bandit ...Myslim, ze u jazdeneho auta je akakolvek zavada sposobena opotrebenim nejakej suciastky


Ano,ak sa v konštrukcii nevyskytuje chyba,nedokonalosť,programová chyba by to platilo.Dnes autá testujú majitelia ktorý si auto kúpia.Fabrika potom niekedy potichu,niekedy nahlas robí "nápravu" a doladuje chyby v systéme. A AdBlue napr malo takú chybu ktorú priebežne odstraňovali,týkala sa odvzdušnenia tej prídavnej jednotky.VW vydáva TPI,iná značka to robí ešte inak.Ale množstvo chýb dnes prejde do predaja a je otázka kedy sa u auta prejaví.
Plati aj tak. Fabrika nevyrobila nefunkcne auto, ale auto ktore ma predpoklad po urcitych km/case posobit problemy. A cim sa to stane ze nastane taky moment? Pouzivanim=opotrebovavanim. Nebavme sa o tom co mohli a co nespravili, toto neni ciel. Bavime sa o tom, ze dnes sa to auto opotrebovava aj softverovo - ak zblbne soft, tak preto lebo sa vnom vyskytuje chyba ktora sa cyklami scitava/nasobi skratka rastie az do bodu kedy sa prejavy. Aj keby to auto malo systemovu chybu vseobecne znamu, tak jej prejav je len prejavom opotrebenia cohosi. Ze to bolo zle dimenzovane uz fabriky je jedno.. Za to ziaden nasledny predavajuci nemoze niest vinu.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ej spomínam si na vyjadrenia že kto skúsi naftu nikdy ju neopustí :40bd: ja som pekne ostal pri hnijúcom japonskom benzíne a som rád - neopustím ho :d :D
b123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.01.2020 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa b123 »

mhlavaty napísal:mp3.... doriti ako suvisi karierny postup s nejakou POSRATOU C4kou 1.6hdi

veľmi !!! V kolektíve kde pracuje napr. nejakých 40 rovnako vzdelaných ľudí v oblasti považovanej z takú z najvyžšími platmi,kde logicky z pomedzi nich niektorý idú na vedúce pozície,ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús.Ak nie si rovno blázon.Inak ale ide o C4 GR Picasso,ale to nič nemení.A človek ktorý nemá čo odpisovať vo výdajoch si kúpy auto na hotovosť ? To ako už si nerob srandu.
Pán mhlavaty, roky čítam toto fórum aj vaše rady, nikdy som nemal potrebu prispievať ale toto mi nedalo.
Ak Váš syn pracuje vo firme kde kde sa hodnota človeka meria podľa toho na akom aute chodí do práce tak mu odporúčam okamžite dať výpoveď. O to viac ma udivuje že vy to tu ešte verejne obhajujete.
Ja pracujem na vedúcej pozícii v nadnárovnom korporáte, do roboty chodím 20 ročným črepom. Kolegovia majú nové Superby a BMW ale nikdy by ani mňa ani kolegov nenapadlo riešiť kto na akom aute chodí do roboty... Lebo u nás sa človek hodnotí podľa dosiahnutých výsledkov, inteligencie a šikovnosti.
Presne kvôli takémuto primitívnemu mysleniu máme teraz dobu takú ako máme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Škoda bolo čokoľvek napísať.Každý žije v akomsi prostredí v práci,tam kde býva,jeho manželka to samé,rodina sa tiež skladá z ľudí nejakého názoru.Človek po 40-ke nie je nezrelý aby nevedel čo má robiť vo svojom životnom priestore a rozhodnúť sa dobre.Ja neposudzujem nikoho,ani syna ani auto ani švagra...nech si má čo má.Ale aj od ostatných žiadam aby mali taký vzťah ku mne.Prečo potrebujete stále niekoho riešiť ! Prosil sa o to niekto ?
Za primitívnosť za seba aj syna ďakujem.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

b123 napísal:
mhlavaty napísal:mp3.... doriti ako suvisi karierny postup s nejakou POSRATOU C4kou 1.6hdi

veľmi !!! V kolektíve kde pracuje napr. nejakých 40 rovnako vzdelaných ľudí v oblasti považovanej z takú z najvyžšími platmi,kde logicky z pomedzi nich niektorý idú na vedúce pozície,ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús.Ak nie si rovno blázon.Inak ale ide o C4 GR Picasso,ale to nič nemení.A človek ktorý nemá čo odpisovať vo výdajoch si kúpy auto na hotovosť ? To ako už si nerob srandu.
Pán mhlavaty, roky čítam toto fórum aj vaše rady, nikdy som nemal potrebu prispievať ale toto mi nedalo.
Ak Váš syn pracuje vo firme kde kde sa hodnota človeka meria podľa toho na akom aute chodí do práce tak mu odporúčam okamžite dať výpoveď. O to viac ma udivuje že vy to tu ešte verejne obhajujete.
Ja pracujem na vedúcej pozícii v nadnárovnom korporáte, do roboty chodím 20 ročným črepom. Kolegovia majú nové Superby a BMW ale nikdy by ani mňa ani kolegov nenapadlo riešiť kto na akom aute chodí do roboty... Lebo u nás sa človek hodnotí podľa dosiahnutých výsledkov, inteligencie a šikovnosti.
Presne kvôli takémuto primitívnemu mysleniu máme teraz dobu takú ako máme.
Palec hore za toto a absolútne súhlasím...výsledky, inteligencia a šikovnosť reprezentujú kvality zamestnanca a nie nejaký kus plechu na kolesách :2f93:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

lubos zimovcak napísal::40bd: keď poniektori kamionisti aj curaju do nádoby na adeblučko :40bd: :40bd: , tak sa necuduj... lol
Sorry za výraz, iba hlupák vodič, alebo majiteľ šporovlivý bude tankovať niečo,iné ako poctivé adblue. Prečo riskovať kontrolu v D,B a vo vyspelom svete za par centov. Ja tam skysnem ja tam budem riešiť prečo, začo? Ná neos.erem im k.8.k.8.t.y , on ušetrí a ja problém, zníženie výkonu, servis, strata času a za čo? Len zo stojana origo Adblue, a pekne vždy do plna plus v rezerve 10 litrov v kastlíku.:4012:
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

hjundai napísal:ej spomínam si na vyjadrenia že kto skúsi naftu nikdy ju neopustí :40bd: ja som pekne ostal pri hnijúcom japonskom benzíne a som rád - neopustím ho :d :D
Nechval den pred vecerom. Alebo, nekric hop, kym si nepreskocil.
Inak povedane, aby aj doktor pochopil, potichu sa tes, nebude to dlho trvat...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dreeevo napísal:Palec hore za toto a absolútne súhlasím...výsledky, inteligencia a šikovnosť reprezentujú kvality zamestnanca a nie nejaký kus plechu na kolesách :2f93:
No vidíš a ja zo svojej prízemnej pozície stále vidím , tiež v nadnárodnom konglomeráte , že všetko závisí od toho ako sa pcháme nadriadeným do prdele. A ako sa pred príchodom majitelov stavajú Potemkinovské dediny.
Ludkovia uvedomte si , že nežijete vo svete kde sú všetci krásni milí a inteligentní. 90% tohto národa tvorí spodina ktorá hádže špaky do pisoárov a píše oplzlosti po stenách. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nas zivot je vecou priorit. Nastastie u mna je auto ako take v rebricku hodnot naozaj daleko. A aj pri vybere auta som postupoval podla osobnych priorit, preto som neriesil vek, vybavu, sportovy vykon ani znacku a uz vobec nie cenu! Jazdim na aute kde nadobudacia cena, servis a hadam aj prevadzka stoji asi tolko co trocha lepsi bicykel. Stara technologia je takmer blbuvzdorna, clovek musi vedome nieco pokazit alebo byt uplny idiot aby auto odpalil, samozrejme aj taketo auto moze zadriet motor ci zhoriet do tla... v najhorsom pripade totalna skoda sa rovna asi mesacnej vyplate, takze zdaleka nic likvidacne. Auto mi poskytuje vsetko co potrebujem, v pomere cena/vykon/uzitok nieje moc lepsich moznosti. Takto mozem autu dopriat aj riadny servis kedze stoji zlomok toho co citam v diskusiach o trocha lepsich autach. Ze nemam komfort audiny, ci vykon bavoraku ma trapi asi ako africana sneh. Zato nepoznam ziadne DPF, EGR, AdBlue, dvojhmota, elektronicka rucna brzda, bezklucove zamky, start-stop systemy a ani ziadni asistenti a ine zivot komplikujuce somariny. Ze by bolo auto menej bezpecne, mozno konstrukcne uz zaostava za novymi autami, ale opat v pomere cena/bezpecnost ani stare auto na tom nieje horsie. Zakryvam sa perinou na aku mam. Ale beriem, niekto potrebuje auto aby ho reprezentovalo, niekto ma auto ako drahy konicek, niekto len potrebuje odviezt 5km do prace, ale musi mat 2tonove SUV s 3L dieslom (na uver) lebo v punte by sa mu kolegovci smiali, samozrejme hned to zavesit na FB nech to faro kazdy vidi...

Vravim, nic proti, vsetci mame iny rebricek hodnot a priorit. Byt v praci kvoli kariere a peniazom, dopriat si vyssi standard na ukor zdravia zazitkov a casu stravenych so svojou rodinou s detmi... Pre dostojny zivot su potrebne aj peniaze samozrejme, ale musi to byt v rovnovahe s tym na com nam zalezi...

Ked budu odbijat posledne hodiny, som zvedavy kolki budu spominat na svoje auta, iphony ci pracovne uspechy... za aku cenu? Ludia co si presli tazkymi diagnozami, na hrane zivota a smrti by vam urcite vedeli rozpravat na com v zivote zalezi...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

:300f: :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Chlapci, vacsina z vas sa tuu spravate ako male deti.
Tarate o tom, aki ste vy borxi, ako ste vydrbali zo systemom, ako mate ovela lepsie auto ako vas hlupy sused, alebo spoludistujúci. Ked nemate lepsie auto, tak lacnejsie, ked mate starsie, vysmievate sa tym, co maju nove, ked chce niekto kupit stare, smejete sa mu, ze bude mat vyhonenu herku, ktora sa kazi. Mate japonske, smeje te sa nemeckym, mate nemecke, smwjwte sa azijskym spartanom, atd. A tak, najskor nieco mate a potom hladate dovody preco. A ak niekto ma nieco ine, je hnup.
Bohuzial, tato vseobjimajuca arogantna, detinska hlupost neobchadza ani inteligentnych a vazenych clenov fora, najlepsie, ked zacnu mudrovat o zivote ako Sokrates...
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Apropo, ked hovorite o zivote a smrti... Riesi niekto bezpecnost auta, hlavne tych vasich mileniovych?

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných