Odstupenie od kupnej zmluvy Slovenska klasika

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

mhlavaty napísal:Po skúsenostiach z výbornou platformou HDi keď nabehla a udivuje dodnes svojou spolahlivostou už pri minimálnej starostlivosti,je táto nová generácie pre mňa velkým sklamaním.A prístup výrobcu,ktorý zablokuje aby sa tá sračka v prídavnej nádrži opravovala,aby to nešlo inak než prehratím softu riešiť,to je za hranicou chápania.Keď som si v autorizáku prvý raz vypočul - vymeníme sa celý systém a nahráme nový soft,som myslel že si usiera zo mňa.Keby sme sa nepoznali...Riešenia...hlúpe a ešte hlúpejšie.Mám ich nafotené,nechcem to už dráždiť,ubohé,hlúpe aj prvák učeň by to urobil rozumnejšie

Luboš žije vo svete toho,čo ešte žabožrúti vedeli dobre,to sa iba teraz ku koncu takto kur...
a preto ako domáca pálenka, čím staršia tým lepšia.
Ako sir Hlavaty, čím starší tým skúsenejší. Na staré kolená zisťujem, že nové, neznamená aj lepšie, bohužiaľ, niekedy si tu robíte pyču z oca13, ale asi sa často mylite. :4012:
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Presne koly takym typon som skončil s predajom aut auto ma zaruku len nove !!!! akože slovač dovi dopo radšej auto na vykup ako takých ludi riešiť.Bud podpis bez zaruky alebo pal do .....
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

V tom nasom bananistane ked to das na sud je to v nedohladne,sudne poplatky,sudny znalec vsetko cvakas zo svojho a az ked vyhras potom ti to preplati,rychlost nasho sudnictva tipujem to na min 5rokov na sude...len tak na margo rychlosti sudnictva na zakazku robeny nabytok do pracovne z masivu v roku 2008,cena vtedy cca 150 000 sk,fakturu nam po.montazi podpisal,zaplatit zabudol...fotky z realizacie som urobil nastastie ked sme to dokoncili,ten curak povolanim advokat zacal na sude ze sme tam ani neboli...,zrazu zostal prekvapeny ked sa objavili,zalezitist jasna u nas to bolo na 11 skurv. rokov ....podla toho co si popisal chyba bola na tvojej strane,ak kupujem auto z druhej ruky,dotycnemu poviem rovno ci suhlasi s prehluadkou v autorizovanom servise,ak dotycny spekuluje dovidenia,aut he ako h.o.v.i.e.n :2f93:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pani, ake su to problems s mocovkou v hdi??

Dalsie auto asi bude 1.5 hdi..
Dil as info
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Také (u tohoto konkrétneho) že buď sa zapečie nástrekový ventil,alebo nefunguje ohrev,alebo sníma zle hladinu,alebo píše nízky tlak atd atd. Celý bazmeg je v samostatnej nádobe,nič sa zvlášt (okrem tej trysky) nedodáva takže len komplet výmena.Vysvieti..vypíše 1000 km dojazd a potom nepovolí štart,a začne odpočítavanie. Opravíš,ale v autorizáku na prehratie softu skončíš aj tak,čiže...raz ti povedia že ich nezaujíma nič čo sami "neopravili"
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

jurko, trochu kultury do obchodu treba.

ak ja ako kupujuci kupim 5 rocne auto za 9000 eur a do neho musim nasypat 2000 eur, som na 11 000 eur, za ktore som si mohol kupil auto mladsie, s mensimi km, kde by som to neriesil.

aj auto s poruchou - nezamlcanou je predajne, ale za adekvatnu cenu, ale toto este predajcovia nepochopili a skusaju...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Z PSA je Citroen ten najlacnejší, 1,6 HDI má zákaz čo i len čuchnut ku garáži, Detto auto s AD BLUE ...

problem je ze dnes uz ZIADNE naftove auto nemas BEZ adblue... uz nenajdes skoro ani benzin bez turba, nabuduci rok nenajdes benzin bez GPF...

Co sa da kupit ked je podmienka nove a bez adblue ? A buduci rok ?


.
.

>> ešte aj vo vlastnej ulici by bol posledný lúzer.Ja by som to ustál (nech mi políbia ctený...)
>> ale to je mladý človek kde sa ide kariérne a ide o dosť

ak sa mozem opytat - doriti ako suvisi karierny postup s nejakou POSRATOU C4kou 1.6hdi navyse ked macho macho nemal ani tolko penazi aby zaplatil cash ale ma to na 6rocny leasing ??

Akoze neprehaname to uz trosku, sudruhovia ? Moj sefinko, naprseny, ze musi ist nablyskanym Mercedesom CLS do banky pytat uver, ze sa musi reprezentovat. Ty more keby si nebol bez penazi, tak by si nemusel ist do ziadnej banky, a podalsie ziadny bankar nestoji pri okne cely den a nekuka na akom tragaci si dosiel aby si zobronil o prachy, krupica. A uz vobec nemoze vidiet na akom tragaci si zaparkoval o dve ulice dalej, lebo nikde nebolo miesto !!!

Nebolo by nacase sa trosku uvedomit ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 11.01.2020 16:45, upravené celkom 1 krát.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Nie kazdemu hdi sa pokazi mocovina, nie kazdemu sa pokazi spojka. Vacsina ludi s tymi autami nema problem. Treba hlavne kupovat do mesta auto na to urcene, nie diesel s euro 6.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mp3.... doriti ako suvisi karierny postup s nejakou POSRATOU C4kou 1.6hdi

veľmi !!! V kolektíve kde pracuje napr. nejakých 40 rovnako vzdelaných ľudí v oblasti považovanej z takú z najvyžšími platmi,kde logicky z pomedzi nich niektorý idú na vedúce pozície,ľudia na ktorých sa neustále zameriavajú lovci mozgov,tam si to skús.Ak nie si rovno blázon.Inak ale ide o C4 GR Picasso,ale to nič nemení.A človek ktorý nemá čo odpisovať vo výdajoch si kúpy auto na hotovosť ? To ako už si nerob srandu.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

mhlavaty: Nesúhlasiť môžte, ale Váš názor je nesprávny. V prípade tzv. skrytých vád ide o objektívnu zodpovednosť predávajúceho, a to podľa §597 OZ. Nárok kupujúceho na zľavu alt. na odstúpenie od zmluvy (podľa závažnosti vady) je viazaná len na to, že dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil. Bez ohľadu na vedomosť o existencii takejto vady.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan panbozko ho ochranuj pred lovcami mozgov a korporatnym mlyncekom...a to hovorim uplne vazne, stretol som ludi, daleko pred 40 vypaleny jak pradedkova fajka :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

draik napísal:mhlavaty: Nesúhlasiť môžte, ale Váš názor je nesprávny. V prípade tzv. skrytých vád ide o objektívnu zodpovednosť predávajúceho, a to podľa §597 OZ. Nárok kupujúceho na zľavu alt. na odstúpenie od zmluvy (podľa závažnosti vady) je viazaná len na to, že dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil. Bez ohľadu na vedomosť o existencii takejto vady.
O čom neviem,na to nemôžem upozorňovať !!! A aby som za to bol sankcionovaný mi príde dosť podivné
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo777 napísal:Milan panbozko ho ochranuj pred lovcami mozgov a korporatnym mlyncekom...a to hovorim uplne vazne, stretol som ludi, daleko pred 40 vypaleny jak pradedkova fajka :41c2:

bajo po pravde už dva razy sa stalo,ale stálo to zato,sú to zaujímavé posuny.Niektoré odmietal,čo sa mu nechce robiť na to ho nenaberú za žiadne peniaze,podmienka je že ho to musí baviť.Myslím že teraz toto posledné ho bude dlho baviť,len dve firmy na svete to robia
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Pracujem s AD-blue v nákladnej doprave (autorizovaný servis).
Za pracovný týždeň spravím v priemere 20 diagnostik a s toho je cca 50% chyba v AD-blue.
Napríklad taká euro6 má na plaváku hladiny umiestnený snímač kvality AD-blue - pokiaľ je koncentrácia/kvalita nedostatočná tak je automaticky obmedzený výkon motora o 20%, pokiaľ chyba pretrváva dlhší časový úsek tak výkon je opätovne znížený o ďalších 20%.
A to tu nejdem rozpisovať o ďalších súčastiach euro6 ktoré sa serkajú ako je napr. snímač DPF, teplotné čidla, NOX snímače, dávkovací modul, vstrekovací modul, ventil ohrevu, . . .
Tieto diely sa menia ako na bežiacom páse a pri tom sa jedna o vozidla max 2 roky staré.
Zlaté spoľahlivé euro3 :300f:
Obrázok
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal:
draik napísal:mhlavaty: Nesúhlasiť môžte, ale Váš názor je nesprávny. V prípade tzv. skrytých vád ide o objektívnu zodpovednosť predávajúceho, a to podľa §597 OZ. Nárok kupujúceho na zľavu alt. na odstúpenie od zmluvy (podľa závažnosti vady) je viazaná len na to, že dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil. Bez ohľadu na vedomosť o existencii takejto vady.
O čom neviem,na to nemôžem upozorňovať !!! A aby som za to bol sankcionovaný mi príde dosť podivné
Myslim, ze u jazdeneho auta je akakolvek zavada sposobena opotrebenim nejakej suciastky. Ak by sa nieco neoopotrebovalo do havarijneho stavu, tak nic nekolabuje a vsetko funguje v uplnom poriadku.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: eldorado2105 a 76 neregistrovaných