E10 spotreba

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak ti to nerozleptá E10 tak ti to zožerie hrdza. Mne naozaj môžeš veriť mám skúsenosti aj jedného pacienta v rodine.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

ved aj E5 ma ethanol ktory viaze vodu, a v pripade ze uz je nasyteny, tak voda sa odviaze a plave na dne v nadrzi .... to iste robi E10 len vo vacsej miere, takze ako je mozne ze pri E5tke to nehrdzavie ? E10 s vacsim obsahom liehu zakonite naviaze aj viac vyzrazanej vody zo vzduchu, takze logicky by tam korozia nemala byt podla mojej uvahy, v ktorej niesu asi zohladene nejake faktory (lebo ano, je to fakt ze koroduju veci, suhlasim)...
tym padom mozno raz za cas (kazda piata nadrz?) staci doliat velfobin (cisty lieh), nech naviaze na seba vodu, a ta zmes sa v pohode spali v motorovom priestore ... hm
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

Auto už roky vždy tankujem spôsobom plná nádrž, vždy si následne na základe dočerpania vyrátam spotrebu a pri posledných 3 nádržiach už s E10 pozorujem mierny nárast spotreby. Nič iné som s E10 nespozoroval.

Ale ja by som nevidel problém v E10 a malom náraste spotreby s jeho zavedením, ale hlavne v cene benzínu vďaka nastaveniu spotrebnej dane s benzínu, čím je vlastne spotrebiteľ umelo znevýhodnený voči nafte.
lubod
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubod »

Jazdím mesačne 2 roky Rbk-Ba a späť za 4,8-4,9 l/100km, od decembra tankujem E10 a spotreba je 5,3 - 5,4. Jediný dovod je iný benzín...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: christiane, fzubaty, qwertrq a 85 neregistrovaných