Odstupenie od kupnej zmluvy Slovenska klasika

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Auto sa ti nezdalo a kupil si ho aj tak. Ak ta nutil predajca nozikom opretym o krk, tak to ries na policii, ak si kupil dobrovolne a dobrovolne si stym nesiel na obhliadku do servisu pred kupou, tak si isiel do vedomeho rizika a je to tvoj problem. Zle sa to pocuva, ale je to proste tak. Zakon sice umoznuje zaruku, ale to mas na dlho..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jo takze si spravil cca 3000km za necele 2 mesiace ? chces odstupit od zmluvy ? ja by som ti na jeho mieste ponukol napr 1eur/km dole amortizaciu, vratis auto - on tebe peniaze, z rucky do rucky, snad neocakavas ze si sa vozil zadarmo, este stale chces odstupit ? :41c2: apropo vies aky je rozdiel medzi skrytou vadou a prirodzenym opotrebenim ? lebo si kupil ojazdene auto, presne ako bolo pisane, drzal ti zbran pri hlave ? ked si chcel zaruku, toz pre teba je autorizovany predajca potom...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Žiaľ urobil si chybu Ty, že si poriadne nedal prekrontrolovať auto PRED kúpou. Teraz sa Ti už nebude predajca (zástupca predajcu) priznávať ku škodám. Vži sa aj do jeho kože, že keby naozaj o žiadnych chybách nevedel a po týždni mu začne kupca vyvolávať, že čo všetko je zlé. Ako by si Ty na to reagoval? Preplatil by si mu všetko, o čo si povie? Asi nie, však?

Nezávidim Ti túto situáciu, ale dalo sa tomu predísť.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Musím sa zastať pôvodného majiteľa pretože všetko sú to problémy ktoré rieši Citroen (dobre ich pozná) a logicky,ak majiteľ nekričí sú ticho.
Problém je bežný,zažívam hlášku Urea u syna stále častejšie.Celý sakrament v cene kompletu cca 700 mu tiež chceli meniť.Kedže som mu velmi pozorne celý systém diagnostikoval,vymenil sa iba vadný vstrekovací ventil.Urobil sa aj výmaz chýb,ibaže urea ostala.Kedže systém bol plne funkčný,som zistoval v čom spočíva nemožnosť výmazu a ejhla...treba ísť k predajcovi,ten prehrá soft a chyba je preč.Výmaz sa nedá urobiť.Aj po tejto dobe sa občas urea vysvieti,ale pri odchode z práce už nie.A to občas si ten systém takto žije.
Spojku som tiež menil,praskla pružina v prítlačnom.Citroen čím viac konfrontujem naše skúsenosti (rok 2016 a cca 60 tis km) z inými majiteľmi,tak auto má svoje "muchy" a to naše je ešte fajn.
Dvojhmota...kupujúceho mechanik má dľa mňa pravdu a ja by som pokojne išiel aj do súdu z autorizákom.Dvojhmota má svoje správanie ktoré ju charekterizujú.A áno,môže byť už unavená,vtedy hrkoce a prepočuť to neprepočuje ani hluchý.Dá sa jasne identifikovať.Proces je pomalý,čo znamená ak nehrkoce a nevie sa o ňom pri predaji,tak nepripadá jeho devast o 3 tis km do úvahy. Na už hrkotavom sa dá pri výlučne dialničných jazdách urobiť ešte plus 1000 tis km,toto je odskúšané u aut kde sa nedarilo auto dostať k oprave pre vyťaženosť.
Nevidím tam zavinenie majiteľa.A už vôbec skrytú závadu,čo je vlastne závada o ktorej je vedomosť ale sa zatají.Tak toto to nebude.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Neda mi nevytknut... ked idem kupit jazdene auto, ocakavam aj nejaky nasledny servis (vyclenim si na to financie), vymenu filtrov a naplni, co je minimum pri kazdej kupe auta, a servisnu prehliadku a kontrolu celkoveho stavu vozidla, ale hlavne brzd, rozvodov, riadenia skor nez zacnem auto pouzivat. Jedna vec je servisna historia a tvrdenie predajcu, druha vec realita a pokoj na dusi ze viem co vsetko je ok a co potrebuje porobit. Mysliet si ze auto kupim a vsetko mam pripravene, pomenene a nachystane na pouzivanie je dost naivne, akukolvek sumu si zan dal. Neviem co vsetko si po kupe stihol porobit, dufam ale ze si nesadol do "noveho" auta a nesiel hned 1500km od domu.

Opisujes tu kupu jazdenky, denne sa predavaju auta a takmer kazde ma svoje muchy, vacsie, mensie, stazujes sa teraz ze si kupil auto z vadami, je to neprijemne, ale neviem co ta prekvapuje, niesi mechanik ani jasnovidec, kupoval si asi narychlo a bez hlbsiej kontroly, ale mozno ta potesi ze kopec ludi sa popalilo podstatne horsie, a ty si na tom este pomerne dobre ak beriem ze si za auto vysolil 9litrov a teraz musis dat 2litre aby si ho dal do poriadku. S tym si ale mal tak trocha pocitat. Vylievat si tu teraz zlost na predajcovi, ze on dobre predal a ty zle kupil, ze nemas ako chodit do prace, rozostavany dom... co ti na to povedat, si dospely clovek a aj ratat urcite vies...

Rusenie kupy, natahovanie a riesenie sporov v tomto pripade bude len mrhanim casu a penazi, zmier sa s tym, porob na aute co je potrebne a hadam ti to vynahradi rokmi spolahlivej sluzby...
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Zopár poznámok k prispievajúcim:

ttomass88: Prvú chybu ste spravili, že ste nenavštívili PRED kúpou Vášho skúseného servisáka. Jednak by ste možno dané auto nekúpili, alebo by ste si mohli, ak dané vady v danom čase existovali, dohodnúť zľavu. Toto ste si zrejme vedomý, preto poďme k právnej stránke veci.
Na začiatok nepredpokladám takú "banalitu", že otec vlastníka aj zmluvu s Vami podpísal bez plnomocenstva.
Ak sa rozhodnete odstúpiť od zmluvy a protistrana odstúpenie neakceptuje (=nevráti kúpnu cenu), tak by ste museli predávajúceho žalovať o vrátenie kúpnej ceny - súdny poplatok 6% zo žalovanej sumy. Ako predbežná otázka by sa v súdnom konaní riešilo, či bol dôvod na odstúpenie od zmluvy (=existencia skrytých vád).

Odbočím k fachmanovi mhlavaty:
Predávajúci zodpovedá za skrytú vadu bez ohľadu na to, či o takej vade vedel alebo nie. Nezodpovedá za zjavnú vadu (=napr. poškriabaný lak, ktorý je pri obhliadke zjavne viditeľný).

Dostávame sa k podstate - pre úspech v súdnom spore musí žalobca (=ttomass88) preukázať, že vozidlo malo skrytú vadu (vady) v čase kúpy. Na to je relevantný znalecký posudok, ďalších xxx eur.
Samozrejme s vozidlom nie je možné ďalej jazdiť a už vôbec nie po odstúpení od zmluvy.
Ak budete ako žalobca úspešný máte samozrejme nárok na úhradu trov konania od protistrany, teda zaplateného súdneho poplatku, nákladov na znalca a nákladov na právne zastúpenie, ak do toho nepôjdete sám.
Ak sa vyskytnú spory ohľadom záverov Vami predloženého posudku, tak súd nariadi znalecké skúmanie. Čím neskôr od kúpy a čím viac km prejazdených, tým ťažšie je dospieť k jednoznačným záverom.
Vo veľmi optimistickom variante by ste prvostupňové rozhodnutie mohli mať do roka, obvykle neskôr. Obvykle sa neúspešná strana odvolá...

Tak si musíte položiť otázku, či Vám toto všetko za to stojí, prípadne sa utvrdiť sa v tom, že nabudúce už budete postupovať tak, ako som písal na začiatku.
Vôbec tým neodhováram od odstúpenia od zmluvy a od prípadného súdneho sporu. Píšem to preto, aby ste vedeli, čo Vás čaká, ak sa tak rozhodnete.

bajo777: Opotrebenie a skrytá vada sú dve rôzne veci. Za opotrebenie predávajúci nezodpovedá, ale za skrytú vadu nepochybne áno.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Je to aj o povahe predávajúceho a kupujúceho, o peniazoch o prípadnej hamižnosti a bezchrbtovosti.
Ja som v roku 2018 predal 20 ročné auto a keď som kupujúceho stretol na jar 2019, podali sme si ruky a pri rozhovore sme sa pozerali pekne jeden druhému do očí.
Dokážem si zarobiť inak, ako odrbkať iného a ani by som nemal radosť z takto nadobudnutých peňazí. Takto sa kedysi živili konský handléri ... ale to bol pleps a okraj spoločnosti. Teraz je to tuším morálka väčšiny. Ale u mňa je to furt pleps.
Kolega teraz kúpil auto od iného kolegu - rozhádaný sú do krvi. Kvôli peniazom sa dokážu ľudia znenávidieť, bývalí dobrí kolegovia, skorokamaráti... pochopíte toto?
Ja nie.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Urcite kontaktuj predavajuceho a vypytaj si aspon na servis nadrzky min 730eur.Kedze pri tomto sa nedalo jazdit.Podobne nieco sa stalo kolegovi.Kupil si stvorrocnu Mazdu CX7 2.2 diesel asi 120 tkm,este si priplatil za lepsiu.Lenze to Adblue presne tak isto zlostilo a k tomu malo este 1000 km dojazd a postupne znizovalo vykon.Pri 200km dojazde sa dalo ist max 100km/h.Tiez cestou do NL sme vyhladavali servis.Potom si vyziadal od predajcu aspon servis adblue.Zaplatil mu.No po pol roku sa mu zadrela kluka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Citroenáckemu AdBlue sa Urea objavuje úplne bežne,žiaľ to zistujeme teraz u syn. 5 x sa už stalo a to je tam 60 tis km.Dva roky neskôr pribudla ďalšia C4 u synovho švagra,ešte horšie,lebo absolvoval celú sériu návštev servisu.Takže to vytýkať majiteľovi je akoby synovi niekto vytýkal že kúpil úplne nové.Dvojhmota je sprostosť,to si dovolím tvrdiť,to sa nedá skovať pri predaji.A ak sa objaví neskôr,je to opotrebenie ktoré k tomu patrí,skôr či neskôr.Potom sú reklamovatelné aj platničky.
Skryté vady......ozaj by to chcelo vyjadrenie právnika. V mojom ponímaní sú to iba tie vady,ktoré boli majiteľovi známe že ich auto má,ale zatajil ich Zalaminoval prekorodované časti (napr) alebo vysoká spotreba oleja o ktorej sa nedá nevedieť,tlakuje vodný systém (kupujúci nezbadá) automat v niektorom režime blbne (zistí nový gazda neskoro) ale aj nehody a menené diely nepriznané kupujúcemu.
Ja osobne nesúhlasím z výkladom draika --zodpovedá za skrytú vadu bez ohľadu na to, či o takej vade vedel alebo nie

je to ale iba názor,nemusí byť správny.Ale rád by som v takom prípade vedel čo platí presne.Ak to niekto vie upresniť.

Mne v Hlohovci uletelo v strede mesta komplet koleso,predbehlo ma.To bola jasná skrytá vada,oska náboja bola v strede zvarená predošlým majiteľom !!!
Naštastie pri pohýnaní do križovatky a rýchlosti chodca.Gazda pozrel..sklopil uši a zaplatil všetko aj bez súdu.A to sa písalo nejakých 1974 a išlo o (na tú dobu) o velké peniaze.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked to ma kazdy kus, uz to neni chyba ale vlaatnost :3906: , navyse obecne znamu...teraz sa ponuka otazka, ci naozaj kupa obdobnej techniky je rozumna vec, ci neni predsalen lepsie kupit nejake sombrero uz od 5950 a spokojne v zaruke sa vozit, ked uz mam plno starosti stavam barak, cestujem za robotou atd atd, stoji zato naozaj ten klepotak ? iste najviac usetri ked stoji v servise, presne 0litrov/100km :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

určite je to otázka na mieste.Ale nevzťahoval by som ju k tomu či je šporák či kachle..je to zo stupnujúcim sa množstvom "špecialít" v aute.Kým ľudia budú mať iný vzťah k autu ako v fúriku (musí mi byť len užitočné) to inak nebude. Určite by sa syn lepšie vozil z celou rodinou ak by som mu trvale dal svoj Voyager,ale iba v rámci Rovinky P206 behať po deti do školy a obchodu z malým hravo parkujúcim prdítkom. Ibaže...ešte aj vo vlastnej ulici by bol posledný lúzer.Ja by som to ustál (nech mi políbia ctený...) ale to je mladý človek kde sa ide kariérne a ide o dosť.To ja nezmením aj chápem,sú veci ktoré naše deti nemôžu.A my zase môžeme iba ak...vypomôcť svojimi 20 ročnými ale 100% autami ked sa tá ich kraksňa zase rozsvieti.Dokopy to dáme,ani peňazí do toho nenatlačíme,ale...je toto normálne ? Ale že žabožrúta (novej generácie) asi do rodiny už nikdy nikto neprijme.Pritom ja som to inicioval u syna,a od neho sa nakazil švagor,tak sú v rodine sračky hneď dve.Dobrá správa je,že za rok ho kopneme do trtáča a ide
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Som pokojný, uz som sa bál, že v tejto téme nebudu Lubosove ódy na dokonalú techniku PSA.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Po skúsenostiach z výbornou platformou HDi keď nabehla a udivuje dodnes svojou spolahlivostou už pri minimálnej starostlivosti,je táto nová generácie pre mňa velkým sklamaním.A prístup výrobcu,ktorý zablokuje aby sa tá sračka v prídavnej nádrži opravovala,aby to nešlo inak než prehratím softu riešiť,to je za hranicou chápania.Keď som si v autorizáku prvý raz vypočul - vymeníme sa celý systém a nahráme nový soft,som myslel že si usiera zo mňa.Keby sme sa nepoznali.Ale myslené to bolo smrteľne vážne.Že som boj nevzdal a nakoniec oni iba nahrali ten nový "soft" a systém fungoval je iba vďaka vlastníctvu novej diagnostiky po r.2019 ktorú nás donútili si zadovážiť. Ale urea si vysvieti kedy si zachce. No nič pôjde to z domu okamžite ako sa splatí posledná splátka (je v podnikaní)
A ja som dlho nechápal ako sú možné tie smiešne ceny v podstate mladých C4-iek,ale aj celej plejády väčších.
A tá ich elektrika,konektory ktoré rozobrať je na infarkt.Mechanik zavýja ako sibírsky vlk,takého boha nevymysleli ktorého meno nespomenie.Riešenia...hlúpe a ešte hlúpejšie.Mám ich nafotené,nechcem to už dráždiť,ubohé,hlúpe aj prvák učeň by to urobil rozumnejšie

Luboš žije vo svete toho,čo ešte žabožrúti vedeli dobre,to sa iba teraz ku koncu takto kur...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

chlapi nič osobné...inak zamkýnam
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo nepatrí k téme alebo je cez čiaru treba mazať a nie zamykať celú tému, v ktorej by mohli normálni diskutovať ďalej! :::
Zamknuté

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 75 neregistrovaných