Fiat Stilo - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Slovakia229
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - startovanie

Príspevok od používateľa Slovakia229 »

Ahojte. Mam problém so stilom 1.9jtd 85kw 2004.
Teraz keď začali mrazy tak mi dlhšie štartuje a po štarte sa mi rozsvieti kontrolka motora. Lenže keď už naštartuje a behám snim tak po pár štartoch kontrolka zhasne. Ale keď ho na noc nechám a ráno zas naštartujem tak zas ostane svietiť. Včera som skúsil pred vypnutím motora trochu pridať plyn a tak vypnut motor (keď som vypínal motor kontrolka motora svietila) a ráno pekne naštartovalo a ešte aj kontrolka zmyzla.
Neviete čo by to mohlo byt? Na diagnostiku ide až koncom budúceho týždňa. Myslíte že by to mohol spôsobovať palivový filter? Ďakujem za každú odpoveď...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemalo by to byť.darmo je motor v otáčkach a dobieha,vypnutím je odstavený od paliva.Veď vlastne inak by ani neskapal.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Startovanie

Príspevok od používateľa christiane »

Slovakia229 napísal:Myslíte že by to mohol spôsobovať palivový filter?
Mohol,aj ked netusime kedy bol meneny :4012:
Slovakia229
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Slovakia229 »

Meneny neviem kedy bol. No dúfam že to bude ten filter zajtra idem kúpiť a vymenim ho. Ale zas to mi vŕta hlavou že keby to je filter tak by to aj cez leto robilo že mi rozsvieti kontrolku. A nie len teraz keď mrzne. Hneď ako bol prvý mráz sa mi rozsvietila. Potom sa oteplilo a bol pokoj. A teraz už zas jak začalo mrznut zas svieti. No teraz nie jak som hentak vypol motor ????
Slovakia229
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Slovakia229 »

mhlavaty napísal:Nemalo by to byť.darmo je motor v otáčkach a dobieha,vypnutím je odstavený od paliva.Veď vlastne inak by ani neskapal.
Jo len oto mi išlo že či môže zaneseny filter spôsobovať to ze teraz v zime horšie štartuje a rozsvieti kontrolku motora ale potom po pár štartoch aj zmyzne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nafta v lete a v zime sa inak správa čo sa filtrovatelnosti týka.Platí čo christiane už písal
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

v palivovom filtri sa zachytava voda a ta moze zamrznut
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ja by som vymenil filter, vytahaj naftu a natankuj MaxMotion, co je nafta bez biozlozky /je to tam inak riesene/ a uvidis... inak skor ako voda robia problemy vo filtroch vyzrazane parafiny v nafte, hlavne spojenej so vseliakymi olejmi a prifarbovanim a pod. pri pretrvavajucich mrazoch...ale preventivne aditiva, ale nestaci ked je problem, parafiny nevedia v zime aditiva uvolnit....
rjurica
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.04.2017 15:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rjurica »

Dobrý deň,
Stilo má samostatnú kontrolku na prítomnosť vody v palivovom filtri. Preventívne vymeniť filter samozrejme nie je zlé ale na 99,9% predpokladám, že je zanesený EGR ventil ktorý zostáva otvorený a preto sa rozsvieti kontrolka motora. Treba ho rozobrať vyčistiť a Stilko pobeží ako nové. Osobná skúsenosť - tiež sa mi rozsvecovala kontrolka motora a po nahodení na Ecuscan bola chyba zapísaná ohľadne EGR ventila, vyčistil som a jazdí ako blesk.
Slovakia229
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 14.11.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Slovakia229 »

Diky za rady dnes som bol obiednat filter zajtra ho budem mat potom napíšem ci pomohlo
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

niektore fiaty kontrolku na vodu nemaju funkcnu... ono sa to pri neopatrnej demontazi filtra lahko ulomi...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

ja by som sa zameral skor na zhavenie ako filter
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných