Seat Alhambra 1.9tdi , 1998 - nekúri, vysoká teplota motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cupakabra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10.07.2014 12:30
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 1.9tdi , 1998 - nekúri, vysoká teplota motora

Príspevok od používateľa cupakabra »

Čaute, potrebujem prosím poradiť, pred nedávnom som kúpil Seat, teplota motora je dosť vysoká auto nekúri len tak trošička. Dával som to pozerať, mechanik vymenil termostat hadice a prepláchol radiátor, a chladič, ale stále to je rovnaké, motor sa prehrieva a auto nekúri, tesnenie je v poriadku, preto vás veľmi prosím o radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zohrej na prevádzkovú teplotu,kúrenie nastaviť na obvyklé hodnoty.Vstupná a výstupná hadica od kúrenia - vstup vyslovene horúci,výstup iba o málo menej.Ak je hlavne výstup iba vlažný...radiátor rovno vyhodiť,efektívne čistenie je síce reálne možné ale u staršieho riskantné pretože po sebe idú kyselina a zásada a riziko tečenia je velké hlavne ak sa čas pôsobenia nezvolí správne.
* teplota motora je dosť vysoká
to nie je nformácia...to je dojem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

majster chcel napisat ze mas dat vediet kolko presnejsie je to dost vysoka. Okrem zaneseneho radiatoru to castokrat sposobuje vodna pumpa samotna, vylamane lopatky, nedostatocny kolobeh vody v okruhu.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

ja som zasa pochopil, že teplota motora, je dosť vysoká, v tom zmysle, že motor nie je podchladený, a pracuje v normálnom režime, čiže v normálnej teplote.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní