Dovoz noveho e-auta z CR s dotaciou

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Preco by nemohli auta zlacnovat,alebo ich cena aspon stagnovat voci inemu tovaru a sluzbam.Ved do vyroby pride automatizacia a ceny mozu ist dole.Skor by som sa bal o ceny za zdrave potraviny a cistu vodu a energie.Tie budu stupat.A k politike-cely system je zle nastaveny,korumpuju sa vsetky vlady a obycajny clovek(politik)ked aj na zaciatku s dobrymi umyslami sa vo vlade zmeni koli peniazom a moci.
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

dudikopf napísal:... akonahle zacne tomu autu stupat na Krk rapide znizuje dojazd a tak isto v zime...a minimum nabijaciek.
Mňa nepresvedčí hlavne dojazd. Prvé e-up! Majú reál dojazd 80km pri normálnej jazde. Z jednej firmy viem o 8 takých vozidlách. Tieto nové dajú tak 150km. Je to lepšie, ale dnes by som radšej PHEVko, resp. počkal na EV, ktoré dá 600-700 na jedno nabíjanie.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

oco, volit nie je koho, s tym suhlasim a preto vyuzijem svoje pravo nevolit, ktore v minulom rezime nebolo.
pokial nebude _VSETKO_ verejne, aby hocico mohol hocikto hocikedy skontrolovat, tak to bude stale takto.
ale to sa nestane. stale castejsie sme svedkami toho, ze kadejake zmluvy daju do tajneho rezimu a podobne. ktovie preco.


e-UP / Citigo s dotaciou povazujem za skvelu prilezitost ako si vyskusat elektromobil. cenovo je to proste najlepsia ponuka na elektro doteraz. a ja som elektrofanusik.

ojazdene, 5r stare, s polovicnou baterkou e-UPy stoja viac ako tento novy s dotaciou.

je to sice iba 4-miestne, s minikufrom, iba 61kW motorom, az 12.3s zrychlenim na stovku, iba s 200km dojazdom ...
ale na moje ucely, ked chodim sam do prace doslova 4km tam a tolko naspat a mam nabijacku v praci aj pri byte, to musi stacit.

plus zaruka 5r na auto a motor a 8r na bateriu ...
plus tempomat, predne vyhrevy, multifunkcny volant, parkovacie senzory, automaticka klimatizacia, lane assist ...

a kedze to ma CCS rychlonabijanie, keby som nahodou raz potreboval (zatial som tam nikdy nebol na aute), tak s tym pridem aj do kosic a aj sa vratim.

a bonus: kedze Vmax je 130, uz by som na dialnici nemohol dostat pokutu.

takze zaruka, aj predlzena, plati v celej EU a na servisne prehliadky mozem chodit aj do neautorizovaneho servisu, pise to sam VW na ich oficialnych strankach.

na slovensku bude revolucia, ale iba elektricka :o


PS: kazdy by si mohol dat do podpisu, kolko km nabeha za 1 den
aby sme vedeli, ako velmi kto potrebuje auto s dojazdom 700km
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Diesell - aspoň u mňa to nie je o tom kolko km nabehám za deň ale o princípoch. Každý máme nejaké životné zásady a presvedčenia držíme. V mojich sa napríklad nachádza aj položka - autíčka na baterky sú zlé, práve kvoli baterkám. lol Preto ani deti nedostávali na vianoce autíčka na vysielačku baterkové, ale radšej si počkali na jedno poriadne so spalovákom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Cena citovo vyzerá po dotácií lákavo.
Lenže je to naozaj auto do mesta.
Navyše, v doposiaľ nezvláda konštrukciu batérií, Tesla a aj korea sú roky pred nimi.

Citovo napr nemá tepelné čerpadlo,cinema chladenie baterky _ preto tá nízka maximálna..

Pozor na to, obávam sa, že noví majitelia skončia ako prví majitelia Nissan leaf _ baterka v pidhi po pár rokoch.

Radšej počkať, alebo kúpiť ioniq alebo koná, ktoreesu technologický ďaleko vpredu
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

Tepelne cerpadlo nema ani Tesla.

e-UP sa predava od roku 2013, toto je iba facelift.

Mas nejake informacie, ze by v nom vo velkom odchadzala baterka?
Daj link. Alebo do kedy treba cakat?
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

na jiscd.sk v napovede pisu, ze k ziadosti o uznanie typoveho schvalenia sa priklada ...

potvrdenie výrobcu alebo zástupcu výrobcu,
že jednotlivo dovezené vozidlo je novým vozidlom,
ktoré nebolo prihlásené do evidencie vozidiel,
alebo odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom hodnotenia spôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách, nie starší ako 15 dní odo dňa jeho vydania.
ak ide o nové vozidlo, ktoré bolo prihlásené do evidencie vozidiel v členskom / inom zmluvnom štáte


takze pri dovoze/prihlasovani noveho neprihlaseneho auta NETREBA robit k.o. ?



https://www.jiscd.sk/prevadzka-vozidla/ ... eho-statu/
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Obrázok
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nie, netreba robiť K.O., však čo si skopíroval, máš to tam napísané.
Tu nájdeš čo treba. It' simple:

https://www.minv.sk/?prihlasenie-doveze ... zahranicia

Typové schválenie dostaneš ako COC certifikát - taký krémový A5 papier.

Inak nieje najlepšie zavolať emailovať priamo predajcovi v CZ aby ti povedal/zistil aké sú možnosti po predaji do doviesť a prihlásiť na SK?
Asi ti dajú vyvozné značky a TP český, kúpna zmluva a ideš. A nezabudni na poistky daš to uzavrieť na VIN.

Skôr si naplánuj cestou kde to nabiješ každých 150km, toho by som sa bál jak chlpatých na inšpektoráte.
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

miesas tu hrusky s jablkami.

pred tym, ako ides na inspektorat po znacky ides na obvodny urad, aby ti uznali typove schvalenie

na kazdy z tychto dvoch ukonov potrebujes ine doklady

naco sa vyjadrujes k niecomu, o com nemas paru a mylis ostatnych

k tvojej obave s dojazdom: ak mi to predavac v breclave nabije naplno, do bratislavy s tym pridem.

plus ak mi daju ceske vyvozne znacky a ceske TP, tak som skoncil s dotaciou, lebo na jej uplatnenie vozidlo nesmie byt NIKDE pred slovenskym prihlasenim prihlasene ... takze dobra rada
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

A čo ti bráni zavolať do Breclavi, nech ti povedia a zistia ako to robia?

Pár krát (8) som prihlasoval autá aj z čr, a jedna teta mi povedala pri okienku oné a druhá izé a tretie bola pravda.

Zabudol som, že coc sa predkladá na o.u. dopravy a platí sa 106e, vystavia sk TP
A hlavne maj potvrdenie o zaplatenej dani a potom sprav daňové priznanie.

Veľa štastia vo vybavovačkách v tomtom kktistane
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

tak ze za 15 eur mi vedia dat medzinarodne vyvozne 30 dnove znacky bez registracie v CR

tym padom je problem zrejme vyrieseny

u nas je vypredany uz aj e-UP

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní