DSG prevodovka octavia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

DSG prevodovka octavia

Príspevok od používateľa cherokee »

caute, mame pataliu s dsg prevodovkou na octavii 2, 2.0tdi 103kw r.v.2007 a to taky ze ked nastartujem rano auto tak prevodovka funguje normalne. ale akonahle ho vypnem a znovu nastartujem tak uz ide len 1 rychlostny stupen a na palubovke blikaju vsetky rychlosti. diagnoza pise skrat na ovladacich elektroventiloch. bude to predpokladam zla RJ prevodovky. lebo ked rano nastartujem a idem tak auto funguje normalne aj cely den az do chvile ked ho zhasnem. PS: funkciu hladat som pouzil ale vyhadzuje mi len inzeraty a nie forum. dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A prečo nehľadáš na fóre, ale v inzerátoch?! :::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je velmi nepravdepodobné aby to bolo tak.Ale je to napísané tak že si to môže vysvetliť kto chce ako chce.El.ventil pri poruche vyraduje z činnosti tu polovicu do ktorej patrí a potom radí bud I III st alebo druhá strana II st. Je silná pravdepodobnosť že je závada prenesená,tj deje sa v inej časti,a tu sa zapisuje,tj tu ju RJ zachytí ako disfunkciu el.ventilov.Je to plné elektroniky,a tá dokáže veci ktoré si je ťažké aj predstaviť až do chvíle kým sa problém vyjasní.Ak si dobre pamätám už samotná komunikácia RJ prevodu je slušná a údaje si posúva 7 riadiačiek vzájomne.Preto ja by som rozhodne tak hrr spôsobom o žiadnej RJ ani len neuvažoval.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

cicmanec napísal:A prečo nehľadáš na fóre, ale v inzerátoch?! :::
lebo ina ikona lupy na hladanie sa mi nikde nezobrazuje :3020: len v hornej liste a ta hlada inzeraty :zg282:
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

mhlavaty: bud je zla rj alebo elektroventily v prevodovke. alebo len nejaka suciastka v rj. proste nieje mozne aby rano ked auto stoji celu noc normalne fungovalo, tj. na prvy start normalne radi. a po zhasnuti a opetovnom nastartovani uz ide len jedna rychlost, a to 1! takze co je tam zle? ked prevodovka normalne radi no iba po prvom starte po cca 1 dni.potom uz nejde.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

cherokee napísal:
cicmanec napísal:A prečo nehľadáš na fóre, ale v inzerátoch?! :::
lebo ina ikona lupy na hladanie sa mi nikde nezobrazuje :3020: len v hornej liste a ta hlada inzeraty :zg282:
A čítať nevieme? :41c2:



Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cherokee napísal:mhlavaty: bud je zla rj alebo elektroventily v prevodovke. alebo len nejaka suciastka v rj. proste nieje mozne aby rano ked auto stoji celu noc normalne fungovalo, tj. na prvy start normalne radi. a po zhasnuti a opetovnom nastartovani uz ide len jedna rychlost, a to 1! takze co je tam zle? ked prevodovka normalne radi no iba po prvom starte po cca 1 dni.potom uz nejde.


Teplota je velký čarodej.A tu je súvis z teplotou očakávatelný.Príklad narýchlo aby sa to chápalo...ak sa teplotou zmení napätie príp. prúd tak RJ môže blokovať ďalšie procesy.Na túto maličkosť doplatilo tisícky aut aj majiteľov (výmena dielu a bezo zmeny) Jeden nádherný príklad som teraz pozeral na inom fóre kde sú ale vždy aj merania.Pár mV poklesu spôsobilo že akonáhle spodná prahová hranica klesla pod 500mV tak RJ prestala vec ovládať.Už to vyzeralo na výmenu RJ keď si to všimol na osciloskopickom zázname iný mechanik a upozornil na to.Mechanické opotrebenie sa vymedzilo a hoplá...všetko ok,vymedzením sa zmenila koncová poloha a tým aj voltáž merania.Samozrejme že v tomto prípade môže ísť o sto iných variant,ale práve preto,každý omyl sa platí,niekedy brutálne.Veci padajú na úplných prkotinách,až oprava zbrklým spôsobom z toho urobí katastrofu.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

cicmanec napísal:
cherokee napísal:
cicmanec napísal:A prečo nehľadáš na fóre, ale v inzerátoch?! :::
lebo ina ikona lupy na hladanie sa mi nikde nezobrazuje :3020: len v hornej liste a ta hlada inzeraty :zg282:
A čítať nevieme? :41c2:



Obrázok
este ze mi to mobil neponuka :3020:
keby to tam je tak to pouzijem :2f93:
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cherokee »

mhlavaty: ano prave preto. presne toto som si myslel ze to budu tie elektroventily. tak uvidime.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

cherokee napísal:
cicmanec napísal: Obrázok
este ze mi to mobil neponuka :3020:
keby to tam je tak to pouzijem :2f93:
@niner, aspoň pri prehliadaní fóra by tam mohla byť ponuka z fóra a nie z inzercie. :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano cez mobil sa nedá ísť ani priamo na číslo strany, ale najskor na prvú, a až potom si to vie človek nalistovať. Je to problém len u uja Nagyho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

budete odbočovať od otázky to tu zamknem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Riešime problém s fórom, to by ťa ako moderátora malo zaujímať!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Poprosím o presunutie, nenašiel som rubriku "problémy s forom"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Zamknuté

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných