Skoda Fabia 1.4 tdi - nafta netečie do nádrže

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jabberis
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.01.2020 00:22
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia 1.4 tdi - nafta netečie do nádrže

Príspevok od používateľa Jabberis »

Zdravím, po výmene motora v spomínanej fabie z r. 2006 sa mi nedá tankovať na benzinkach. Nafta proste tečie do nádrže príliš pomaly. Riešim to tak že si natankujem do bandasky a doma si to pomaly lievam do nádrže. 20 litrov tankujem cca 10 minut. Vedel by mi niekto poradiť, čím by to mohlo byť spôsobené, poprípade koľko stojí oprava? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo na to mechanici čo menili motor ? Ako sa naplnil tandem palivom pred prvým štartom ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Je to chory nezmysel.Vymena motora nemoze byt vplyvna tankovanie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ano...priamo nie.Ale inak ano,len si počkám na odpoveď,viem čo porobili
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Je to PQ24 platforma , pri ústí hrdla do nádrže je klapka . Keď je možné tak pozrieť endoskopom ,keď nie tak niečím pružným a dosť pevným skúsiť potlačiť. Používam festo hadičky priemer 10 mm
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rovnaký problém som mal s Feliciou 1,3MPI. Našťastie to bol sporák a tak som do nej tankoval za dva roky 4x. Ale je to fakt sranda dávať 5 litrov 15minút. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak si urob lievik z PET flase na ktoru das hadicu pol metrovu a tu zasun do tankovacieho hrdla :40bd:
Alebo drotom otvor tu klapku v hrdle…
Jabberis
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.01.2020 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jabberis »

Zdravím, motor dal meniť otec,auto som zdedil po ňom. On si kupuje nové. Absolútne neviem čo a ako, ale proste sa to neriešilo. Otec používal to auto ako "hospodárske" a že raz za mesiac z bandasky nalieval naftu mu nevadilo. Ja to auto používam v podstate každý deň, a každý druhý do neho nalievať 10 minút naftu sa mi fakt nechce :D Ide mi skôr o to tankovanie na benzínkach jak o tých 10 minút, čo pri tom strávim, takže ten lievik mi je dosť zbytočný :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme po výmene motora bol problém s palivom.Niekedy aj cez diagnostiku je nutné spustiť čerpadlo na zaplnenie x krát. Zrejme fukli do nádrže a skúšali dostať palivo tak,a znefukčnili ventil čo dovoluje odvádzanie vzduchu pri čerpaní,je tam iba problém že vzduch nevie pri tankovaní odchádzať tak sa tlačí von pri pištoly späť.Citlivé pištole to hneď zastavuje.
Tu iba zfunkčniť odvetrávanie
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este som nikdy nepocul ze sa fuka do nadrze.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja ano,vzduchová pištol a okolo handra a "tlačí".Neboj čo všetko vymyslí majster keď nevie naštartovať a už dva razy vymlátil batériu.Až potom zavolá ...neprídeš s tým pomôcť,za boha to nevieme natočiť.Sú aj väčšie hovadiny čo porobia
Pre úplnosť..otvorí spoj návratky od filtra.Z filtra hadica do flaše,druhý koniec od nádrže zaslepený.Pretlačí palivom filter,tandem...ibaže ...výsledok vieš
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 09.01.2020 22:31, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Tak ten musi byt vyuceny diplomovany idiot.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to ako v Toyote (nič nie je nemožné ! ) dokážu chlapci keď im ide karta.Keď pokojne pretiahnu na lane cez celé mesto Passata či Oct bez motora (na rovnacú stolicu) a tu sa mi pred bránov rozpadne,vypadne koleso (bez poloosy to nemá čo držať pokope) tak čo k tomu viac
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pri skušaní TLAKOVYCH nádob, cisterny na LPG a podobne , je vytlačanie kvapaliny /vody/ z tl. nádoby stlačeným vzduchom 8 bar ,
bežný a schvaleny postup...
Ak sa jedna o veĺku cisternu do ktorej pri tlakovej skuške treba dostať 50 m3 vody,tak tam nie je čas na to aby ta voda tam tiekla nejakym samospadom a tobož nie aby samospadom vytekala von...
Aj za pomoci tlakoveho vzduchu trva napúšťanie cisterny požiarnou hadicou najmenej 3/4 hodiny až hodinu.. vypušťanie detto..

SORRY za OFF-TOPIC .... :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate ak sa vrátime na prípad,mám podozrenie že sa po..kecal ventil ktorý úmožnuje vzduchu pri tankovaní unikať.Aj dielne ktoré veselo menia motory je bežné,že nemajú vakuovačku ktorou by systém krásne naplnili.A tak spustia 1-2 krát naplňanie cez diagnostiku,čo nemá šancu a tak sa štartuje a štartuje a...veď výsledok je jasný

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných