Mercedes GL 500 2007 - obcas vybije baterku , nepravidelne

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Mercedes GL 500 2007 - obcas vybije baterku , nepravidelne

Príspevok od používateľa keyness »

Zdravim, nie je moje auto,ale v rodine kupene od nova 2007 mercedes benz gl 500, je v plnej. Vybave, nie pomyselnej ale uplne plnej , servisovane doteraz a stale v mb, auto ma problem obcas a nie pravidelne vybije baterku niekedy dva dni po sebe potom mesiac nic v mb servise sa to zazrakom nikdy nestane merali aj odbery a vsetko ok . Ma s tym niekto skusenosti? Od posledneho vyslahania baterky sa neda zapnut nezavisle kurenie na dialku. Comand bol komplet vymeneny ale problem nevyrieseny taktiez alternator vymeneny.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Tu je jedina moznost merat kludovy odber v case problemu. U novsich typov aut uz je funkcia, ze auto vie, ktora jednotka aute ostala v "pohotovosti" ostala zapnuta a vyraba problem, u tychto este nie. To, ze nefunguje dialkove k nezavislemu kureniu nemusi znamenat, ze to vyraba problem aj ked moze. Ono to ma samostatny prijmac signalu a je v diagnostike funkcia jeho naucenia k comu mohlo kludne dojst, ze sa len rozladilo pri vybiti baterie. Ak je akekolvek podozrenie ohlam nezavisleho kurenia treba skusit jednoducho vybrat jeho poistku v motorovej casti na spolujazdcovej strane pozicia f121 by to mala byt ak to prestane mas skodcu.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Je nejaka rj v aute co ovlada nabijanie? Resp autu hovori ci dobijat atd? Resp. Podla coho auto dostava restrikcie? Napr glko ked je slabsia baterka nejde zapnut vyhrievanie sedadiel a signalizuj to blikanim tych 3 diod co signalizuju intenzitu vyhrevu.problem je ,ze to nie je pravidelne. Neurobilo to 3 mesiace a teraz 3 krat za tyzden
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto nefunkcne "prislusenstvo" cize vyhrievanie sedaciek a podobne funkcie ktore nie su kriticky nutne pre chod stroja moze veselo sposobovat aj mrtva DRUHA bateria, ta krpata potvora ktoru mas na pravej zadnej strane a musis kvoli nej rozobrat pol zadku aby si sa tam dostal. Predpokladam ze ju este nikto nikdy nemenil, rovnako ako na Pezotoch 607, VW Phaetonoch a podobnych dvoj-baterkovych autach a potom sa siria famy o "divnej francuzskej elektrike".

Ci ti auto dobija alebo nedobija zistis jednoducho - primitivnym meranim voltaze priamo na svokrach baterky. Ach ano, dalsi problem - hlavna bateria je pod sedadlom spolujazdca, ak si dobre pamatam (nie som si teraz isty ci to bolo GL 2007 ale urcite bola pod spolujazdcovou sedackou odkial sme ju dolovali jak banici uhlie). Ak najdes rozrezany koberec pod sedackou, tak uz ju niekto menil :) ak nie, tak nech sa paci.

Do interieru si nenapadne natiahni digitalny ukazovatel voltaze pripojeny na svorky baterie. KEd nabija, mas 14 voltov a viac, ked mas 12.8V alebo menej, tak nenabija ani prdlajz.

Pardon ze sa motam medzi chlapov co maju skusenosti s GL, ja som nikdy nebol ani majitel ani servisak, raz som pričuchol k tym baterkam.
Inak pekna masinka, gratulujem ku vlastnictvu a drzim palec pri naslednom predaji volakedy v buducnosti (ano, kludne sa mi ozvi ked to pride).

Neviem to narychlo najst, ale volajaky rusák si spravil "tajny" vypinac - pretekarsky vypinac co nahulvata totalne odpojil bateriu (medzi svorkou a bateriou). Aj mu to chceli ukradnut a neuspeli lebo to zlodej hladal vsade ale nie priamo na baterke... toto by vyriesilo aj problem vybijania.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ta mala krpata potvora urcite nie je na funkciu ohrevu sedadiel a podobne, je to zalozna bateria pre direct select cize volic rychlosti na prevodovke. Je fakt malicka aby ona nieco zivila. Tieto funkcie ako ohrev prednych sedadiel, stierace, rozne svetielka a ohrievace, ostrekovace svetiel a aj pridavnu bateriu a mnoho dalsich veci ma na starosti predny SAM modul. Ta mala baterie je pri tej velkej/hlavnej.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ta mala krpata potvora urcite nie je na funkciu ohrevu sedadiel a podobne

jasna vec, len hovorim ze raz za 15 rokov aj ju bude treba vymenit :)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Jasne ona by sa mala prihlasit symbolom baterie na palubke ak ma problem.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Presiel som mnozstvo zahranicnych for. Moje zistenia 8 z 10 ludi pise ze zaseknuty spinac 5tych dveri vybije baterku, zly starter, a zariadenia na poistkach 23, a 25. Zadny Sam modul bol taktiez vymeneny a ze vraj cele auto presoftwerovsne uplne nakomplet.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Zadne SAM moduly boli problemov u tychto typov z dovodu zatecenia a korozie, oni ich potom premiestnovali na ine miesto kde k tomu uz nedochadzalo. Ak sa zasekava zadny spinac na zamku resp ostava "vysiet" tiez by mal byt o tom zaznam v riadiacej jednotke bud zadnych dveri alebo SAM nepamatam presne. Preto sa robi meranie kludoveho odberu bud cez poistky alebo priamo na CAN aby sa odhalilo co robi problem.

https://docdro.id/k9FOhSY

https://docdro.id/4etUV8c

https://docdro.id/xb4uG53
Rudo100
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 27.12.2009 16:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rudo100 »

Kamarát mal GL na mechoch (čo sú asi všetky) a hovoril mi že keď
fúkal vietor tak stále dofukoval kompresor a keď dlhšie auto stálo tak samozrejme vymlátilo batériu.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Dakujem pekne zatial,
prezistim a dam vediet co a ako aj pre ostatnych
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Preco sa meria kludovy odber az po urcitej dobe a cele auto je odstavene, pretoze musia ukoncit pracu vsetky systemy, jednotky a vsetko v aute mimo co ostava aktivne zabezpecenie auta a prebudi sa samozrejme central po stlaceni odomknutia na kluci to ozivi auto a zobudi jednotky, musi ukoncit pracu a jednotka napr. ako bolo spomenute airmaticu a nesmie sa spustat lebo je to okamzite problem a chyba v systeme, nesmie sa ozivit a zacat fungovat, jednotka airmaticu a dofukovanie nie je zive po odstaveni systemov.
henrike
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.12.2010 20:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa henrike »

Mal som CL 500 a malo nezávislé kúrenie , robilo to isté a chyba bola v tom kúrení , resp. v relé pred ním , na to by som sa zameral , nakoľko sa ochladilo a pri štarte sa hneď spúšťa . Samozrejme môže to byť aj čokoľvek iné . Držím palce .
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných