Kia Rio 2008 - búchanie nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Kia Rio 2008 - búchanie nápravy

Príspevok od používateľa esab »

Čaute,ma mojom Riu (62tkm) mi strašne bucha predná náprava a mám pocit že aj dačo vzadu.menil som tyčky stabilizatora,čapy riadenia ,ostatné veci bez nejakej vôle ,uloženie tlmičov by malo byť ok,aspoň myslím .auto po rovnej ceste ide krásne ticho ale keď predkrm po nejakej rozbitej ,buchota to ako keby bol tlmič odtrhnutý,takisto z kufra som vyhazdal všetko aj tak tam niečo klepem,vzadu boli menené pružiny ,tlmiče boli ok podľa mechanika.cital som kadejaké fóra,že vraj to je bežné aj v nových ,ale to sa mi nejak nechce veriť.este ma napadá výfuk,ale je origo,nespájajú...na druhej strane nanapchat do komplet nápravy zopár stovák nemá zmysel ,hlavne pri celkovej hodnote .nejaké nápady ?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Zavolam do servisu, dohodnem prehliadku, za pol hodku prezru auto na zdvihaku, pripadne sa prebehnu a zaplatis 15-20e, tym padom vymenis len diely ktore treba a nemusis menit pol auta za par stovak.

Ak mas nutkanie najst pricinu sam, rovnako musis dvihnut kazde koleso, vyskusat vole, pomykat, skusit zapacit pajsrom a skontrolovat spodne capy, ulozenie, silentbloky ramena atd atd, no prezri aj ulozenie motora ci nieje niekde vola a motor pruzne drzi na mieste. Vzadu tak isto, moze to byt kludne aj uvolneny alebo unaveny zaver kufrovych dveri napr...

Pokus sa postupne vylucit mozne priciny a hlavne sa nespoliehaj na diely ktore "by mali byt ok". Dnes vymenis spodne capy, za rok-dva ti opat buchaju...
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

ulozenie stabilizatora.pri zdvihnutom aute to nezistis.6-8e
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

fiha?! Ked uz sa teda babres s tou krystalovou gulou, kukni mu aj ten zadok ze co mu to tam rachoti...
brona76
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 19.04.2008 19:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brona76 »

ty s cim mas problem?presne tento problem som riesil na kia rio 07.ked chalanovi pomenili pol auta a stale klepalo.ked tomu nerozumies tak nekomentuj.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

prepac, nemam problem, ano je to tiez jedna z mnohych moznosti a mozno si aj trafil, mna len udivuje ako niektori dokazu s urcitostou na dialku napisat kde je problem, hlavne ked ide o klepanie ktore moze sposobovat naozaj takmer cokolvek... Napisat niekomu chod a toto kup je dost odvazne, napriek tomu verim ze si odbornik a rozumies tomu co pises, len co poradis kupit ako dalsie ak ulozenie vymeni a klepanie nezmizne.
esab
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.04.2011 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa esab »

vymenil som horne ulozenie tlmicov...nic,kamarat mi hovori ze silentbloky na ramene su ko,ale to by tak neklepalo.minule som isie lpo parkovisku s macacimi hlavami a klepalo nesutocne.fakt sa mi neche menit pol napravy pre blbost za 10e
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných