Nezávislý elektrický ohrev Octavia 2 , BKD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Octavia nema ventil na kureni. Radiator kurenia je horuci aj v lete.
tomandi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15.12.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomandi »

mhlavaty napísal:Tento ohrev nepoznám.Defu áno ale je to slabučké,nemá zmysel.Tie z polska poznám už dlho,neviem o problémoch,presnejšie nikto nič doteraz na vedomie nedal že by mal problém.
Systém (okruh kúrenia) OctII je otvorený,proste volno prietočný vždy.
Ďakujem zajtra ešte raz oslovím DEFU nech mi vysvetlia prečo nerobia ohrev vody pre octII BKD.
Pozrel som hadice co sú medzi radiatorom a motorom sú približne v rovine, ten ohrev čo navrhuješ by mohol byť
Okrem DEFY aké sú este solidné značky pre takýto ohrev.
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Defu mám aj teraz,ale pôjde zrejme do smetí.Je to paródia na vykurovanie,aj keď má ohrev vody aj vzduchu,aj ovládač ...o ničom.Ak už niečo mať,tak buď riadne Webasto alebo výkonné prídavné čo som dával obrázok.Budem úprimný že som nehľadal nijako intenzivne tu po okolí,nemal som na to dôvod.Kde čo som aj náhodne videl boli ceny že by som sa musel z koňom zraziť
tomandi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15.12.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomandi »

Do webasta nebudem tlačiť ečka. El ohrev by som využíval sporadicky cca 2-3 týzdne v zime lyzovačka. Najvia by ma hnevalo keby z toho ohrevu unikala voda.....
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

https://www.aliexpress.com/item/3283645 ... 626bbb1cb9

toto som nasiel u Cinanov ,Milan vyzera to aspon na pohlad tak isto alebo je to nejaka napodobenina ?
tomandi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15.12.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomandi »

Opáčil som Defu ohrev olejovej vane 300W + kabeláž, cena cca 230€, dodanie v druhej polovici februára 2020.
Hmm tak som to celé zrušil, fakt to na leto nepotrebujem....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pokial to nechces mat zapnute celu noc, nic realne nedokazes

a) s ohrevom IBA olejovej vane (vody mas daleko viac a je rovnako dolezita ako olej, ja mam napriklad 16.6 litra vody v aute)

b) s 300 wattmi nic nedokazes, to pokial ti prejde cez tu hrubu olejovu vanu, mas z toho prdlajz a nie zohrievac. Tepelne straty budu obrovske, olej zohrejes z -20 stupnov na -10, to je nulovy prinos


este raz - pred 20 rokmi mali Sharaniky 5 KILOWATTOV zohrievac, a ked si mal zapnuty ventilator v interieri (co bol standard), tak si dosiahol hovienko. S upravou = vypnutym ventilatorom si dokazal pri -10 vonku zohriat vodu zhruba za 20 minut na 60 stupnov, ale to bol len maly okruh...

a teraz si zober ze ty chces 300W co je skoro 20x menej [!!!!] a chces to pouzivat pri -15 alebo -20 stupnoch.

Vobec to nerob, proste to vobec nerob. NEMA TO ZMYSEL.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celá Defa mimo toho že je abnormálne drahá,nestojí ani sa o nej baviť.Ona v mrazoch má šancu iba ak udržať motor v teplote na nule.Udržať,nie zohriať,tá vatáž je smiešna
tomandi
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 15.12.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomandi »

Ďakujemza informácie,
zisťujem že DEFA je drahá, budem teda uvažovať s ohrevom vody (špirála + čerpadielko) ale tu sa trocha obávam aby to nezačalo tiecť, čo je problém....
Vie mi niekto poslať typ ohrevu čo dával do Oct II typ motora BKD
Ďakujem

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných