Skoda Octavia - prešmykuje spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trafikantee
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.11.2016 20:24
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - prešmykuje spojka

Príspevok od používateľa trafikantee »

Zdravím... mám octaviu 1 1.4 benzín a pred 3 mesiacmi mi nešli zaraďovať rýchlosti, spiatočka hlasno "škrkla" a tak som dal vymeniť celú spojku, ktorá mala najazdené iba cca 40 000km. Dostal som úplne novú spojku a teraz po 3 mesiacoch som najazdil asi 7 000km a tá nová spojka mi začala veľmi prešmykovať. Akonáhle stlačím plynový pedál viac ako polovicu, tak veľmi prešmykuje. Bude zase treba vymeniť celú spojku ak je nová alebo to môže byť niečo iné? Lebo v servise mi veľmi ochotne iste odporučia zase vymeniť celú sadu.. ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú iba dve možnosti.Jedna je že sa kvapalina po pustení pedála spojky nevie vrátiť do nádržky a v systéme ostáva zbytkový tlak.
Teoreticky to znamená problém medzi pedálom a valčekom,prípadne poškodený (vyskočený) mechanický pružinový posilovač (pedál sa nevráti celkom späť)
Druhá horšia je že kdesi čosi je (bolo) zle urobené na samotnej spojke,povolené skrutky prítlačného prípadne prasklá tanierova pružina vnútry prítlačáka. Nedovolím si podozrievať že spojku (lamelu) niekto vložil otočenú,ale...už sa stalo hoci pri inom motore že ju založili otočene.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Alebo si prave zistil problem so spojkou nebol vo vymenenom dieli.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

neviem ci ti to menili original v skode ale kolegovy na rapide v 3 autorizovanom servise len donastavili lanovody , alebo neviem aky ma system dane auto , predosle dva autorizaky doslova tvrdili ze to je ok, problem bol ta tvoja prva porucha zle zaradzovanie spiatocky , podla toho usudzujem ze vymena spojky bola zbytocna a chyba je niekde inde mozno tam kde mal ten moj kolega , inac brutal aby pri autach co nemaju naj. ani 50 tis. a tak oblubenych Oktavia ,Rapid sa riesili taketo veci
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Asi ako prve by som siel naspat do servisu s tym ze mam u nich menenu spojku 3 mesiace dozadu a pred 7tis km a zacala mi presmykovat. Nech sa na to pozru a zistia pricinu, myslim ze priemerny servis musi vediet skontrolovat spojku, lanovody ci hydrauliku s tym suvisiacu.
Po tak kratkom case je malo pravdepodobne opotrebenie a asi ostava "vysiet" z nejakeho dovodu, alebo sa znecistila napr olejom z nejakeho presakujuceho tesnenia a pod... Ked uvolnujes spojku, zabera naspodu, v strede alebo az takmer hore pri uvolnenom pedali? Pedal je na pocit makky, tvrdy, alebo bez zmeny?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia - prešmykuje spojka

Príspevok od používateľa oco13 »

trafikantee napísal:tak som dal vymeniť celú spojku, ktorá mala najazdené iba cca 40 000km.
Už toto je dosť zaujímavé, ja som si doteraz myslel, že spojka sa mení po 200tkm a viac. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na drift masinach o cosi skor lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Tieto nové symply clever nevydržia nič, ja mam cez polmega s origo spojkou a ťahám 1360kg karavan, autoprepravnik a rôzne veľké prívesy
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Predovšetkým by si mal najprv vymeniť servis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných