Auto na diaľnicu aj do mesta

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Aj keď som za to aby som dal svoje Tino do 100% stavu, dal to na plyn, jazdil dokým sa nepokazí a keď sa pokazí tak opraviť a jazdím znovu, tak ma niečo odrádza.. Asi pocit, že nie je v 100% stave.

Hybrid by som bral ale len nový alebo po niekom koho poznám.. V každom prípade na hybrid nemám :).

Do tých 8k som hlavne pozeral P308/308sw pretože v rodine máme Peugeot a veľká spokojnosť a aj od známych, čo majú 308 hdi tak len chvala, tak isto aj tu na fóre čítam chvály na diesle od PSA.. Aj keď chcem menšie auto tak som rozmýšľal aj nad 508ckami lebo tiež na ne počúvam chvály a jazdenky idú za dobré ceny.. Ale netuším ako je to so servisom.. Ale zas keď za 6-7k kúpim 508 tak ostávajú peniaze na servis..

Pôvodný plán bol ale kúpiť budget auto v podobe P301 al. Citroen c elysee 1.5 bluehdi. Bol som sa previesť síce len na benzínovej 1.2ke ale zdalo sa mi ok.

Vo výbave kde je všetko čo obyč. človek potrebuje (origins) stojí nové s naftou 12200e. Jasné, že aj pri novom aute bude treba servis a výdavky ale predpokladám, že v menšom množstve ako pri 13 ročnom..

Elysee ma vyjde 12000euri,za 4 roky ho možno predám za 6000, ak nabeham 80tkm tak ušetrím oproti tinu 3000 euri ak nerátam nič iné ako palivo. Ostáva 3000e za 4 roky čo je cca 60e mesačne.

Pozeral som aj po novom cliu, 1.0 tce, nepriamy vstrek, vznikol z poctivej 0.9 tce čo by mohol byť dobrý recept na spoľahlivosť aj spotrebu v približne rovnakej cene ako elysee ( v konfigurátore mi so všetkým čo b, som potreboval ukázalo do 13000€. Je to taký môj malý favorit momentálne keďže ideálne chcem malé auto vhodné do mesta ale zároveň také čo sa nestratí ani na dlhších cestách - všetci vychvalili ten interiér a sedačky do nebies, musím to ísť v novom roku skúsiť.

Možná alternatíva je logan mcv 1.0tce lpg. Čiže ten istý motor ako má clio ale s lpg. S výbavou akou má elysee je na rovnakej cene ako elysee..

Proste chcem niečo jednoduché, s malými prevádzkovými nákladmi a pomerne bezpečné keďže síce nemám deti ale už jazdíme vo dvojici.

Mal by som zmeniť svoju filozofiu alebo čo by ste mi poradili?

Ďakujem za vaše názory a za trpezlivosť..:))
Moonshine
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Prečo by si mal predávať elysee po 80t km? To bude len dobrý zábeh, bola by to blbosť.
Kupoval som malé auto, že do mesta za 10t skladom hneď, lebo som predal starinu.
Na koniec som najazdil prvý rok 40t po dialniciach a okreskách, lebo som spoznal moju a bývala 100km odomňa. 3x týždenne + výlety. Potom som sa zrazu sťahoval a denne som jazdil do roboty 130km. Teraz dám ledva posledný rok 10t km, lebo sa mi zase zmenila situacia.
Ale auto mám stále to isté. Iný by už 3x menil benzin-diesel-benzin
Teraz pôjde auto na 1. STK a bude mať 85 tisíc. A jazdí ako na začiatku. Poruchy 0,0,0. Náklady na servis autorizák 120e, alebo si vymením olej aj sám za 40e ako kedy.
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

A čo ste kúpili? :)
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Poctivá 0.9 TCE, nehnevaj sa, ale do áut a motorov sa nevyznas.

Za 8 tisíc si kúpiš parádnu strednú triedu, ktorá bude na diaľnici vo svojom živle. Na Clio a low- budget autá typu C-Elysee zabudni. Konkrétne C-Elysee / Peugeot 301 sú auta určené na chudobné trhy Turecko a podobne, prečo by si sa mal týrať v nich.

Ano, 508cka je super kúpa, ale keď si pozrieš recenziu na Topspeed.sk tak, mňa to auta odrádza výstrelkami, a dizajnom povýšeným nad praktickostou, ktorym su francúzi známi. Naopak, motory HDI sa velmi podarili a ak si nechas financnu rezervu na servis, je to dobra kupa.

https://youtu.be/cYtQmT-CHAE

Mazda 6 od roku 2009 po FL, benzin 1.8,
Mondeo od roku 2010 po FL, 2.0 TDCi
Subaru Legacy Outback v benzíne
Avensis v benzíne 1.8 (tých sa veľmi malo predáva)
...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Priznám sa, že o nových motoroch veľa neviem nakoľko som ich nemusel riešiť ale z článkov a testov mi vyšlo, že aj keď na spotrebu to 0.9 tce extra nebolo tak tým, že má nepriamy vstrek tak je skôr na spoľahlivosť.. Preto som v domnienke, že aj jeho novšia verzia 1.0 tce, ktorú už v testoch ospevuju aj na spotrebu bude lepšia. Navyše k tým motorom hrá aj fakt, že veľa BA taxíkov má práve ten, alebo klasickú 1.2 alebo 1.0 sce, to popravde neviem,osobne to odskúšané nemám.

K tej 508 ma to ťahá z viacerých dôvodov, ďakujem za originál test, z produkcie topspeedu som videl len test jazdenky p508..

Ono pravda, že niesom natoľko bohatý aby som si mohol kupovať zlé veci, ale elysee sa mi ako Jozefovi makovi bežnému Slovákovi zdalo ako fajn riešenie.

Radis teda aby Som kaslal na nové a išiel radšej do biznis clasy ako je p508?
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Presne tak som to vždy bral, že to čo na svojom aute dal na palivo tak ušetrím na servise a budem na tom istom... 100k nenajazdim ani keby neviem čo. Max do 20k.

Vždy som sa prikláňal k jednoduchému benzínu a teórii, resp. Tvrdeniu, že radšej dám viac za benzín ako by som mal dať menej za naftu ale stat v servise.. Hybrid mi nie je veľmi po vôli ale ani ich neodsudzujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dobrotivy Mannitou ma ochranuj pred 100.000km ROCNE... to by som fakt zmenil svoj zivot. Zamestnanie. Aj bydlisko.

.
.

>> Do 12 tisic kúpi aj Aurisa v hybride úplne bez problémov

len to bude trosku starsie, niekde okolo roku 2014... ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo ak príde ponuka čo sa neodmieta tak tých 100t dáš aj na kolobežke.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To ale nie je tento prípad...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Samozrejme, že nie je. Veď ty to vieš najlepšie :-)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
golfo
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 11.10.2015 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa golfo »

10-12tisic rocne neni nabeh. Ked budes robit 30tisic rocne alebo sa ti zacne auto srat potom by som menil auto, inak v tom nevidim zmysel si komplikovat zivot...... ked ti to funguje a si spokojny, der to dalej.....
Fiat Marea weekend 2,4 jtd,VW Passat Variant B7 2.0tdi
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

gnagy napísal:Samozrejme, že nie je. Veď ty to vieš najlepšie :-)
Popísal si tu o svojej situácii dosť. A keby to bolo také terno tak 1. nerobíš toľké kilometre v autách v akých ich robíš a 2. by si býval v mieste práce a manželka by pracovať nemusela vôbec. Takže nie, nie si ten ocom spomínaný prípad ani náhodou.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

So svagrom som bol po Mazdu 3 s motorom 1.6benzinom tusim 77kw to má v 2015,r.v 2012 a stala 9000 ojro(nova 18500eur)jazdi na nom s frajerkou uz 4 rok,navstevuje origo servis tusim okolo 250 eur platì kazdy tok za prehluadku,auyo kupivsl s 50 000km,teraz tam ma okolo 135000km,ma to motor rovnaky ako focus,meni bezne spotrebaky,robi priblizne 20 000km rocne a chvali si,s rozpoctom do 12000eur kupis pozri aj novsiu gen mazdy 3 s 2.0 benzinom a 90kw. .
vodic9
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.12.2019 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vodic9 »

Verím, že aj Mazda je dobrá voľba.. No uvidím, zatiaľ mi to všetko vychádza tak, že si nechám Tino dokým nebude chcieť nejakú veľkú opravu a keď to príde tak zhodnotím či opraviť alebo ísť do niečoho novšieho.. Popravde som ho chcel nechať priateľke ako prvé auto nech sa na ňom naučí, kedže je aj moje prvé auto a príde mi ako výborné na tento účel :D ale keď ona nechce šoferovať :41c2:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Frajerke kùp automat a bude soferovať :28b7:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných