Dovoz noveho e-auta z CR s dotaciou

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Dovoz noveho e-auta z CR s dotaciou

Príspevok od používateľa diesell »

Dobry den,

uvazujem o kupe novej Skody Citigo v CR a prihlasit a pouzivat ju tu v SR.
[dovod: ceska ma lepsiu vybavu a slovenska je vypredana]


Aby sa dala uplatnit e-dotacia:
https://www.chcemelektromobil.sk/files/ ... _64696.pdf

Dotacia je opravnena iba pre nove vozidlo, ktore v case nadobudnutia nema v osvedceni o evidencii uvedeneho vlastnika ani drzitela vozidla a nebolo prihlasene do evidencie vozidiel v SR ani v ziadnom inom state.
Preukazanie je mozne udajom z osvedcenia o evidencii, tak, ze datum prvej evidencie vozidla a datum prvej evidencie v SR su totozne datumy,
pripadne potvrdenim o kontrole originality, ktore preukaze, ze vozidlo nebolo registrovane v inom state.

Da sa to nejak splnit bez odtahovky, t.j. cez nejake docasne znacky?

Dakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď šetriť tak poriadne, že?
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Si zapal? Už je tomu týždeň, čo je po funuse a všetky dotácie sú rozdelené.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

On už tú dotáciu dostal, len uvažuje ako ju ešte vylepšiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
diesell
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 03.10.2011 19:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diesell »

cesky predajca by mi asi vedel zapozicat nejaku cesku prevoznu znacku, s nou by som vedel prist po hranicu?

tam by som namontoval pozicanu slovensku "C" prevoznu znacku, s nou by som prisiel na KO, auto priviezol domov a zaparkoval na sukromnom pozemku bez znaciek.

Po uznani "typoveho schvalenia jednotlivo dovezeneho vozidla" mi uz staci ist bez auta na DI po znacky a policajt uz nemusi kontrolovat VINko osobne?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len tá cez hraničná dotácia ti asi nevyjde.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Osobne ak by som mal riešiť také peripetie kvôli takej nákupnej taške ako Citigo tak sa vytoto na to
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ako chlapec som za socializmu stál v kľukatiacom sa rade v okresnom meste na kilo mandariniek a poškuľoval som na elektroniku v Tuzexe. No sme 30 rokov v kapitalizme a oni vám povedia "nemáme". štát dotuje a výrobca nemá... do riti s takým "kapitalizmom"
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ivko : tak pravdu si povedzme, usetrit 8000 je usetrit 8000. Ked nemaju na Slovensku a nic ine si nekupis, tak do Ciech neni tak daleko.

Zadavatelovi temy : ked uz to musi byt, tak prepana neries 150 eur rozdielu medzi odtahovkou a po vlastnej osi. Nehovoriac o riziku, ked ti niekto ten autiacik naklepe pocas presunu domov, tak mas o zabavu postarane ; ked to niekomu padne z vleku tak ma o zabavu postarane on.

Hjundaj : s tymto kapitalizmus nic nema. To ze akakolvek vlada vycleni 6.000.000 eur pri 8.000 na kus cize ku válovu so žrádlom sa moze dostat zhruba tak 750 prasiatok nema spolocenske zriadenie absolutne, absolutne nic do činenia.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo ale mám velmi silný dojem (istotu nie) že slovenská dotácia je len pre slovenských predajcov. Prečo? No lebo populizmus pred volbami. Vieš ako by sa Smeráci ksichtili ak by im niekto vyhodil na oči , že za naše dane podporujú cudzích predajcov. To nerisknú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

turbo, tu nejde o to, že sa neujde dotácia, ale o to, že sa neujde Citigo, ktoré je vypredané!

A zadávateľovi by som odporučil naštudovať si aj čo všetko potrebuje a čo nepotrebuje pri dovoze NOVÉHO auta zo zahraničia lebo mám pocit, že v tom nemá celkom jasno...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

mp3turbo napísal:Ivko : tak pravdu si povedzme, usetrit 8000 je usetrit 8000. Ked nemaju na Slovensku a nic ine si nekupis, tak do Ciech neni tak daleko.
Neviem asi som z inej dimenzie, alebo čo... Keby som aj dostal dotáciu 8000€, tak mi nepríde vôbec ekonomické dať za také auto 12000€ a už vôbec netuším kto normálny by dal za to 20000€ bez dotácie
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je samozrejme ina diskusia, za hentaku prdinu vysypat dvacku z penazenky... to uz je ina choroba.

.

>> turbo, tu nejde o to, že sa neujde dotácia, ale o to, že sa neujde Citigo, ktoré je vypredané!

ale toto ja viem, to je jasne. Dotaciu pan urcite ma, pretoze uz urcite ziadnu neziska. Ze je CytyGou vypredane u nas sme vedeli, teda inak : ze automobilka prestala davat ten povodny bonus 3000 eur ci kolko to bolo... myslim ze keby si sa posnazi a ukazal siroko rozkrocenu penazenku na salone, ze by si aj dnes dostal CytyGou u nas... lenze nie za cenu 17.000 eur, ale vyssiu.

Samozrejme som aj ja myslel moj prispevok tak, ze sa blizia volby. Co na tom ze len 700 ludi si prilepsi.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

osobne si myslim ze ludia co kupia napr to citigo skoro nic neprerobia. Kupia za desinu,vyskusaju,niekomu zapaci,inemu nie... a za par rokov aj predaju niekde okolo tej sumy.

poistnie,prehliadky neberiem do uvahy pri prepocte,nech sa toho zas niekto nechyti.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No neviem neviem...

Je to malá škatulka a tie začínajú (nemyslím len Škodovku) aj pod 10000€ nové fungláče, akurát teda klasika spalovací motor
Takže ked si niekto bude chcieť kúpiť ojazdenú malú nákupnú tašku, tak si zoberie napríklad Fabiu a bude to mať za 6000€ a nie za 10000€ ako spomínané Citigo-e

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných