dovoz automobilu na nahradne diely z čr

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miskin11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.02.2010 09:22
Zdieľať na Facebook

dovoz automobilu na nahradne diely z čr

Príspevok od používateľa miskin11 »

dobry den chcel by som doviezt automobil z českej republiky ktory je pojazdny na ceskych znackach s platnymi nalezitostami,no chcem sa opytat ako postupovat ked chcem vozidlo len na nahradne diely?cize ja ho prihlasovat nechcem a byvaly majitel ho trvale musi odhlasit....od ludi som sa dozvedel dve verzie,ze but sa dohodnut z nejakym srotoviskom kde auto akoze zosrotuju a vydaju potrebne doklady a ja ho nasledne akoze od srotoviska vykupim..no a druha moznost taka ze jednoducho pojdem z majitelom na prislusny policajny organ v cechach,tam auto odhlasime,ja si ho na lafete doveziem domov a tu ho jednoducho neprihlasim...no predsa sa pytam radsej niekoho kto s tym ma skusenosti aby nenastal nejaky problem....jedna sa o auto audi V8 3,6i r.v 89 ktore je uz mierne burane no stale v prevadzke.vopred vdaka za odpovede
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

v podstate si si odpovedal..v cr ho odhlasia na Teba a Ty ho bud prevezies po vlastnej osi na prevozkach,alebo na privese, a doma neprihlasis..nic k tomu nepotrebujes viac...
miskin11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.02.2010 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskin11 »

vdaka za odpoved,este jedna vec keby som ho doviezol na prevoznych znackach,kde treba znacky odovzdat?a ci vlastne pri odovzdavani prevoznych znaciek nebudu pozadovat nieco o tom ze uz auto prihlasujem?
jmka
Príspevky: 139
Dátum registrácie: 16.01.2009 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jmka »

prevozne znacky ostanu Tebe nikomu ich neodovzdavas
miskin11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.02.2010 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskin11 »

aha to som nevedel,dakujem
SR-71
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 28.02.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SR-71 »

Je aj taká možnosť ,že ho dovezieš na Slovensko na terajších značkách a pošleš ich späť aj s tech.preukazom a až potom auto odhlási pôvodný majiteľ, to je najlacnejší spôsob avšak to sa musite dohodnúť.
miskin11
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.02.2010 09:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskin11 »

ale v inych diskusiach som sa docital ze niekedy sa moze stat ze vyzaduju auto aj fyzicky pri odhlasovani,tak neviem
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

Caute, ma niekto cerstvu skusenost ci stale plati takyto zakon, ze v cechach povodni majitel len nahlasi export a ja si auto priveziem na SK?

Figuruje okrem kupno-predajnej zmluvy niekde moje meno? Na nejakej odhlaske na policii?

Prevozky vybavujem ja alebo to je "automaticke" ked one poziadame pri odhlaseni? Tie su pisane len na konkretne VIN cislo alebo aj na moje meno?

A viete mi povedat poplatky za tie ukony, ktore asi budem znasat ja a nie predavajuci - takze odhlasenie, kolky, prevozky. Ci este nieco?

Dakujem
marek-achberger@zozn
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.03.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek-achberger@zozn »

Andre.x

Povodny majitel musi odhlasit auto na teba, stale to plati.
Tvoje meno okrem na zmluve figuruje v CZ TP, kde je uvedene na koho sa auto odhlasuje. Prevozky sa vybavuju na prislusnom urade dopravy rovnako ako u nas, su viazane na dotycne auto/VIN. Cena prevoziek u mna bola 450Kc, platne 3 mesiace (ako zadara), odhlaska je zadarmo. Idealne vypytat si dopredu VIN a spravit si pred vyzdvihnutim auta PZP a usetris dalsie peniaze.
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

marek a ako si riesil tu pzp? V cechach ma odbijaju ze kym nejsom cech tak poistku mi neuzatvoria a ked sa pytam slovenskych poistovni, tak o takejto docasnej nikdy nepoculi. Vobec neviem ako to mam riesit
andre.x
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 23.01.2008 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andre.x »

Takze skusenost Marec 2017.

Bral som auto z Prahy po vlastnej osi, kupil som, s majitelkou sme sli na policiu (registr vozidel), vypisalo sa tlacivo na vyvoz (poziadanie o vyvozne rz za 450 KC - platil som ja ako kupujuci), ona tusim platila este 50KC za neviem aky zdrap papiera.

Cele to trvalo asi hodinu aj ked tam skoro ziadny ludia neboli.

Pytali si odo mna obciansky aj ked vsade je napisane ze nemusim byt pritomny osobne ani ziadne splnomocnenie netreba.

Dali mi odhlaseny TP na mna, podali spz a dovidenia. Nepytali ziadne poistenie odo mna a pri otazke ci to ponukaju alebo kde to vybavim pozerali na mna jak na debila a bez odpovede.

Vedla bola mala miestnosticka na poistky tam ma odbili, ze take neexistuje a nevedia poradit.

Potom som sa dal do reci s jednym panom ktory ma odporucil na poistovacieho agenta v centre prahy kam som o 8 rano s autom bez poistenia isiel, no bola sranda.

On mi nakoniec nejak spisal zdrapy papiera aj ked realne tiez o takom poisteni nepocul. Dal mi poistenie na tyzden, platne ihned od hodiny, musel pouzit do systemu fiktivnu cesku adresu a psc, potom to prepisal v dalsom kroku na moje relane udaje, inak ho system nechcel pustit.

A uz som veselo isiel domov - no este bol jeden problem ktory som necakal - v cechach radi srobuju spz a nepouzivaju tie plastove drziaky, a kedze tie prevozne plechove spz nemali dierky a nemal som ich cim urobit tak som ich dal za okno a isiel proste.

Pozn. slovenske poistovne poradit nevedeli tiez a skusal som aj cez agenta ktoreho poznam uz roky, tiez nevedel poradit ako poistit ceske auto. Takze cista katastrofa, kopa nervov a uz nikdy viac...
stanley010
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.04.2017 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanley010 »

čaute
Nevie niekto ako postupovať pri tom poisteni ? čital som že ak sa vybavia prevozne značky tak automaticky je k autu viazane aj poistenie.
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

Zdar,, poradi niekto, ze ked doveziem auto na diely a v CZ ho odhlasim tak tu nebudu odo mna ziadat ho prihlasit na SK znacky?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie, nebudú. Prečo by mali? :41c2:
Steveslav
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 27.10.2005 10:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Steveslav »

Pretoze ked kupim auto tu v ramci SK, tak v momente odhlasenia na mna ho musim prihlasit.. preto pytam ci to neplati aj na dovoz

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní