Mercedes w212 350 cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Cico, aky mas problem s mojim prispevkom? Nepouzil som jeden jediny znamy slovensky vulgarizmus, ty snad poznas slovo zacinajuce sa na KC? To ze sa to na nieco podoba, neznamena zakonite, ze to je to na co ty myslis... Pokial viem, za nezname, resp neexistujuce slova sa tu na tomto fore neudeluje ziaden “trest”. A okrem toho zijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde mozme beztrestne vyjadrit svoje nazory, a nie v Severnej Korei. Dufam, ze aj moderatori tohto fora su si tohto vedomi a nebudu “sankcionovat” vymyslene slova. Ani policajt ti nemoze dat pokutu, lebo jemu sa “zdalo“ ze ides rychlejsie...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neuvažoval si o politike? Tam by si s takýmito výhovorkami zapadol...
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Kon Co Kriva Casto Trpi - KCKCT
Cico, moze byt? Vysvetlenie...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

áano, „tvoj sefinko musi byt zivy Kon Co Kriva Casto Trpi”, jasné, všetko v poriadku. Za ktorú stranu kandiduješ? :::
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Leone, nemam ziadny problem a nemam preco sa hnevat. Bolo to asi sedem rokov dozadu (minimalne pat, maximalne osem), autorizak na Zlatych Pieskoch, ano celkova cena aj s diagnostikou olejmi robotou proste faktura vratane DPH. Nezaplatil to, lebo ked videli ze bude treba kardiostimulator tak mu potichu posepli ze "ale viete co, namiesto slimacika s hviezdou tu mame absolutne takeho isteho rovnakeho slimacika s napismi Garrett a stoji len trojku dokopy".

Tu im zaplatil. Co sa tyka sportoveho / kupéčka a diesel v nom, som mu vravel ked to kupoval ze benzin+plyn jazdi lacnejsie. Neujalo sa. Vsetky hentie vymenovane veci ho stretli, ked bola Hviezda v oprave tak poslusne jazdil na Peouozegeout 607 z roku 2001 a bolo to uplne v pohode ; zlate auto co sa nesralo.

Inak ho odrbali aj na AMG... kupil to ako AMG. Keby ten nestastny áemgé paket videli Aufrecht s Melcherom, by sa cudovali nabeton :(


Co som chcel ilustrovat : 6valcovy stary diesel s DPF je naozaj casovana bomba. Vybuchne urcite, niekomu pri 300.000km, niekomu pri 400.000km, ale ani nahodou to nema na benzinove motory z rovnakych rocnikov. Motor samotny ani tak nie (blok, hlava), ale vsetko to mnohotisicove prislusenstvo.

A aby to nebola len taka rozpravka o mojom sefovi, ktoru som si mohol vymysliet, okopiroval som uplne presne do pismenka text z aktualneho inzeratu na bazosi. Kto chce, velmi lahko si ten inzerat najde - strcte tie okopirovane vety do googla, prva linka, Mercedes R ale technika je samozrejme rovnaka, 320cdi ako 320cdi. Ano vidim ze autor temy sa pyta na 350cdi, ta je ale este viac chulostivejsia nez toto stare 320cdi kvoli mocovinam a emisiam a samozrejme nakladnejsia na servisovanie, to je jasne.

Ako vravim - komu nezamrzne usmev pri nasypani 8.000 eur do AKEHOKOLVEK auta na servis za rok-dva, nech sa paci, pokracujte. Ostatni hops spiatočka ! A tu vobec nejde o Mercedes, absolutne rovnake veci mozu stretnut béemwé aj audinku, princip prace je uplne rovnaky (vstreky, turbo, dpf, vzduchovy podvozok, stvorkolka kardany, vyhrievane chladene EGR ventily, nedajboh motor do V ktory ma 2x vsetko, riadiace jednotky, sanie, vahy vzduchov, turba...).
Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Seftik »

A čo vravíte na motor 250 cdi ?? 150 kw rok 2010 je viac spoľahlivejši a menej nákladnejši ako tá 350 ?? Ževraj to je tá poctivá 220 len má upravený soft
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

selfik- a z dvoma turbami
Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Seftik »

No ja som niekde čítal že ťa W212 E220 CDI je tiež bi turbo a ťa 250 CDI je to isté len je iný softwar náhraty opravte ma keď sa mýlim..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čiže spoľahlivejšie lebo záloha - keď sa pokazí jedno je tu ešte druhé. :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)

V220 a V250 je ten isty rozdiel - jeden slimacik a dva slimaciky. Motor samotny je identicky. V200 je downgrade, slabsia verzia V220.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

SA kod M013 /engine reduced performance/ patriaci autu rovna sa jedno turbo elektronicka regulacia, bez kodu rovna sa dvoj turbo riadene podtlakom. Ano aj 220cdi su dvojturbo.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných