Skoda Octavia RS - cukanie na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jonyx514
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.09.2017 12:09
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia RS - cukanie na volnobehu

Príspevok od používateľa jonyx514 »

Caute. Chcel by som sa obratit s prosbou o pomoc. Mam octaviu 2 rs rocnik 2010 kod motora cega, bol na nej robeny chip. Moj problem spociva v tom ze mal som vybitu bateriu, bateriu som dal vonku a nabil som ju. Od vtedy ako som dal bateriu spat sa zacalo vsetko ...... Zacalo mi auto na volnobehu cukat, dokonca ma tenedenciu zdochynat, dokonca mi raz zdochlo a je to automat. Par dni som takto jazdil, ukazala sa chyba EGR ventilu, eger ventil som precistil a nastgavil zakladne nastavenia, taktiez som skontroloval podtlakove hadicky co vedu ku egr chladicu, a pre istotu som vymenil ventil N18 na ovladanie klapky na egr chladici. Bohuzial stale mi to robi ale az od kedy som dal vonku bateriu. Niekde som cital ze niekotre modely maju riadiacu jednotku baterie, ale pokial sa nemylim tam to maju iba s funkciou start stop, ja mam klasicky klucik. Je mozne ze pri chipe som mal nieco nastavene a pri vybrati baterie sa to dalo na povodne tovarenske hodnoty? mali ste niekedy podobny problem? Je mozne ze precistenie EGR nepomohlo a je potrebna vymena? a baterka je to len svinska nahoda? objednal som sa do skodovky na diagnostiku, ale co to par veci zvladnem aj sam tak ak by niekto poradil bol by som velmi rad. Pekny vecer prajem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vybratie batérie môže spôsobiť že sa anulujú niektoré adaptačné hodnoty,RJ niečo zabudne a takpovediac teraz nepozná mantinely medzi ktorými má pracovať.Väčšinou to býva problém kolísania,zásah RJ na nápravu vyvolá opačný efekt.Ale nemám istotu či slovo cukat = kolísanie.EGR kedže má kontrolu pozície môže byť tým členom ktorý neplechu robí pre nesúlad, chyba má svoje označenie a tiež freeze frame ktoré upresňujú okolnosti vzniku,ibaže ho nepoznáme.V tomto bode je to vo vzduchu
jonyx514
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.09.2017 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonyx514 »

Ja som aj nastavoval zakladne hodnoty na egr po cisteni, skonrtoloval som aj dalsie riadiace jednotky, vsetko bez problemov, mne to pride tak ze dany clen funguje ale funguje zle len to uz diagnostika neodhali ci to reguluje spravne, cital som niekde na nete ze ked sa odpoji vaha vzduchu tak egr sa uplne zavrie a klapka sa otvori, skusal som to a rovnaky beh motora, ta ze podla mojho usudku zrejme EGR odislo..pockam si este mozno na diagnostiku nejakym odbornikom a mozno potom budem mudrejsi..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných