Pokuta za jazdu bez dialničnej známky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

priebeh je taky, ze zaplatis a potom si sumu vymahas aj s primeranymi vydavkami sudnou cestou od toho, co spravil priestupok... ten zakon je na slovenko ako usity - tu nikto nic neurobil, kazdy je nevinny, nema cim zaplatit, nebol v danom case na danom mieste ani v aute a pod... pozrite sa ako sa tu diskutuje o jasnej veci a ake je inokedy rozhorcenie, ak niekoho chytia pri vysokom prekroceni rychlosti a on na mieste vyplati 700-800 eurovu pokutu a ide dalej - a hlavne sem nepise, ze co ma robit....
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

lorak777 ja sem nepíšem , že čo mám robiť , pokutu som zaplatil ,teda dve tretiny do 10 dní , ako to umožňuje zákon a pánovi som poslal predsúdnu výzvu na úhradu škody , ktorá mi vznikla. Písal som to sem preto aby som upozornil predávajúcich, aby neodovzdávali neprepísané predané auto bez dialničnej známky , ani v prípade , že majú v zmluve uvedený presný čas prevzatia, ak nechcú riskovať pokutu , ktorú môžu očakávať až do troch rokov od jazdy bez DZ.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tak to ma byt, tvoj postup je spravny.. a este si aj mierne slusnejsi s tou predsudnou vyzvou, aj ked vies, ze to mozno len vsetko predlzi...to nikomu nedoporucujem, ale hned ist sudnou cestou a ziadat prefinancovat aj sudne trovy... dobre pises aj to upozornenie, preco to robis, ale dnes ked vacsina aut ma rocnu dialnicnu, tak ak nahodou nema, cloveku to vypadne z hlavy a aj ja som trosku starsi, tak pre istotu vsetky auta maju vzdy od januara rocnu zn. ... a mozno nechcel zaplatit, ze si mu mal stokrat prizvukovat, ze nema dialnicnu, ludia sa na hocico napaprcia....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Inak ja som nedávno urobil tiež kravinu, moje punto šlo na šrotovisko - paradoxne cvt stále šlapalo ako hodinky pri 190 000 - a nechal som sa nahovoriť od mechanika čo má dielnu vedľa šrotoviska že nech mu ho dám za cenu odťahu, že si ho porobí a pojazdí v zime kým to má stk,ek... ja som súhlasil, urobil som splnomocnenie aby ho mohol prepísať a otom som v noci nespal lebo človek má auto stále na papieri a pritom nemá dosah čo sa s ním deje.... potom prišli klasické naťahovačky že už a už a už.... nakoniec ho prepísal ale ja hlupák môžem rovnako čakať nejaké foto s pokutou... poučenie že naposledy, jedine ideme na DI a okamžite prepis, inak auto do šrotu.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ponaučený príbehmi z fóra a internetu všeobecne, som posledné auto predával tak, že auto som odovzdal a peniaze preberal po odhláške na DI. Nový majiteľ si počkal 2 týždne za termínom na DI, ktorý sme nafasovali, ale pochopil nevýhody a výhody takéhoto riešenia.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], tuninka a 55 neregistrovaných