Mercedes w212 350 cdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Mercedes w212 350 cdi

Príspevok od používateľa Seftik »

Dobrý deň , v blízkej budúcnosti plánujem kúpiť w212 350 CDI bez airmaticu ..Ročník od 2010 hore. Chcel by som sa opýtať majiteľov alebo ľudí ktorý majú s týmto motorom osobné skúsenosti ..Ako sú nadtym tie motory zo spoľahlivostov na koľko pracujem vonku v zahraničí a potrebujem spoľahlivé auto ..Spotrebu autá a bežný servis neriešim fakt mi ide hlavne o tú spoľahlivosť motora :)
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Spolahlivost hladat u cca 10 rocnej jazdenky? A vzhladom na to, ze nechces vzduch, tak uz mas nieco o tom nacitane.
Vazne bola potreba zakladat tuto temu?
Pracovat v zahranici a kupovat stary, ojazdeny dieslak a hladat u toho spolahlivost?
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

zabudni na to lebo co zarobis vonku vrazis do toho medveda....
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

tu ti teda okrem par jedincov nic nenapise , chod na mercedesclub.cz zaregistruj sa a hladaj , dotazuj sa ... s tych motorov co MB v tedy ponukal to bol asi najlepsi motor mal par neduhov o ktorych sa tam docitas ale ziadny extrem a vsetko sa da riesit
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Kokso, tu sa pýtať na radu, to je väčšinou fakt strata času... Iba jeden mu reálne poradil, ostatní len kecy. Nie je to jeho vec, ako starý voz chce?
Keby sa pýtal na nový, zas by tu boli obvyklé dristy o opici a banánoch.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

jergusko, este raz si precitaj, co panko pise…

“na koľko pracujem vonku v zahraničí a potrebujem spoľahlivé auto“
“fakt mi ide hlavne o tú spoľahlivosť motora“

A ty chces tvrdit, ze 10 rocna jazdenka so 6 valcovym dieslovym motorom bude, je tak spolahliva, ako panko 2x zdoraznoval?

Panko si sam rozporuje zadanim.
Chce kupit ojazdenu premiovku a zaroven ocakava spolahlivost.
Za cenu tej jazdenky ma nove auto, kde tu spolahlivost aj moze mat, lenze to mu asi zas nesedi koli image…

Na 10 rocnom ojazdenom aute, nik nejazdi daleke streky, zahranicie, lebo hoc aj drobna porucha co zastavi auto moze znamenat naklady hravo cez 1000€ + dalsie neprijemnosti.
To nejde iba o ceny za hodinu prace v autoservise (bezne aj viac nez 2x co na SK), ale odtahovka napriklad cca 300€, nahradne vozidlo, problemy v praci, opatovne vyzdvihnutie auta zo servisu, ci hotel atd, atd…

A pri tak starych jazdenkach, moze odist cokolvek… Ci lozisko na kolese, daky snimac, altik, hadicka, trubka, proste cokolvek, velke mnozstvo veci.
Takze o dakej spolahlivosti na dlhe cesty u jeho vyberu moze rovno zabudnut. To neni len o motore (zeleze), vstrekoch a turbe…
A ked si to nedokaze niekto uvedomit, ze kupa starej premiovky sa neda zosuladit zo spolahlivostou, tak je chyba u neho.
Navyse, zadavatel temy ma, mal aj predtym dake auta, takze vie, ze spolahlivost neni iba o tych 150 kg zeleza na tych silenblokoch pod prednou kapotou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík to akože fakt myslíš vážne :40bd: :40bd: :40bd:
Na 10 rocnom ojazdenom aute, nik nejazdi daleke streky, zahranicie,
Čítaj a vzdelávaj sa
https://www.dobrodruh.sk/mototuristika/ ... u-amerikou
https://www.youtube.com/watch?v=7zgXlHw ... =emb_title
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tu je rec o novodobej technike zabalenej do premiovky so vsetkymi technickymi vymozenostami :40bd:

Casy, ked si v kufri vozil kapsu s dakymi kombinackami, srobovakom a kluc 10,13,17 k tomu hlavu rozdelovaca su nenavratne prec.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aha tak na 10 ročnom nie ale na 30 - 40 ročnom už ano???? alebo ako tomu mám rozumieť.
Že ako keď mám 20 ročnú starú šunku tak na hraniciach zatvoria rampu ? alebo auto po prejdení 10km za hranice sa nadýchne rakúskeho vzduchu a umrie???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cuspapo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.12.2019 21:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cuspapo »

mastik29 napísal:Spolahlivost hladat u cca 10 rocnej jazdenky? A vzhladom na to, ze nechces vzduch, tak uz mas nieco o tom nacitane.
Vazne bola potreba zakladat tuto temu?
Pracovat v zahranici a kupovat stary, ojazdeny dieslak a hladat u toho spolahlivost?
A aký máš problém s 10 ročnou jazdenkou od MB? V okolí mám autá, čo majú 12, 16, 20 rokov a ešte neťahajú z posledného. A vôbec, nejde o vek ale v prvom rade o stav vozidla.
A áno, bolo treba zakladať túto tému. Máme slobodu prejavu, každý sa môže vyjadrovať a pýtať sa na čo sám chce. Tak ako tebe nikto neodopiera tvoje bezcenné príspevky, ktoré tu plodíš.
bokszos napísal:zabudni na to lebo co zarobis vonku vrazis do toho medveda....
Ty zabudni na to, že všetci ľudia majú mizerné platy. Niektorí si môžu dovoliť servisovať aj drahšie auto, ako je Octavia na LPG.

Seftik myslím si, že vyberáš dobre. Veľký pohodlný sedan, vďaka jeho spľahlivosti obľúbený najmä u taxikárkov. Avšak tí ho používali predošetkým s motorom OM651, či už vo verzií 200, 220 alebo trochu menej aj 250 CDI. U týchto verziách nebolo vzduchové pruženie štandardom (u combi áno) na rozdiel od 350CDI, u ktorých si väčšina majiteľov za túto výbavu priplatila. Ale nájde sa ich dosť 350CDI aj bez AIRMATICU, takže pokiaľ si rozhodnutý, že až také pohodlie nepotrebuješ, kľudne do toho choď.

Skúsenosti mám s predošlým 320CDI 4Matic vo väčšom "meďáku", ktorý do 180tis. km bežal ako hodinky. Ak niečo hnevalo, bol to upchatý DPF filter, ktorý zvykol systém vyhadzovať do núdzového režimu. Táto porucha je ale dosť indivudálna, keďže záleží od spôsobu cestovania.
Ku koncu sa pokazilo turbo, oprava bola v Mercedese vyčíslená na 2500€, nový majiteľ si ho dal opraviŤ a jazdí na ňom dodnes.

U W212 si treba dávať pozor na zanesený EGR ventil, v tom najlepšom prípade ho daš repasovať, v tom najhoršom vymeniť. ABS snímače ťa taktiež môžu prekvapiť hláškou na palubovke. Originál diely niečo stoja, ale tak nevozíš sa v hocičom...
A potom sú tu také tie drobnosti, ako rozpárané spodné bočné vedenie na sedadlách, ale to snáď uvidiíš aj sám ;)

Určite to nie je všetko, snaď som ti aspoň trochu viac pomohol, ako tí zavistlivci predo mnou.
Seftik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.09.2015 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Seftik »

Ďakujem za normálne odpovede.. kvôli tomu som tam aj zdvoraznil že sa pýtam ľudí ktorý majú s týmto motorom osobné skúsenosti.. a ja nevravím že auto nebudem servisovat a jazdiť kým niečo neodíde veď také veci ako ložisko brzdy a bežný servis neodíde z dna na deň áni sa to nepokazí .. osobné som sa pýtal na skúsenosti s týmto motorom a radšej sa budem voziť v 10 ročnom ecku ako 5 ročnej oktavii ..presne preto som zakladal aj tú tému žeby som počul reálne názory a nie že niekto sa vozí na škodovke a ide tu dávať rozumy aké sú tie auta zle ..máme doma 20 ročný Passat má 300 tisíc a jazdy bez problémov do dnes tak prečo 10 ročne auto by sa malo kaziť? Slovenská mentalita neprajníkov
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ten motor bol na trhu dlho /13 rokov/ a presiel takmer vsetkymi typmi MB. Od CDI4 bez/s filtrom castic az po CDI6 kde sa jednalo o DPF/SCR a uplne ina emisna norma ako boli prve. Cize je tazko povedat, ktory bude kde v "zloztosti". Inaksie je rieseny vo Viane alebo W211/203 a inaksie rieseny vo W222. Kym niekde bude zit bez problemu velmi dlho inde z neho vyleti ojnica pri budapesti. Kym do jedneho sa kupi vzduchovy filter do druheho sa kupuju cele boxy spolu s filtrom. Tento OM642 je bosch system vstrekovania, 4 valce boli delphi. Ak sa robi aj obycajny servis registruju sa vymeny napr. vzduchovych filtrov su kadejake procedury pri vymenach dielov, pri zistovani zavad a popripade ich rieseniach, pri probleme to chce fabricku diagnostiku je to iny level ako ine. Tie auta nie su elektronicky jednoduche motor je jedna vec ale ma to kopu elektroniky, nikde nie je napisane, ze hneva ale jednoducho tam je, ci zacnu hnevat radarove senzory ak to ma alebo ina elektronika nemusi a moze to byt finacne narocnejsie, stale zalezi od toho ako sa zavada presne odhali ci je niekde "kvapka" vody a ta robi problem alebo umrela riadiaca jednotka.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Seftik

Rob si co chces, tvoj rozum, tvoje peniaze…

Ja jazdim dialky, na svojom aute, takze asi nieco o tom, co znamena ist mimo SK/CZ a pocitat ze po navrate bude na tacho o dakych 6-7000 km viac viem. Rocne cca 50k km.

A gratulujem ku kupe. Bud aj ty korektny voci tej slovenskej mentalite, a o par rokov tu napis, kolko si najazdil, co ta stal servis a ostatne vydaje s tym spojene, a aj kolko x si mal problem pocas cesty.

Este blbost, ale skus na tom aute otvorit prednu kapotu, zhod kryt z motora a skus sa pozriet este raz a lepsie na to, kolko toho tam je, zhodnotit potencionalnu moznu poruchovost.

Alebo to budes riesit systemom, ze vsetky cidla, hadicky, vstreky, vyrive klapky, egr, chladice, termostaty, veskeru elektriku atd. preventivne vymenis? Mimo tych brzd, lozisiek, zavesenia, proste bezneho servisu, co asi budes musiet dat urobit? Problemy budes servisovat kde? Poznas autodielnu, kde ti urobia cokolvek? V autorizaku? Neviem skade si, ale do servisov sa z drvivej vacsiny musi predom objednat…

Ocakavat reakcie majitelov toho auta s tou motorizaciou tu na fore???
Myslis, ze ten co si to auto kupil ako nove, potrebuje riesit nieco na fore?
Mal 6 rocny servis, o nic sa nestaral…
Alebo ocakavas skusenosti ludi, co si to kupili ako jazdenku a nachvatali na tom dalsich 200k km a ze teraz ocakavas jejich reakcie?
Kolko takich je na SK?
A z drvivej vacsiny to budu taki, co to auto maju na jazdenie okolo komina, na ohurenie okolia, ze co si kupili. To je ta tebou spominana slovenska mentalita…
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Xy
Naposledy upravil/-a trucker694 v 27.12.2019 19:17, upravené celkom 1 krát.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

cuspapo

“A aký máš problém s 10 ročnou jazdenkou od MB? V okolí mám autá, čo majú 12, 16, 20 rokov a ešte neťahajú z posledného. A vôbec, nejde o vek ale v prvom rade o stav vozidla.“

Aky problem? Ziaden… Pevne verim, ze tebou spominane 350 CDI, proste majitel sadne a ide s tym trebars do Spanielska na 4 tyzdne do prace a potom cesta s5. A ze mu to da bez problemov… Doma stravi tyzden a potom znova Espana…

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných