Peugeot 1,4 benzín - zhorený alternátor vyriešené.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vobec nie , prvý krát manželka vycúvala z parkoviska a zasvietila jej kontrolka baterky. Kúrenie išlo , stierače, svetlá blinkre tiež. Dnes - auto od opravy spravilo max tri km , štart v pohode pri vychádzaní z dvora zase kontrolka. Odniesol som to mechanikovi a uvidíme.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Jazdí na tom mamička 13. A bez urážky pani mámi, aj moja mi povie po.y.eb si ho, ale keď sa druhý krát opýtam, tak vieš, niečo tam ruplo :40bd: a ja som to mal na loď počuť. Takže tatko, ja po 29tych viem čo si moja gazdiná želá už z jej pohľadu :d :D ,ale zato moja svokra tiež vie koľko bije keď sa na ne pozriem ja :4012:
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

No, znie to zaujimavo. Bol ten mostik ozaj v keli?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takú info som dostal od mechanika , nemám dovod mu neveriť , robí to auto už pár rokov
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Vies uz aj co postihlo ten druhy?
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Tiež mám silno dojem, že to môže byť kľudne ten ,,opravený" alternátor. Mne sa už x krát stalo, že prišiel akože krásny ,,repas" v krabici a p namontovaní sa buď vôbec nezobudil, alebo teda dobíjal ale kontrolka svietila naďalej dokonca alebo tiež len zadymil. Takže neváhať a reklamovať! Bohužiaľ je to trochu na dlho, ale nuž toto máme na SK. Všetci chcú všetko čo najlacnejšie a tomu zodpovedá aj ponuka. Ten mostík kľudne mohla byť nejaká Čína za pár €, ale v ponuke je aj diel od Bosch napr. ale ten už stojí 30-50€ všetko závisí od svedomia alebo peňaženky.
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

rep alternátor

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím alternátory mením často a ak mám bit spokojný ja ale aj šofér auta myslím tím z dlhodobého hľadiska tak existuje iba jedná správna možnosť Bosch eXchange ALEBO OE diel .

Preveriť
1 akumulátor stav (nie optický ani ved štartuje je dobrá)
2 Vedenia k alternátoru silové (očka na kostre ale aj spoje na -
+)
3 špecialitka v podobe skrutky na štartéry ktorý (iba PSA)
4 Linearne ale aj komunikačne vedenia alternátora ( LIN , GEN , COM , EXL , 15 , MDF , PWM zatažovaťeľ )

1-1 meranie oscilo. nepeťie pri starte nesmie pri zopnutí( EL. Magnetickej cievky ) štartéra spopadnúť po 9,10V v žadnom okamžiku.
2-2 VEDENIA - úbytok napätia pri hlavnom vedení + ale aj - nesmie pri plnom zaťažený alternátora presiahnuť 300mV a 300mV tek že celý obvod musí mať maximálne 600mV pri dobijaciom prúde 50A
3-3 špecialitka PSA v podobe spoja nad štartérom svporka 30a často zdroj tepla a neskor aj požiaru veľký prechodový odpor . celý prúd alternátora prechádza cez svorku 30a bežné zapojenie v PSA.
4-4 táto problematika je široká a rôzna že to neviem dokonale opísať tak aby to bolo univerzálne .

Tento postup som sa snažil napísať čo najjednoduchšie z ohľadom na PSA
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

obrázky

[img]https://i.postimg.cc/QV8pMBH9/dobijanie.png [/img]

[img]https://i.postimg.cc/N5Lm1W8Q/startu.png [/img]

[img]https://i.postimg.cc/K40t3ZM9/wat.png [/img]


Posledný obrázok hovory o práci vykonávanej alternátorom tak kupujte dalej tie čínske ..... a sledujte ako si poradie čínske alternátory 1kW výkonom.

Obrázky sú reálne oscilogr. namerané na diesel
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Oco stale pises ,ze tvoje serble ako dobre funguju a ako lacna je ich prevadzka a teraz sa uz vyhovaras,ze to pre manzelku :d :D
A inak som prekvapeny,ze si to neodviezol do novych zamkov lebo v nedavnej diskusii v ktorej si tiez bol ucastnikom bolo spominane,ze vraj iba tam vedia dobre opravovat auta :d :D Ze naco tu davas take jednoduche otazky ? Inak odpovedam na danu otazku,problem tvojim stylom odpovedi co tu od teba citame :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Altík dostane občas do úzkych,zažil som u C4 Picasso,tu jaroslavelektro má navigoval po telefone.Auto po výmene spojky bolo vonku na skušobnej...v poriadku.Na druhý deň rozsvietilo čosi ako batery charger a išlo pátranie.Do altíka jediný komunikačný káblik (plus silový) a je vymalované,bez oscila ani neprdneš.Ale navigátor pomáhal,altík už dával čo mal,kontrolka ale nezhasla aj keď bolo všetko ok.Ďalšia navigácia...pri jazde si RJ pozistuje odbery spotrebičov....aj tak bolo,po 100 metroch jazdy ok a tak je dodnes.
Takže novší altík je nutnosť ovládať oscilo,inak môžeta na celé iba ak pozerať a meniť,ja som mal ešte plus dobrého navigátora,inak ešte dnes auto stojí
Ešte jeden poznatok ale k Citrónu C4 GR Picasso...takú debilnú elektroinštaláciu aká je v tomto aute,konektory snáď od majstrov sveta v debilite,des,des des.Ešte dva roky a Picasso letí z baráku,konštrukčne je to doslova idiotské auto.Jazda príjemná aj slušná veľkosť,ale auto aby malo do 60 tis km závady takého typu...nikdy viac.A ja som naštvaný na seba lebo toto bolo kúpené akosi na moju radu že má dobrý emisný systém. Má..(do 60 tis km dva razy porucha)
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 13.12.2019 09:16, upravené celkom 1 krát.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

oco-pises ze odisiel aj novy alternator,tiez diodovy mostik.Si si isty ze je to zase mostik?Repas na vymenu neodporucam,vzdy treba opravit povodny,alebo kupit novu kvalitu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie nevieme čo odišlo na novom - auto som tam zaniesol a odvtedy som u mechanika nebol. Predpokladám , že ho pošle dealerovi ako reklamačku. Len ja mám taký dar - predpokladať najhoršie možné scenáre. Tak mám dopredu obavy. Zháňať iné auto pre manželku ,by pre mňa znamenalo že mi zase neostane na jašterku.
Tento vymenený je buď celkom nový alebo fabrický repas.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Bumbo221
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 28.09.2010 13:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bumbo221 »

Oco, je to jedno... Na Jasterku ti aj tak neostane .. lebo či kúpiš druhé auto (predpokladám plus-mínus v hodnote obstojne kvalitného alternátora) alebo kúpiš obstojne kvalitný alternátor vyjde ťa to s €€€ narovnako... Takže Jasterku si kúpiš až pod budúci vianočný stromček...

A teraz naozaj, prečo si nedal svoj pôvodný, originál, či už Bosch alebo Valeo, na poriadny repas? Moja skúsenosť je taká, že repasovany altik, a aj štartér, mi vydržal ešte 5 rokov... Ďalej neviem, lebo auto išlo ďalej do sveta... Podstatne lepšie riešenie ako nejaký No name šunt, ktorý je dimenzovaný iba na zárobok...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím že mechanik to mal tak,že starý odovzdal a nový dostal. Asi
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ak to robi mechanik tak nechapem preco riesis veci okolo toho. Nech vymeni aj 10 alternatorov a az potom najde napr. potkana co rozhryzol/vyskratoval silove kable :) ,ty platis len jeden.Alebo je to inak? :)

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných