VW Golf V 1.9 BKC - mozna vymena prevodovky GQM za GQQ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

mhlavaty napísal:
xentry napísal:Poliak moze mat aj 300% hodnotenie aj super cenu aj neviem co aj tak je to vzdy problem co od neho pride. Naposledy skusenost z nemecka poliak peniaze ma 2 tyzdne a ani tej pi.i poslat tovar az ked mu clovek povie ze za nim posle znamych blizko neho zrazu peniaze naspat. Dalsi znicena citliva kablovacka a v prdeli konektor, ktory sa neda kupit, zamaskovane a schovane ani zmienka, ze je problem a 100%tny to s kludom posle nech si to clovek riesi ako vie a vymysla so stastim aby to dal dokopy ako to ma byt. Su to smradi od prveho po posledneho a nikdy mi tento nazor nikto nezmeni.

Matematika znie takto.Koľko podvodníkov a špinavcov je na slovensku ? V Poľsku je to 10x viac už vzhladom na veľkosť štátu a počet ľudí.Od roku 2009 len povrchným odhadom som od poliakov kúpil 5-6 tis vecí.Reklamácie tuším tri,dve chyby kuriéra,poškodenie prepravou dokonca zmiznutie v kuriérskej spoločnosti toho bolo aj desať.Ale oficiálne reklamácie tri.
Poviem prečo....čítam od prvého po posledné písmenko čo poliak píše,a ak nie je mimoriadne nutné,neobjednám od niekoho kto tam jednak nemá dosť predajov a jednak nemá 100% hodnotenie.Takže nesúhlasím že 100 % je k ničomu.Môže byť,ak má zatial predané dva kusy,ale treba si prečítať čoho koľko predať a aké veci.ja hovorím že hajzlíkovi sa dá nahrať ak sa nečítajú dostupné veci.Nie raz som bol v minulosti zvozený,ba mi aj objednávku zrušil pán Bella nech si vyhliadnem iného,tento tu je hu.. to je riziko.Radšej zaplatím drahšieho ak mám pochybnosť,alebo dokonca všetko ruším,to nie je výnimočná vec.Ale výsledok je - žiadne kotrmelce
Súhlas. Viackrat som objednaval veci do svojho bývaleho auta
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

lubomt napísal:Takto. Nie je to len tak vymeniť. Mal som Golf 5 2008 1,9tdi. Original tam bola 5.st prevodovka. Kedze som upravoval ten motor na 200PS, chcel som vyhodit 5.st prevodovku, dost vysoko tocila. Daval som 6.st prevodovku (jednu mám ešte zostala). 5.st ma inu spojku. Jedine čo sedí je príruba. Čo musiš všetko pomeniť? :342a: Tu je rozpis:
- štartér
- dvojhmotu
- spojku
- prítlačný tanier
- držiaky prevodovky
- poloosi
- radiaca páka s kulisou a lanovodom
- niečo išlo ešte na prevodovku kde šiel lanovod, uz nepamätám
Takže nemyslím, že nájdeš takú prevodovku, že len prehodíš
. su dva typy 6. prevodoviek. tzv mala 6 a velka. pri malej je ina len páka. tak nestras pana
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu sú GQM aj GQQ ,tu je definitívne vidieť čím sa líši,(za prepážkou je bud len 5st alebo 5 a 6 st spolu)
[img]https://i.postimg.cc/3k40D3p3/prevodovka-G5-BKC-5-st.jpg [/img]
[img]https://i.postimg.cc/1nJ3jd6W/prevodovka-G5-BKC-6st.jpg [/img]
andrew007
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2017 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew007 »

lubomt napísal:Mam 6.kv HDV v perfektnom stave, hodi sa aj za ine kody. Dlhe prevody
Dobry den prajem, nie som znalec ale pokial prevodovka pasuje mal by som zaujem, viete ma kontaktovat cez spravu ? Dakujem pekne.

Andrej L .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

HDV je určená pre 100 a 103 kW motory BKD a pod,je to dlhá prevodovka,prevod do rýchla
andrew007
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.11.2017 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrew007 »

Dakujem za kontsruktivnu odpoved .Takze nic ine mi neostava ako zohnat GQM a modlit sa aby to nieco vydrzalo .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

GQM vydrží,má hriadele na troch ložiskách,5 stupeň iba v dvoch.Vždy budú otázky u použitej prevodovky na olejový servis.Väčšina ľudí počúva na idiotizmy typu "doživotná náplň" a tak je potom ten život prikrátky.Ale pribúda aj počet tých ktorý riadne menia oleje aj v klasickej mechanickej.Ale ak sa v jednom aute stretnú dve zlé veci naraz,nemení sa olej a ešte sa jazdí neustále v podotáčkach,čo je fatálna väčšina žien a dedkov a ukrutných šetričov,no potom je kúpa dielu z takého auta hotové terno

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných