Citroen C5, 2.0 hdi - auto vypne pri zaradení 5 rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Speeder1300
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.04.2018 14:46
Zdieľať na Facebook

Citroen C5, 2.0 hdi - auto vypne pri zaradení 5 rýchlosti

Príspevok od používateľa Speeder1300 »

Zdravím, problém nasledujuci:
Citroen C5 2003,2.0 hdi 80 kW, pri naštartovaní všetko v poriadku, otáčky držia.
Akonahle pohnem riadiacou pákou do pravej strany,t.z. V smere ako by som išiel radit 5.rychlostny stupen auto náhle zdochne.ziadne cuknutie nič. Iba zdochne. Netreba držať ani spojku, stačí pohnúť pákou do pravej strany.

Viete poradiť? :300f:
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

nazdar, no zacal by som tym, ze dvihnem kapotu, a pozriem, ci na tiahla radenia nie je spadnuta nejaka kabelaz
Speeder1300
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.04.2018 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Speeder1300 »

Ďakujem, zajtra to cele pozrem a dám vedieť. :2f93: :300f:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

zsvatos napísal: no zacal by som tym, ze dvihnem kapotu, a pozriem, ci na tiahla radenia nie je spadnuta nejaka kabelaz
No myslím že po otvorení kapoty okrem toho že tam má motor aj tak neuvidí nič také čo mu doporučuješ, predsa v motorovom priestore nie sú natiahnuté káble tak, aby mohli na niečo spadnúť.
Keby to čírou náhodou mal byť nejaký kábel v blízkosti radenia, tak najskôr niekde pod radiacou pákou, na to sa ale musí pozrieť zospodu.
Ale kulisa radenia na tom aute je uzavretá, neviem ako by mohla zasahovať do kabeláže.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Hm, ja som nepovedal ze su tak natiahnute kable. Ale po skusenostiach ked sa zabudne po nejakej oprave kadeco zapojit a upevnit, a ulozit to tam, kde to bolo z tovarne, viem co pisem...
A kadejake kabliky, od skutocne amatersky dorabaneho imobilizeru tahane v motorovom priestore povezme od cerpadla do vypinaca niekde v kabine,visiace len tak v lufte, nie su nicim vynimocnym.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Problem su tie samodomo tuning upravy…
Nik nevie, ci tam dakedy nebol robeny daky tajny vypinac, ci ine zasahy do elektriky. Auto zmeni par x majitela a ten posledny si to potom uzije, lebo aj autoelektrikar ma s tym problem. Problem ten, ze sa s tym bude den, dva zapodievat a zakaznik moze mat hlbsie do kapsy, teda problem adekvatne zaplatena zakazka. Blbost, co moze stat veljy peniaz, vzhladom k zostatkovej cene auta…
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ešte mi tak napadlo, že či to nemá niečo spoločné so spiatočkou, ak je tá tiež vpravo oproti 5.prevodovému stupňu.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

by som okukal aj v kabine pod plastami pri pake ...minimalne kable zapalovaca cigariet nejake svetielko v popolniku a ine kkciny tamad idu.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Najprv otázka, či to začalo len tak z ničoho nič. Alebo si niečo pred tým robil ... a potom to začalo. Nebolo auto predtým v nejakom servise, alebo sa niečo nemenilo, neupravovalo ??? Zamyslieť sa, či pred tým niekto niečo na aute nerobil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní