pokuty za neplatnu STK, EK, PZP ...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

pokuty za neplatnu STK, EK, PZP ...

Príspevok od používateľa autokomplet »

Zdravim vsetkych.
Prisla mi pokuta za neplatnu STK a EK od vymahacej spolocnosti. Auto je na moje meno. Pozical som ho dlhodobo znamemu (mam aj zmluvu). Zastavili ho policajti - dali na mieste asi 20 eur pokutu ani sa mi nepochvalil... Asi po pol roku prisla pokuta z OU. Odvolal som sa ze uzivatelom je iny clovek. 2 roky neprisla ziadna odpoved na odvolanie a rovno vymahanie. Pokuta bola 165 + 165 eur a kedze som mal tu drzost odvolat sa tak prislo za odvolanie este 30 + 30 eur za ukony ...
Aby toho nebolo malo tak v jednom liste od vymahacej (Slov. Konsolidacna) mi prisla este pokuta dalsich 200 eur za neplatnu PZP na ine auto bez toho aby som o niecom vedel (nemam ziadnu informaciu o priestupku ani o ulozeni pokuty). Jedna sa o auto ktore davno uz neexistuje - bolo zosrotovane. Byvaly majitel ho na mna odhlasil bez mojho suhlasu asi pred 7 rokmi...
Viete poradit postup prace ? Zjavne odvolanie nezabralo.
Hlavne nechapem ze mi neopovedali na odvolanie a ze mi o pokute za PZP nedali vobec vediet.
Vyska pokut mi nepride k slovenskym prijmom adekvatna...
Dakujem za informacie ktore pomozu vyriesit tento problem.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Volať, písať slovenskej konsolidačnej, ale najlepšie písomne, a snažiť zaplatiť ,lebo toto je výpalníctvo s podporou SR. A pravdy sa nedovolas, ešte to po dvoch rokoch supnu exekútorovi a potom sa panenka mária môžeš ísť obesit
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

opacny pohlad:
1. spisem si zmluvu o zapozicani auta nejakemu vymyslenemu Ukrajincovi, ktory neexistuje alebo som si nasiel jeho udaje na internete
2. nemusim si robit starosti s PZP, STK ani dialnicami, lebo sak mam zmluvu s niekym inym, hoci v dokladoch vsade svieti len moje meno
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo sa neobrátiš na známeho? :41c2:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ahoj, pokutu za prepadnutu stk uhraď. peniaze pýtaj od kolegu.

na OU napíš list a informuj sa o dôvode, prečo Ti neodpovedali na odvolanie.

slovenská konsolidačná neudeľuje pokuty za nezaplatenú pzp - to udeľuje OU. riešil si v minulosti tento problém na polícii alebo OU?
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Kolega je nemastny neslany a zatial mi to nezaplatil...
O pokute za neplatnu PZP som sa dozvedel teraz v jednom liste spolu s STK EK - ostal som prekvapeny za co dalsich 200 eur (o pokutach 2x165 eur som vedel hned o co ide).
Obavam sa ze za to davno zosrotovane auto mi neskor poslu dalsie pokuty za PZP a STK EK ved tie som neplatil ked je auto v srote 7 rokov ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

neostava nic ine, len zaplatit. inak exekucia. zakon je raz zakon, a nejaku vymyslenu podpisanu zmluvu prebija institut objektivnej zodpovednosti, takze zas raz to pojde na tvoje triko.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Niekedy treba myslieť kus dopredu https://auto.bazos.sk/inzeraty/bez-prepisu/ :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Pokutu za PZP resp. nejakú výzvu si mohol dostať a neprebral si ju mohol si byť napr. mimo domova ani o tom nevieš.... ja som sa tohto roku dozvedel že v roku 2001 bola voči mne exekúcia za 500sk pokutu - teda po 18-19 rokoch :d :D a domov mi prišlo rozhodnutie súdu z roku 2014 teda cestovalo 5-6 rokov :40bd:
Ináč ak ťa niekto bez tvojho súhlasu zapísal ako majiteľa tak sná´d ide o podvod a snád ak to zákony v danom roku dovoľovali čo áno tak by to mohlo byť obrana. Ja ale už slovenskej byrokracii neverím lebo som sa nikdy pravdy nedovolal a ešte som poplatil kopec love navyše po odvolaniach. Ak by si do toho chcel ísť "naozaj" jedine právnik. bežný občan nemá šancu s tým kolosom bojovať.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

pidizvi ti to vysvetlil docela jasne..
Auto je písané na teba, tak sa nemôžeš k tomu stavať štýlom:"Ale to môj bratranec!"
To druhé auto, keď máš doklad o zošrotovaní vozidla, tak by ti mal stačiť-aj ked nechápem prečo majiteľ teda ty si nebol v poisťovni z listom zo šrotoviska ukončiť PZP..
je veľmi u teba podozrivé, ako mohol na teba niekto napísať auto bez notársky overeného splnomocnenia, alebo tvojej prítomnosti...takže bud si aj o tom vedel alebo si vymýšlaš a žiadaš radu ako by si sa mohol vyšiť z tých pokút z ktorých sa aj tak nevyšiješ..
Nezaplatíš teraz tých 600 eur..a o dva roky to bude aj 1500..
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mám pocit že v minulosti bolo možné urobiť prepis bez splnomocnenia a tak sa ľahko dalo auto prepísať napr. mrtveho a autá viseli na polceste - prepisy neboli úplné....
sajmon-36
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.04.2017 09:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sajmon-36 »

Mna by zaujimalo, ci je to este tqak, ze ak ju zaplatis do 10 dni, ci ako to bolo, ci ti polovicu z tej pokuty vratia
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

hjundai napísal:mám pocit že v minulosti bolo možné urobiť prepis bez splnomocnenia a tak sa ľahko dalo auto prepísať napr. mrtveho a autá viseli na polceste - prepisy neboli úplné....
Aj tak na to celom niečo "smrdí"..bývalý majiteľ prehlásil auto na neho proti jeho vôli?prečo?aký mal dôvod?a ešte dokonca aj vie, že to auto bolo zošrotované? odkial má tie info..
veľa otáznikov...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

hjundai napísal:mám pocit že v minulosti bolo možné urobiť prepis bez splnomocnenia a tak sa ľahko dalo auto prepísať napr. mrtveho a autá viseli na polceste - prepisy neboli úplné....
prepisat to neslo ani v minulosti , ale odhlasit to islo na niekoho to ano , len to je dost znacny rozdiel na niekoho odhlasit a na niekoho prepisat , co sa tyka pokut treba ich zaplatit a az potom sa odvolavat takze v skratke nikde sa neodvolas ahlavne nie z nejalou zmluvou ktora isto nieje ani overena
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

sajmon-36 napísal:Mna by zaujimalo, ci je to este tqak, ze ak ju zaplatis do 10 dni, ci ako to bolo, ci ti polovicu z tej pokuty vratia
ano je len nemusis platit plnu sumu ale len tu urcitu cast

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jepe13, lubos zimovcak, tatkotom a 43 neregistrovaných